06 Ocak 2013, Pazar 13:59:39

YOLCU UÇAĞI KUŞ SÜRÜSÜNE DALDI!

Güney Afrika'da Comair'e ait bir yolcu uçağı kuş sürüsüne dalınca radom kısmında büyük bir göçük oluştu.
  • deve kuşuymuş çarpan.
  • Kuş çarpması değil. Artık airporthaber bu fotoğrafı nereden bulduysa, belki de araç çarpmasıdır.
  • Pilotum ve Bird Strike ile motor kaybetmis ve radom parcalamis biriyim. İnsan cabuk ogreniyor kuslari gormey ayrica . Gulmeyi bilmeyen cahillerden uzak durmak lazim.
  • Pilo hatalı... Çarptıktan sonra kafayı camdan çıkarıp radoma bakmalıydı....!!!!!!! Cahil yorumcular sizi!!!!!!!!

Comair'e ait Durban-Port Elizabeth seferini gerçekleştiren yolcu uçağı kuş sürüsüne daldı. Uçağın radarının bulunduğu radom kısmında ağır hasar meydana geldi.

ZS-OKG kuyruk tescilli Boeing 737-300 tipi yolcu uçağın Durban'dan havalandıktan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne daldığı öğrenildi. Olayın meydana gelmesinden sonra radar sisteminde herhangi bir anormallik görmeyen uçuş ekibi, Port Elizabeth'e güvenli bir şekilde iniş yaptı. 

Yolculardan bazıları uçuş ekibinin kalkış yapılan meydana geri dönemeyerek bu şekilde sefere devam etmelerinden şikayetçi oldukları ifade edildi.

British Airways ile ortaklaşa gerçekleştirilen seferin ardından uçak bakıma alındı. Uçağın, radom kısmı yenilenerek ertesi tekrardan sefere verildiği öğrenildi.

YOLCU UÇAĞI KUŞ SÜRÜSÜNE DALDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

- ~ 6 yıl önce
deve kuşuymuş çarpan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uydurma ~ 6 yıl önce
Kuş çarpması değil. Artık airporthaber bu fotoğrafı nereden bulduysa, belki de araç çarpmasıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uydurma'ya cevap ~ 6 yıl önce
Kardeş kimsin nesin necisin bilmem ama bak ben sana Dünya'nın en ama en saygın ve en iyi bilinen ciddi bir Havacılık Sitesinden sorguladığım haberi gönderiyorum sana. Önce bir araştır, sor soruştur daha sonra yorum yaz bir daha Ok? Ayrıca bu siteyi takip etmeni de ciddi şekilde tavsiye ederim. Dünya genelinde hergün yaşanan bir takım olay ve kazalardan ciddi şekilde ders çıkarır, çok ama çok şey öğrenirsin. Birgün gelir başkalarının tecrübe ettiği bir olay veya kaza senin de başına gelebilir. EĞER GERÇEK BİR PİLOT İSEN...
uydurma'ya cevap 2 ~ 6 yıl önce
http://www.avherald.com/h?article=45b9d9a8&opt=0
NoMad ~ 6 yıl önce
Pilotum ve Bird Strike ile motor kaybetmis ve radom parcalamis biriyim. İnsan cabuk ogreniyor kuslari gormey ayrica . Gulmeyi bilmeyen cahillerden uzak durmak lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Pilo hatalı... Çarptıktan sonra kafayı camdan çıkarıp radoma bakmalıydı....!!!!!!! Cahil yorumcular sizi!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tehlikeli pilot ~ 6 yıl önce
zaten kafı çıkartıp bakamadağı için derhal kalkış yaptığı alana, gerekirse emergeny deklare ederek inmeliydi, ha pardon şirket daha da kızardı bu durumda, o yüzden kuş sürüsüne daldıktan sonra sefere devam etmesi çok doğru olmuş!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000