07 Mart 2014, Cuma 13:03:53

YOLCU UÇAĞI BAKAN OĞLU YÜZÜNDEN GERİ DÖNDÜ

Lübnan'dan Irak'a gitmekte olan MEA Havayolları'na ait bir yolcu uçağı, Irak Ulaştırma Bakanı' oğlunun uçağı kaçırması üzerine geri döndü.
  • haberde yolcunun vip oldugu yazmıyor olsa olsa cıp dir.her ikisinde de yolcu beklenmez uçak şirketi müdürü uçağı bekletebilir ama cezayı da yer.abartmamak gerekir. yapılması gereken yolcu uçaga bindiğinde alkışlayarak protesto etmektir bayaa etkili oluyor vip yolcuları da geç kaldığında yapılabilecek en demokratik tepki budur.
  • Ucagin saati geldimi vip beklenmez
  • Komik olmayın, belki uçak havadan dönmüyor ama vip gelmeden uçak kalkabilir mi sanıyorsunuz bu ülkede..( tabii vip AKP Bakanı yada milletvekili ise) bunları geride bıraktık diyenlerin uçakta çalışmadıkları çok belli. Sırf bakanla tokalaşacığım diye sıra oluşturanların yüzünden geciken uçakların kapısını çok kapattım ben :) ama şunu söylemek lazım ki tüm vekillerimiz her zaman kibar ve alçak gönüllü uçakta. Ama bir vekil ya da bakan uçağa 15 dakika felan geç kalacakta, siz kapıyı kapatıp gideceksiniz. Yok öyle Birşey....
  • Ikinci sinif insanlar ikinci sinif ulke anormal bir durum yok

MEA Havayolları'nın dünkü Beyrut-Bağdat seferini yapmak üzere havalanan yolcu uçağı, 6 dakikalık bir gecikmeyle saat 12.40'ta kalktı. Gecikmenin sebebi, uçağın yolcularından Irak Ulaştırma Bakanı Hadi el Amiri'nin oğlu Mehdi el Amiri ve arkadaşının tüm anonslara ve son çağrıya rağmen uçağa gelmemesiydi.

Kapıya geldiğinde uçağın kalkmış olduğunu fark eden ve öfkeden çılgına dönen Bakan'ın oğlu Amiri, "O uçağın Bağdat'a inmesine izin vermeyeceğim" dedi ve kalkıştan 21 dakika sonra uçak Beyrut'a geri döndü.

Havayolu şirketinin yetkilisi ise yaşanan bu olayın ardından "Bu çok rahatsız edici bir durum çünkü düpedüz adam kayırma" diye konuştu.

Irak tarafı ise uçağın Beyrut'a geri döndüğünü doğruladı ancak gerekçe olarak Bağdat'taki havalimanındaki temizlik çalışmaları nedeniyle hiçbir uçağın inişine izin verilmemesini gösterdi. Ulaştırma Bakanı'nın basın danışmanı, Bakan'ın oğlunun yolcu listesinde bile olmadığını söyledi.

Bağdat'taki havalimanından ismini vermek istemeyen bir yetkili ise söz konusu saatlerde havalimanındaki trafiğin normal seyrinde ilerlediğini, yaklaşık 30 uçağın iniş yaptığını, geri döndürülen tek uçağın ise söz konusu uçak olduğunu söyledi.

Irak Ulaştırma Bakanı Hadi el Amiri, önceleri silahlı olduğu bilinen Bedir Tugayı'nın lideri konumunda ve Başbakan Nuri el Maliki'nin de en yakın müttefiklerinden.

Birçok Iraklı, ülkedeki siyasi isimlerin yakınlarının kendilerini yasalardan üstün gördüğüne inanıyor.

YOLCU UÇAĞI BAKAN OĞLU YÜZÜNDEN GERİ DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
haberde yolcunun vip oldugu yazmıyor olsa olsa cıp dir.her ikisinde de yolcu beklenmez uçak şirketi müdürü uçağı bekletebilir ama cezayı da yer.abartmamak gerekir. yapılması gereken yolcu uçaga bindiğinde alkışlayarak protesto etmektir bayaa etkili oluyor vip yolcuları da geç kaldığında yapılabilecek en demokratik tepki budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ucagin saati geldimi vip beklenmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kurtko ~ 4 yıl önce
Komik olmayın, belki uçak havadan dönmüyor ama vip gelmeden uçak kalkabilir mi sanıyorsunuz bu ülkede..( tabii vip AKP Bakanı yada milletvekili ise) bunları geride bıraktık diyenlerin uçakta çalışmadıkları çok belli. Sırf bakanla tokalaşacığım diye sıra oluşturanların yüzünden geciken uçakların kapısını çok kapattım ben :) ama şunu söylemek lazım ki tüm vekillerimiz her zaman kibar ve alçak gönüllü uçakta. Ama bir vekil ya da bakan uçağa 15 dakika felan geç kalacakta, siz kapıyı kapatıp gideceksiniz. Yok öyle Birşey....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ikinci sinif insanlar ikinci sinif ulke anormal bir durum yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isim rumuz ~ 4 yıl önce
3

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000