06 Temmuz 2017, Perşembe 09:24:44

Yine Esenboğa yine direkt uçuş çağrısı

Elektrik Malzemeleri Satıcıları İş Adamları Derneği (EMSİAD) Başkanı Deniz Karamercan, başkentten yurt dışına yapılan direkt uçuş sayısının oldukça yetersiz kaldığına dikkat çekti.
  • yahu ankaralilar yurt dişina giderken thy kullanmiyorlar ne yapsin thy neden sefer koysin mi..ankaradan almanya uzerinden gidiyorlar gidecekleri yerlere..direct sefere gerek yoktur..pegasus başlatti onlan uçun..
  • thy eğer kendini hakikaten büyük bir şirket olarak görüyorsa,parayı çok fazla düşünmeyip esb'yi 2. hub yapıp oradan birçok avrupa şehrine özellikle de paris,londra,amsterdam,zürih,milano,viyana,frankfurt,berlin,dusseldorf,münih,moskova vb gibi hem ticari hem turistik hem de gurbetteki vatandaşlarımızın yoğunlukta olduğu şehirlere hiç değilse haftada 3 sefer uçmak zorunda. zaten thy, avrupa'da başkentinden diğer ülke başkentlerine tarifeli sefer düzenlemeyen tek büyük firma bildiğim kadarıyla. bu bile prestij kaybına neden oluyor. biz bunları düşünüyoruz da thy yönetimi neden düşünemiyor ya da düşünüyor da neden yapmıyor acaba ilginç.
  • THY Ankara'dan 10 hatta dirrekt uçuyor. Cidde, Medine, Moskova, Frankfurt, Hamburg, Berlin, Stuttgart, Viyana, Copenhag, Stokholm
  • Esenboğa Havalimanı haziran 2017 sonu verilerine göre yuzde 25 dis hat yolcu sayisinda artis oldu. Toplamda yuzde 9 yolcu sayisini artirdi. Esenboğa dis hatlara her ay yeni 1 destinasyon ekliyor. Nitekim Izmir Adnan Menderesi dis hatlarda gecmis durumdadir. Antalya yazlik deniz turistlerini saymazsak yolcusunu en cok artiran Esenboğa olmustur. Metro baglantisi yapildiginda Esenboğa tum ezberleri bozacak.

Elektrik Malzemeleri Satıcıları İş Adamları Derneği (EMSİAD) Başkanı Deniz Karamercan, başkentten yurt dışına yapılan direkt uçuş sayısının oldukça yetersiz kaldığına dikkat çekti.

Karamercan, "Bu durum kent ekonomisini yakından etkiliyor" dedi. Sorunun Türk ticaretini yakından ilgilendirdiğini savunan Başkan Karamercan, "Her şeyden evvel başkentimizden Avrupa'daki tüm başkentlere direkt uçuşlar olmalıdır. Henüz aşamadığımız bu sorun ekonomimizi derinden etkiliyor. Özellikle de yabancı yatırımcıyı farklı destinasyonlar aramaya itiyor. Tüm bunların yanı sıra vakit kaybını da yanında getiriyor. Başkent olarak çözüm yoluna gidemediğimiz bu durum büyük bir eksikliktir" dedi. Karamercan, birçok önemli platformda konuyu gündeme getirmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Yine Esenboğa yine direkt uçuş çağrısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

camaeothy ~ 1 yıl önce
yahu ankaralilar yurt dişina giderken thy kullanmiyorlar ne yapsin thy neden sefer koysin mi..ankaradan almanya uzerinden gidiyorlar gidecekleri yerlere..direct sefere gerek yoktur..pegasus başlatti onlan uçun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fiyat ~ 1 yıl önce
THY Lufthansa'nın iki katı fiyat çekiyor. Niye?
tehaye ~ 1 yıl önce
thy eğer kendini hakikaten büyük bir şirket olarak görüyorsa,parayı çok fazla düşünmeyip esb'yi 2. hub yapıp oradan birçok avrupa şehrine özellikle de paris,londra,amsterdam,zürih,milano,viyana,frankfurt,berlin,dusseldorf,münih,moskova vb gibi hem ticari hem turistik hem de gurbetteki vatandaşlarımızın yoğunlukta olduğu şehirlere hiç değilse haftada 3 sefer uçmak zorunda. zaten thy, avrupa'da başkentinden diğer ülke başkentlerine tarifeli sefer düzenlemeyen tek büyük firma bildiğim kadarıyla. bu bile prestij kaybına neden oluyor. biz bunları düşünüyoruz da thy yönetimi neden düşünemiyor ya da düşünüyor da neden yapmıyor acaba ilginç.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESB Direkt hatlar ~ 1 yıl önce
THY Ankara'dan 10 hatta dirrekt uçuyor. Cidde, Medine, Moskova, Frankfurt, Hamburg, Berlin, Stuttgart, Viyana, Copenhag, Stokholm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Murat Bey ~ 10 ay önce
Doğru değil
Esenboğa ~ 1 yıl önce
Esenboğa Havalimanı haziran 2017 sonu verilerine göre yuzde 25 dis hat yolcu sayisinda artis oldu. Toplamda yuzde 9 yolcu sayisini artirdi. Esenboğa dis hatlara her ay yeni 1 destinasyon ekliyor. Nitekim Izmir Adnan Menderesi dis hatlarda gecmis durumdadir. Antalya yazlik deniz turistlerini saymazsak yolcusunu en cok artiran Esenboğa olmustur. Metro baglantisi yapildiginda Esenboğa tum ezberleri bozacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000