01 Mart 2012, Perşembe 20:11:14

YILDIRIM SERT ÇIKTI... RÖTARA CEZA GELİYOR

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, uçak içinde yolcuları bekleten havayolu şirketlerine ceza verileceğini söyledi.
  • bence Cem YILMAZ makyaj yapip'kursuden espri yapmistir :) ulastirma bakani ya hic birsey bilmiyor'yada hedef saptiriyor
  • Siz koskoca Ulaştırma Bakanından daha iyi mi bileceksiniz. Havayolları uçak içinde hemde motor çalıştırıp yolcuyu bekletmekten dolayı yaptıkları devasa karları artık yapamayacaklar. Bakın sn bakan, bürokratlarının uyarmasıyla kül yutmadığını göstermiş oldu. O kadar servet bilmeden yapılır mı? Siz siz olun bakanın mutlaka bir bildiği ve hesabı olduğunu kabul edin. Benden söylemesi.
  • Çok değil daha 4-5 gün önce Esenboğa'da tüm havayolları yolcularını zamanında aldı ve DHMI kar la mücadele pisti 4.5 saat boyunca açamadı, kuleden tüm trafiklere genel yayın yapıldı 1 saat de sürer daha fazlada sürer diye, uçağın içinde net cevap alamayan kaptanlar yolcuyla bekledi sonrasında 4 saati geçince seferlerin hepsi iptal oldu, havayollarının beceriksizliği koymuşlar adını, üstüne bir de ceza gelecekmiş, nasıl bir düşünce yapısı var bunların, bu kadar geniş olmamalı bir kurum.
  • Bazılarının çok başarılı buldukları sayın Ulaştırma bakanı mı yapmış bu açıklamayı? Buna kargalar güler mi bilemiyorum ama bu mantıksızlık karşısında ben gülemiyorum.Sadece 'dumur' oldum.Bu ülkenin Ulaştırma bakanı böyle bir açıklama yaparsa diyecek birşey kalmamıştır.Bu akşam IST'den uçtum. Push-back sonrasında kalkışa kadar geçen süre 40 dakika.Tek sebebi 10. sırada olmamız. Şimdi bunun suçlusu havayolu mu?
 CNN TÜRK canlı yayınında Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın sorularını yanıtlayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, havaalanlarında son dönemdeki olumsuz hava koşulları nedeniyle yüzde 5'lik uçuş iptali olduğunu belirterek hiç bir havaalanının kapanmadığını söyledi.

Yıldırım, uçuş rötarlarının işletmelerin beceriksizliğinden kaynaklandığını belirterek, "Havaalanı ve uçak işletmecisinin koordineli çalışması gerekiyor. Operasyonel hatalar nedeniyle havayolu şirketine ceza düzenlemesi getireceğiz, bunun yanısıra da yolcu uçak içinde uçuş mesafesinin en fazla yarısı kadar süre bekletilebilecek. 1 saatlik uçuş için yarım saatten fazla bekleme olmayacak. Kuralları bu şekilde koyacağız" dedi.
YILDIRIM SERT ÇIKTI... RÖTARA CEZA GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Misafir ~ 6 yıl önce
bence Cem YILMAZ makyaj yapip'kursuden espri yapmistir :) ulastirma bakani ya hic birsey bilmiyor'yada hedef saptiriyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Siz koskoca Ulaştırma Bakanından daha iyi mi bileceksiniz. Havayolları uçak içinde hemde motor çalıştırıp yolcuyu bekletmekten dolayı yaptıkları devasa karları artık yapamayacaklar. Bakın sn bakan, bürokratlarının uyarmasıyla kül yutmadığını göstermiş oldu. O kadar servet bilmeden yapılır mı? Siz siz olun bakanın mutlaka bir bildiği ve hesabı olduğunu kabul edin. Benden söylemesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Çok değil daha 4-5 gün önce Esenboğa'da tüm havayolları yolcularını zamanında aldı ve DHMI kar la mücadele pisti 4.5 saat boyunca açamadı, kuleden tüm trafiklere genel yayın yapıldı 1 saat de sürer daha fazlada sürer diye, uçağın içinde net cevap alamayan kaptanlar yolcuyla bekledi sonrasında 4 saati geçince seferlerin hepsi iptal oldu, havayollarının beceriksizliği koymuşlar adını, üstüne bir de ceza gelecekmiş, nasıl bir düşünce yapısı var bunların, bu kadar geniş olmamalı bir kurum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bazılarının çok başarılı buldukları sayın Ulaştırma bakanı mı yapmış bu açıklamayı? Buna kargalar güler mi bilemiyorum ama bu mantıksızlık karşısında ben gülemiyorum.Sadece 'dumur' oldum.Bu ülkenin Ulaştırma bakanı böyle bir açıklama yaparsa diyecek birşey kalmamıştır.Bu akşam IST'den uçtum. Push-back sonrasında kalkışa kadar geçen süre 40 dakika.Tek sebebi 10. sırada olmamız. Şimdi bunun suçlusu havayolu mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000