12 Mayıs 2014, Pazartesi 09:07:22

"YILDA EN AZ 780 KUŞ UÇAĞA ÇARPAR!"

Uzmanlar, İstanbul’da yapılacak havalimanı ve köprü projelerinin inşa edileceği bölgelerin doğa ve insanlar üzerindeki olası tehlikeleri konusunda uyardı
  • Çok sevgili kuşoloğ ve odunistler kuşları ve ağaçları sevdiğiniz kadar şu memleketi sevseniz vallahi de billahi de bu memleket cennet olur.
  • Bildiğin ilan sayfası gibi kullanmışlar. :)))
  • Elin yabanci ne karisir bizim Havalimanina zaten yabancilar istemiyor Türkiye nin kalkinmasini
  • Yazılanlar gerçek

Doğa Derneği ve İstanbul Kuş Gözlem Topluluğu’nun düzenlediği 16. Türkiye Kuş Konferansı’nda 3. Havalimanı, 3. Köprü ve Kanal İstanbul projelerinin göç ederken İstanbul’u kullanan kuşlar için yaratacağı tehlikeler konuşuldu. Uzmanlar, “3. Havalimanı yapılırsa yılda en az 780 kuş-uçak çarpışır” dedi.

‘Küçük orman kartalı yok olur’

Yırtıcı kuşlar üzerine araştırma yapan Dr. Umberto Gallo, küçük orman kartalının yüzde 90’ının İstanbul üzerinden göç ettiğini, 3. Havalimanı projesinin gerçekleşmesinin bu türün neslinin tükenmesine yol açacağını kaydetti. Asırlardır aynı göç yolunu kullanan kuşların tehlikede olduğu belirtildi.

Nesli tehlikede olan 50 türe ev sahipliği yapan İstanbul’u özellikle deniz üzerinden geçemeyen, süzülen büyük kuşlar kullanıyor. (Vatan)

"YILDA EN AZ 780 KUŞ UÇAĞA ÇARPAR!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Çok sevgili kuşoloğ ve odunistler kuşları ve ağaçları sevdiğiniz kadar şu memleketi sevseniz vallahi de billahi de bu memleket cennet olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soru ~ 4 yıl önce
Bir kuşolog ve odunist olarak merak ettim de memleketi sevmenin şartları nelerdir ? Mesela kuşları ve odunları sevmek memleketi sevmenin bir şartı olabilir mi ? Yoksa ilk şart -birimi ne olursa olsun- para mı ? Ya da bana cenneti tarif ediversen. Kuşun uçmadığı ağaç gölgesinin bulunmadığı bir yer mi mesela ?
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bildiğin ilan sayfası gibi kullanmışlar. :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Elin yabanci ne karisir bizim Havalimanina zaten yabancilar istemiyor Türkiye nin kalkinmasini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet ~ 4 yıl önce
Yazılanlar gerçek

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000