17 Ekim 2009, Cumartesi 07:40:09

Yolcu bira çalınca uçak acil iniş yaptı!

Kanada havayolları Air Canada'ya ait bir yolcu uçağında, bir yolcunun içecek arabasından bira çalması üzerine pilot uçağı derhal en yakındaki kente indirdi...
  • ne demek pilotlar da uçakta sigara içmesin?adamlar saatlerce kokpitin içinde yolcuları sağ salim gidecekleri yere göürmek için uğraşıyorlar. o adam sigarayı içmezse bütün konsantresi bozulur.buna karşın yolcular kesinklikle uçakta sigara içemez.ama kimse pilotlara ve otobüs kaptanlarına sigara içemezsin diyemez.
  • iste havayolunun daha dogrusu bizdeki gibi deil gercek havayolu ulastırmacılıgının özeti: güvenlikten asla taviz verilmez, en küçük olay bile daha büyüklerinin başlangıcı olabilir... bizimkilere egitmen yollasalar da egitseler...
  • Bizim kendi sivil havacılık yasamız ne zaman adamakıllı kurallara sahip olacak. İngiltere'de uçak tuvaletinde sigara içen birisine 12 ay hapis ve 10000 Pound para cezası istemiyle dava açıldı. Nhayetinde 6 ay hapis ve 5000 Pound para cezasına çarptırıldı. Bizde ne zaman böyle katı kurallar olacak? Pilotun gözüne lazer tutan üniverisiteli gençlerimiz bir daha yapmayın denerek serbest bırakılıyor, aynı olayı Avustralya'da yapan adam hapis yatıyor. En kısa zamanda bu yasaları değiştirmemiz lazım. Yoksa olan masumlara ve ailelerine olacak. Dolaysıyla ülke imajına olumsuz yansıyacak.
  • Once pilotlar kokpitte sigara icmesinler, ondan sonra yolcuya sigara icirmezler tuvalette.

Kelowna.com online gazetesinin haberine göre, Vancouver kentinden Alberta'nın Fort McMurray kentine gitmekte olan uçağın pilotu, hırsızlık üzerine uçağı Britanya Kolombiyası'ndaki Kelowna'ya indirdikten sonra polis 23 yaşındaki hırsızı tutukladı.

Havayolu şirketinin yetkilileri, asi yolcularla ilgili sıfır hoşgörü tutumları bulunduğunu belirttiler.

Polis, yolcunun içecek arabasından bira çaldığını ve kanıtları yok etmek için boş kutuları 50 yolcu kapasiteli uçağın tuvaletine attığını açıkladı.

Olay çıkaran yolcu hakkında uçakta karışıklık çıkarmaktan dava açılacağı bildirildi

Yolcu bira çalınca uçak acil iniş yaptı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 9 yıl önce
ne demek pilotlar da uçakta sigara içmesin?adamlar saatlerce kokpitin içinde yolcuları sağ salim gidecekleri yere göürmek için uğraşıyorlar. o adam sigarayı içmezse bütün konsantresi bozulur.buna karşın yolcular kesinklikle uçakta sigara içemez.ama kimse pilotlara ve otobüs kaptanlarına sigara içemezsin diyemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
iste havayolunun daha dogrusu bizdeki gibi deil gercek havayolu ulastırmacılıgının özeti: güvenlikten asla taviz verilmez, en küçük olay bile daha büyüklerinin başlangıcı olabilir... bizimkilere egitmen yollasalar da egitseler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bizim kendi sivil havacılık yasamız ne zaman adamakıllı kurallara sahip olacak. İngiltere'de uçak tuvaletinde sigara içen birisine 12 ay hapis ve 10000 Pound para cezası istemiyle dava açıldı. Nhayetinde 6 ay hapis ve 5000 Pound para cezasına çarptırıldı. Bizde ne zaman böyle katı kurallar olacak? Pilotun gözüne lazer tutan üniverisiteli gençlerimiz bir daha yapmayın denerek serbest bırakılıyor, aynı olayı Avustralya'da yapan adam hapis yatıyor. En kısa zamanda bu yasaları değiştirmemiz lazım. Yoksa olan masumlara ve ailelerine olacak. Dolaysıyla ülke imajına olumsuz yansıyacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Once pilotlar kokpitte sigara icmesinler, ondan sonra yolcuya sigara icirmezler tuvalette.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000