08 Mayıs 2015, Cuma 08:33:40

YOLCU UÇAĞINDA KORKU DOLU ANLAR

Jet Airways uçağının kaptan pilotu uçuş sırasında fenalaştı. Korku dolu anların yaşandığı uçağı yolcular arasında bulunan başka bir pilot indirdi.
  • Dispatch/pilot:inen kabin gorevlisi degil baska bir airline da ucan ayni tip in pilotu
  • Dispatch/pilot:aynen hocam inis kalkis siradisi bir durum arz etmiyorsa farketmez inis kalkis ve konusma arada paylasilir da arkadan ucucu gelip inmesi dusundurdu isin arka plani var...olmali ucagi indiremeyecek adam orada olamaz iyi ucuslar olsun
  • Bir yorumcu her halde havaciliktan anlamadigi icin. Bos konusuyor kabin memuruda pilota yardimci olabilir diyor. Bu nasil olur Bir iki egitimle. Sen miletin hayatiyla mi oynuyorsun kabin memuru nasil pilotluk yapar. Milleti korkutmayin ve cahil cahil bo koseye yazmayin O ucakta sagda oturan Kisi ucagi rahatlikla indire bilir Nicin iki pilot ucuyor Birine bir sey oldumu. Ikincisi. Otomatikmen. Hemen devreye girecek pilotlara bir sey oldumu. Kabin memurunu cagiralim . Boyle bir cahil. Dusunceyi bu koseye yazmayin . Herkes gorevini bilecek Bu zihniyetten korktum yaho. Ben devamli ucuyorum moralimizida bozmayin . Tekrar ediyorum. Kaptan pilot. Ucaga mudahale etmese bile. Sagda oturan ikinci pilot ucagi. Indire bilr tum yolcularin bilmesini isterim. Bun dan dolayi iki pilot ucuyor. Soz konusu ucakta mutlaka bir sebep varmis Dusunuyorum. Fazla konusmayin. Gelirim oraya. Ona gore.
  • Uçak indirmek yada kaldırmak aslında kaptanın işi değildir.Kaptanın 4-5. önceliğidir ,uçağın inişi yada kalkışı.İniş ikinci pilot limitleri üzerinde ise yada yaklaşma kullanılan pist hava koşulları kaptanın inmesini gerektiyorsa baştan konuşup o inişleri biz yaparız.Yoksa o koltuğa oturmuş her kardeşim gayet güzel indirir uçağı
121 kişiyi taşıyan yolcu uçağının kaptan pilotu uçuş sırasında fenalaştı. Korku dolu anların yaşandığı uçağı yolcular arasında bulunan başka bir pilot indirdi.

Jet Airways'in 92063 sefer nolu uçuşunda kaptan pilotun fenalaşması sonucu korku dolu anlar yaşandı. Acil iniş kararı alan yardımcı pilot Samir Malhotra'ın aradığı yardım ise uçaktaki yolculardan birinden geldi. Bangkok-Delhi seferini yapan uçakta bulunan yolculardan birinin Jet Airways şirketi için çalışan bir pilot çıkması olası bir facianın önüne geçti.

Kaptan pilota ilk müdahale yapıldığı sırada kokpite yönelen adam, Malhotra'nın da yardımıyla 121 yolcuyu taşıyan uçağı kimsenin burnu kanamadan Gandhi Uluslararası Havalimanı'na indirdi.

Fenalaşan kaptan pilotun sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

 

YOLCU UÇAĞINDA KORKU DOLU ANLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Dispatch/pilot:inen kabin gorevlisi degil baska bir airline da ucan ayni tip in pilotu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Dispatch/pilot:aynen hocam inis kalkis siradisi bir durum arz etmiyorsa farketmez inis kalkis ve konusma arada paylasilir da arkadan ucucu gelip inmesi dusundurdu isin arka plani var...olmali ucagi indiremeyecek adam orada olamaz iyi ucuslar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bir yorumcu her halde havaciliktan anlamadigi icin. Bos konusuyor kabin memuruda pilota yardimci olabilir diyor. Bu nasil olur Bir iki egitimle. Sen miletin hayatiyla mi oynuyorsun kabin memuru nasil pilotluk yapar. Milleti korkutmayin ve cahil cahil bo koseye yazmayin O ucakta sagda oturan Kisi ucagi rahatlikla indire bilir Nicin iki pilot ucuyor Birine bir sey oldumu. Ikincisi. Otomatikmen. Hemen devreye girecek pilotlara bir sey oldumu. Kabin memurunu cagiralim . Boyle bir cahil. Dusunceyi bu koseye yazmayin . Herkes gorevini bilecek Bu zihniyetten korktum yaho. Ben devamli ucuyorum moralimizida bozmayin . Tekrar ediyorum. Kaptan pilot. Ucaga mudahale etmese bile. Sagda oturan ikinci pilot ucagi. Indire bilr tum yolcularin bilmesini isterim. Bun dan dolayi iki pilot ucuyor. Soz konusu ucakta mutlaka bir sebep varmis Dusunuyorum. Fazla konusmayin. Gelirim oraya. Ona gore.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Uçak indirmek yada kaldırmak aslında kaptanın işi değildir.Kaptanın 4-5. önceliğidir ,uçağın inişi yada kalkışı.İniş ikinci pilot limitleri üzerinde ise yada yaklaşma kullanılan pist hava koşulları kaptanın inmesini gerektiyorsa baştan konuşup o inişleri biz yaparız.Yoksa o koltuğa oturmuş her kardeşim gayet güzel indirir uçağı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000