11 Ağustos 2016, Perşembe 11:14:03

Yerli yolcu köprüsü yurt dışına ilk adımı attı

Türkiye'nin ilk ve tek yolcu köprüsü üreticisi olan UBS Havalimanı Sistemleri'nin yolcu köprüsüne Güney Kore'den talip çıktı.
  • Tüm ülkede bir daha yabancıya ihale verilmesin. Kim verirse gaflet ve delalet içindedir. Yerli ve milli üretim şart ülkenin kurtuluşu için.
  • Ulkemizde havalimani koruk uretimi yapilmasi çok önemlidir.. zamanlan urun geliştirilerek tum dunyada kullanilir hale gelmesi iyi olur... tyssenkrup dunyanin en eski en iyi ve en kaliteli havalimani malzemeleri ureten firmalarindan bir tanesidir...bizim firmamizda şöyle bir 10 yil geçsin tyssenkrup gibi olur...
  • Bir banka değilmi?
  • İstanbul a yapılan yeni havalimanının köprüleri ülkemiz havalimanlarının vazgeçilmez markasi ThyssenKrupp firması tarafından yapılacaktır. Nedeni ise "üretici menşei" olarak yaklaşık 2 ay önceki bir açıklamada belirtilmiştir. Hem de yerli bir alternatifi mevcutken ve milyonlarca euro daha ucuzken. Ülkemizde ne yazık ki yeni girişimcilere özellikle de yerli üreticiye yeteri kadar imkan tanınmıyor. Yeni havalimanının yüzde 80 i yerli olacakmış. Tüm bagaj konveyörleri, yolcu köprüleri, asansörler, yürüyen merdiven ve bantlar vs. ithal edilirken mermerlerin, check in bankolarının veya çelik konstrüksiyonun yerli olmasının bir ehemmiyeti yok. Çünkü asıl para kaybettiğimiz yer zaten teknolojik ürünler ve biz de bunları üretmiyoruz.

Dünyanın sayılı, Türkiye'nin ilk ve tek yolcu köprüsü üreticisi olan UBS Havalimanı Sistemleri, Diyarbakır Havalimanına Türkiye'nin ilk camlı ve klimalı yolcu köprülerini kurup operasyona başlayalı 1 yılı aşkın bir zaman oldu. 

UBS fabrikalarına ziyarete gelen Güney Kore heyeti UBS'ye tam not verdi ve UBS yolcu köprülerinin yükümlülüğünde yapımı devam eden Ekvator Gine’sinde Mengomeyén Havalimanı projesinde kullanımı konusunda sözleşme taraflar arasında bu gün imzalandı.

Mengomeyén Havalimanı'na imal edilecek köprüler 31 Aralık 2016 tarihine kadar tamamlanarak teslim edilecek.

Mengomeyén Havalimanı'na imal edilecek yolcu köprüleri ayrıca UBS'nin en yeni teknolojisi olan “non step” yani iki tünel arası basamaksız köprüler, olacak. İmal edilecek köprüler camlı tip ve EN 12312-4’e uygun olacak.  Ayrıca UBS’nin en son geliştirdiği terminal işletmesinin en büyük yardımcısı olan Kapı Yönetim Sistemi yazılımı proje kapsamında havalimanına kurulacak.Yerli yolcu köprüsü yurt dışına ilk adımı attı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Yerli ve milli ~ 2 yıl önce
Tüm ülkede bir daha yabancıya ihale verilmesin. Kim verirse gaflet ve delalet içindedir. Yerli ve milli üretim şart ülkenin kurtuluşu için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarothy ~ 2 yıl önce
Ulkemizde havalimani koruk uretimi yapilmasi çok önemlidir.. zamanlan urun geliştirilerek tum dunyada kullanilir hale gelmesi iyi olur... tyssenkrup dunyanin en eski en iyi ve en kaliteli havalimani malzemeleri ureten firmalarindan bir tanesidir...bizim firmamizda şöyle bir 10 yil geçsin tyssenkrup gibi olur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UBS ~ 2 yıl önce
Bir banka değilmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şimdiden Belirteyim ~ 2 yıl önce
İstanbul a yapılan yeni havalimanının köprüleri ülkemiz havalimanlarının vazgeçilmez markasi ThyssenKrupp firması tarafından yapılacaktır. Nedeni ise "üretici menşei" olarak yaklaşık 2 ay önceki bir açıklamada belirtilmiştir. Hem de yerli bir alternatifi mevcutken ve milyonlarca euro daha ucuzken. Ülkemizde ne yazık ki yeni girişimcilere özellikle de yerli üreticiye yeteri kadar imkan tanınmıyor. Yeni havalimanının yüzde 80 i yerli olacakmış. Tüm bagaj konveyörleri, yolcu köprüleri, asansörler, yürüyen merdiven ve bantlar vs. ithal edilirken mermerlerin, check in bankolarının veya çelik konstrüksiyonun yerli olmasının bir ehemmiyeti yok. Çünkü asıl para kaybettiğimiz yer zaten teknolojik ürünler ve biz de bunları üretmiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Artı ~ 2 yıl önce
Bir noktayı düzelteyim üretemiyoruz değil, üretiyoruz ancak satın alınmıyor. Havacılık sektörü terör örgütü yüzünden. Belirttiğin ürünlerin %50 is için yerli üretici var. Doğrudur bir kısmı işi bıraktı engellendiği için bir kısmı sektör değiştirdi. İnşallah yerli sektör oluşur ve gelişir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000