09 Ekim 2010, Cumartesi 08:58:22

YETKİ GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE VERİLİYOR

Havalimanlarındaki güvenlik önlemleri yeniden yapılandırılıyor. Polis, angarya işlerini özel güvenlik görevlilerine devrederek asli görevlerine dönecek. Sadece suç oluşursa alana inecek.
  • Özel güvenlikçileri iyi elemanlardan seçsinler bu halde. Yoksa görüyoruz nerede işssiz sapsız var dolduruyorlar. Bırak bi durum olsa kendilerini koruyamaz bunlar. Mantık doğru ama ortalama bu elemanlarla olmaz. Söz iyi olanlardan, hakedenden dışarı..
  • bu uygulama yıllardır var,ben 15 yıldır bu işteyim..ama artık yerimizi özel güvenliğe devrediyoruz..herkes kendi kafasına göre konuşuyor,bu olumsuz düşünenler o dedektörden geçmesini beceremeyenlerdir..yok direk gidin uçağa aramayalım sizi..havada senin gebermene değil o ucaktaki coluk cocuğa acırım..bak bak hava limanı giriş kontrolü olmasın diyor vatandaş..uçağa zamanında yetişeceksen erken cıkacan arkadas..biz okontroller sayesinde neler yakalıyoruz bir görseniz..uçak hasssas iştir güvenliği dikkat gerektirir..asıl sizler olumsuz bir durum gördüğünüzde müdahale edip aramanın dört dörtlük olması için elinizden geleni yapmanız gerekir..çünkü o can sizin..kazasız belasız
  • Bu sisteme gecmesi için ilk önce Güvenlik firmalarının bir standarta gelmesi lazım.Varolan güvenlik firmaları sadece bu hizmeti vermeyi vaad ediyorlar fakat verdikleri hizmetler çok sıradan.Özellikle havalimanları gibi uluslar arası bir yerde bu görevi üstlenen güvenlik firmalarının çalışmaları ve çalışanları yetkili kurumlarca degerlendirilmali.Antalya ve İstanbul havalimanlarını kullanıyorum genelde yurt içi ve dışı ucuşlarımda.Özellikle Antalya havalimanı Güvenlik firması içler acısı ,bu hizmete uygun firma ve personel secilmeli idi.
  • Sizce devredilmesi düşünülen işler polis için angarya görev mi? Yoksa güvenlik personelinin yaptığı görevleri mi angarya görüyorsunuz ? Bence bu ifade yanlış anlamaya çok müsait bir durum doğuruyor. Bu ifadeyi size yakıştıramadım...
Milli Sivil Havacılık Güvenlik Kurulu, özel güvenlik personelinin hava meydanlarında daha aktif görev almasını; havaalanlarında görevli polislerin de asli görevlerine dönmelerini kararlaştırdı. Milli Sivil Havacılık Güvenlik Kurulu'nda alınan kararlar, Başbakanlık tarafından yazılı emir haline getirilerek ilgili tüm kuruluşlara ulaştırıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü, Başbakanlıktan gelen yazılı emir üzerine, Türkiye genelindeki 45 havaalanında görevli toplam 3 bin 779 polisi yeniden yapılandırmak için çalışma başlattı.

Hava Meydanı Şube Müdürlüğü Kuruluş Görev ve Çalışma Yönetmeliği'nde değişiklik yapan Emniyet, 45 hava meydanının güvenliğinden sorumlu polis şeflerini Ankara'ya çağırdı. Havaalanı müdürleri, bugün Emniyet Genel Müdürlüğü'nde bir araya gelecekler. İki gün sürecek toplantıda müdüre, görev yaptıkları meydanlarda uygulayacakları yeni model anlatılacak.

ARKA PLANDA BEKLEYECEK
Buna göre havalimanlarına giriş - çıkış noktalarının denetimi, güvenlik cihazlarıyla yapılan araç, üst ve bagaj kontrolü, devriye ve nokta nöbeti gibi görevler, tümüyle özel güvenliğe devredilecek. Havalimanı polisi ise asli görevlerine dönerek trafik, asayiş, pasaport kontrolü ve kamera sistemlerinin takibi gibi gözetim ve denetim faaliyetlerini yürütecek. Polis, hava meydanlarının görünür noktalarından çekilerek yolculara varlığını hissettirmeden görev yapacak.

SUÇ OLUŞURSA GİRECEKLER
Yani havalimanlarının nizamiyelerinde araçları özel güvenlikçiler kontrol edecek. Yolcuların üst ve bagaj kontrolünü, dedektör ve x-ray cihazlarıyla yine özel güvenlikçiler yapacak. Polis, sadece suç oluşması halinde meydana çıkıp olaya müdahale edecek.

(Akşam)
YETKİ GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE VERİLİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
Özel güvenlikçileri iyi elemanlardan seçsinler bu halde. Yoksa görüyoruz nerede işssiz sapsız var dolduruyorlar. Bırak bi durum olsa kendilerini koruyamaz bunlar. Mantık doğru ama ortalama bu elemanlarla olmaz. Söz iyi olanlardan, hakedenden dışarı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu uygulama yıllardır var,ben 15 yıldır bu işteyim..ama artık yerimizi özel güvenliğe devrediyoruz..herkes kendi kafasına göre konuşuyor,bu olumsuz düşünenler o dedektörden geçmesini beceremeyenlerdir..yok direk gidin uçağa aramayalım sizi..havada senin gebermene değil o ucaktaki coluk cocuğa acırım..bak bak hava limanı giriş kontrolü olmasın diyor vatandaş..uçağa zamanında yetişeceksen erken cıkacan arkadas..biz okontroller sayesinde neler yakalıyoruz bir görseniz..uçak hasssas iştir güvenliği dikkat gerektirir..asıl sizler olumsuz bir durum gördüğünüzde müdahale edip aramanın dört dörtlük olması için elinizden geleni yapmanız gerekir..çünkü o can sizin..kazasız belasız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu sisteme gecmesi için ilk önce Güvenlik firmalarının bir standarta gelmesi lazım.Varolan güvenlik firmaları sadece bu hizmeti vermeyi vaad ediyorlar fakat verdikleri hizmetler çok sıradan.Özellikle havalimanları gibi uluslar arası bir yerde bu görevi üstlenen güvenlik firmalarının çalışmaları ve çalışanları yetkili kurumlarca degerlendirilmali.Antalya ve İstanbul havalimanlarını kullanıyorum genelde yurt içi ve dışı ucuşlarımda.Özellikle Antalya havalimanı Güvenlik firması içler acısı ,bu hizmete uygun firma ve personel secilmeli idi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sizce devredilmesi düşünülen işler polis için angarya görev mi? Yoksa güvenlik personelinin yaptığı görevleri mi angarya görüyorsunuz ? Bence bu ifade yanlış anlamaya çok müsait bir durum doğuruyor. Bu ifadeyi size yakıştıramadım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000