18 Mart 2014, Salı 09:16:34

YOLCU UÇAĞININ MOTORU ALEV ALDI!

Berlin-Tel Aviv seferini yapmak üzere havalanan yolcu uçağının motoru bir anda alev alınca havada büyük panik yaşandı.
  • Bunca yıllık airbusçıyım, bi kez olsun boinke binmedim. hep bi motoru bozuluyor bunların zaten. bu uçak üretildiğinde wright kardeşler portakalda vitamindi. hala aynı tasarım yok kanadını büktüler yok içine renkli ekran koydular. öyle olmaz bu işler dedim anlatamadım. dandik hocam bu, hala da alan var şaşıyorum.
  • Hangi şartlarda overweight landing yapılır?
  • Engine Fire ve Over Weight iniş yapmama saçma
  • thy ile uçmazsan hersey olabilir...

İsrail’in milli havayolu şirketi El-Al'a ait Boeing 737-900ER tipi uçağın Berlin’den Tel Aviv’e gitmek üzere havalanmasından dakikalar sonra motorlarından biri alev aldı.

Edinilen bilgiye göre, kalkış sırasında uçağın motoruna kuş kaçtığı ve motorun bu nedenle alev aldığı öğrenildi. Yaşanan olay sonrası kaptan pilot, zorunlu iniş talep etti. 144 yolcusu bulunan uçak, uygun iniş ağırlığına ulaşmak amacıyla yakıtını boşaltmak (harcamak) için yaklaşık bir saat boyunca Berlin semalarında dolandı. Yolcuların bu sırada büyük panik yaşadığı öğrenildi. 

Yakıtını boşaltan uçağın güvenli bir iniş gerçekleştirdiği ve yolcuların başka bir uçakla Tel-Aviv'e gönderildiği belirtildi.

YOLCU UÇAĞININ MOTORU ALEV ALDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Yazik ~ 4 yıl önce
Bunca yıllık airbusçıyım, bi kez olsun boinke binmedim. hep bi motoru bozuluyor bunların zaten. bu uçak üretildiğinde wright kardeşler portakalda vitamindi. hala aynı tasarım yok kanadını büktüler yok içine renkli ekran koydular. öyle olmaz bu işler dedim anlatamadım. dandik hocam bu, hala da alan var şaşıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BOINKKKKK ~ 4 yıl önce
BRAVO cok teknik bir aciklama olmus !!! Masallah her konuda bilgi sahibisin havacilikda manavcilikda....BRAVO !!! Senin bu teknik aciklamanda sonra BOINKKK ucagini degil almak kimse elini bile sürmez !!! O renkli ekranlarida zaten sehirler arasi otobüslerden kopyalamislar !! Merak ettigim airbusciyim derken ne yapiyorsun ??? ...airbus ucaklarinin kanatlari altinda portakal tezgahi mi aciyorsun ???
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hangi şartlarda overweight landing yapılır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HACI AGBEY ~ 4 yıl önce
takma kafana haci agbey, en iyisi sen hic bir sartda overweight inisi yapma !!!
Over Weight ~ 4 yıl önce
Engine Fire ve Over Weight iniş yapmama saçma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:):) ~ 4 yıl önce
thy ile uçmazsan hersey olabilir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000