05 Temmuz 2012, Perşembe 14:05:16

YOK BÖYLE ARTIŞ...

Alanya Gazipaşa Havalimanı'nı kullanan yolcu sayısı, bu yılın ilk 5 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 284 arttı...
  • YAKINDA FELAKET HABERİ GELİNCE NE YAPACAKLAR(BU İZİNLERİ VERENLER) ÇOK MERAK EDİYORUM.YİNE "HIZLANDIRDIKLARI TREN DE"OLDUĞU GİBİ BAHANELERİ DE HAZIRDIR HERHALDE:"PİLOT HATASI".YAZIK O YOLCULARA.
  • yeni takilan ILS CIHAZIDA HIZMETE GIRMEK UZERE TURKIYE TURISTIK BIR HAVA ALANINA KAVUSUYOR SANIRIM
  • THY Gazipasa ya ucmazsa ciddi manada yolcu kaptirir baska firmalara.
  • Süper bir gelişme.Uçuş izinleri verildikten sonra 10 kat daha artıcak.Hatta yoğunluktan yer bile olmayacak.Daha önce Antalya havalimanında çalışan biri olarak gördüm biliyorum.Gelen yolcuların %60 'ı Alanya ve çevresindeki hotellerde tatili tercih ediyor.Tebrikler...

Alanya Gazipaşa Havalimanı yetkililerinden alınan bilgiye göre, yılda 500 bin yolcu kapasitesi olan Alanya Gazipaşa Havalimanı'na, geçen yılın ilk 5 ayında iç ve dış hatlarda toplam 44 uçuş gerçekleştirilmişti. Bu yılın aynı döneminde ise iç hat uçuşları yapılmamasına rağmen sadece dış hatlarda 54 uçuş yapıldı.
        
Geçen yılın ilk 5 ayında toplam 2 bin 62 yolcunun indiği Alanya Gazipaşa Havalimanı'na bu yılın aynı döneminde ise 7 bin 916 yolcu geldi. Böylece bu yılın ilk 5 ayında, geçen yıla göre gelen yolcu sayısı bakımından yüzde 284 artış yaşandı.
        
Uçuş izni alan firma sayısı 4'e çıktı
        
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), büyük gövdeli uçakların havalimanına inmesine yönelik prosedürleri tamamlayan Corendon, Tailwind ve Transavia havayollarının ardından son olarak İskandinav Havayolları'na (SAS) da Gazipaşa'ya uçuş izni vermişti.
        
AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, Alanya Gazipaşa Havaalanı'na uçuş izni alan 4 firmanın dışında yurt içi ve yurt dışından 8 firmanın daha izin başvurusunun olduğunu söyledi.
        
Eksikliklerini tamamlayan tüm firmaların Gazipaşa'ya uçuş yapabileceğini ifade eden Çavuşoğlu, ''Gazipaşa için belirlenen kriterlerden en önemlisi simülasyon eğitimi. Uçakların teknik izin sürecini hızlandırmak adına SHGM tarafından verilen simülasyon eğitimlerini, firmaların kendi ülkelerinde alabilmelerine olanak sağladık. Bu firmalar simülasyonda başarılı olup ülkelerindeki sivil havacılık teşkilatından onay alırlar ve diğer teknik şartları yerine getirirlerse SHGM de Gazipaşa için uçuş izni verebiliyor'' dedi.
        
Alanya Gazipaşa Havaalanı
        
Temeli 1991 yılında atılan ve 1999 yılında tamamlanan Alanya Gazipaşa Havalimanı, pistin kısa olması, bu nedenle uçuş güvenliğinin yeterli olmaması gerekçesiyle hizmete açılamamıştı. 4 Ocak 2008 tarihinde TAV Havalimanları Holding'in havalimanının kullanım hakkını almasının ardından pist uzatılıp uluslararası statüye kavuşturulmuş, daha sonra havalimanına uçuş yapılmaya başlanmıştı.

YOK BÖYLE ARTIŞ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

yolcu ~ 6 yıl önce
YAKINDA FELAKET HABERİ GELİNCE NE YAPACAKLAR(BU İZİNLERİ VERENLER) ÇOK MERAK EDİYORUM.YİNE "HIZLANDIRDIKLARI TREN DE"OLDUĞU GİBİ BAHANELERİ DE HAZIRDIR HERHALDE:"PİLOT HATASI".YAZIK O YOLCULARA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flyjet ~ 6 yıl önce
yeni takilan ILS CIHAZIDA HIZMETE GIRMEK UZERE TURKIYE TURISTIK BIR HAVA ALANINA KAVUSUYOR SANIRIM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY de ucmali ~ 6 yıl önce
THY Gazipasa ya ucmazsa ciddi manada yolcu kaptirir baska firmalara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İŞTE BU:) ~ 6 yıl önce
Süper bir gelişme.Uçuş izinleri verildikten sonra 10 kat daha artıcak.Hatta yoğunluktan yer bile olmayacak.Daha önce Antalya havalimanında çalışan biri olarak gördüm biliyorum.Gelen yolcuların %60 'ı Alanya ve çevresindeki hotellerde tatili tercih ediyor.Tebrikler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000