02 Nisan 2011, Cumartesi 08:41:34

YERLİ UÇAKTAN VAZ MI GEÇİYORLAR?

Başkan Medvedev dün Rusya’da havacılık sektörünü sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda Başbakan Putin ve bakanlara, “kalite sorunu”ndan yakındı.
  • Kitap adı gibi: "Kafamdaki spaydırmen" :)
  • Uçan tenekede olsa netice uçuyormu ? EVET ! Yolcu taşıyormu ? EVET ! Kargo taşıyormu ? EVET... Sorun daha nerde... Keşke bizdede o kadarı olsada dışa bağımlılıktan kurtulsak. Bir savaş uçagı alıyoz, kodları yok. Yazılım neyi içeriyor bilmiyoz ! Yarınkı zaman savaşa girersek bu ucaklarla kime vuracagımız veya vuramayacagız bile şüpheli ! Yolcu ucakların bile en ucuzu 737 ler 45.000.000 USD Emin olun biz üretsek maliyeti 20.000.000 USD yi geçmez ! Keşke ama yok işte ama rus dedigin votkacılar hepsini kendileri yapıyor. Düşünce olarak geri olabilirler ama mevcut teknolojılere ile iyi bir yerlere gelmişler. Bugün dünyanın en büyük topragına sahip ülke Rusya dır ! Ne kadar gelişmişde olsa yinede komunızmden kurtulamadı bir türlü :))
  • laleliye cevap yazmaniz bnece. kendisini takunyacinin en onde gidenidir.zihniyeti bellidir.beynin orumcekler vardir.ugrasmaya degmez..
  • Uzaya uçmuş ay'a ayak basmış kendi jetlerini uzak mekiklerini uydularını üretip uzaya giden bir millet hakkında ayyaş diyerek bahsetmen çok yanlış rus milletinin geleneğinde votka olabilir bizde de rakı kültürü var bizdemi ayyaşız yorum çok saçma bilgisizce ve cahilce rus uçaklarını beğenmiyorsan binmezsin ama şunuda öğretiyim sana dünyanın en büyük kullanılan uçağı Rus Antonov ' dur böyle onada konserve dersen insanlar sana başka yerleri ile güler

Kendi kişisel deneyimini anlatan Medvedev, kısa mesafeli uçuşlar için kullanılan özel üretim Tu-214’e, yaşanan sorunlar yüzünden binmediğini itiraf etti. İnterfaks, bu yüzden Kremlin için “Falcon” uçak alındığını bildirdi. Kremlin’deki bir kaynak yakındı:

“Eğer bu arızlar böyle devam ederse büyük ülkemizin devet başkanının uçabileceği yerli uçak kalmayacak. “

Bu arada uzun uçuşlar için de özel yapım İl-86 kullanan Kremlin’in gelecek yıl iki adet yeni Airbus A-319 alabileceği belirtildi.

Medvedev dün Putin’in de katıldığı toplantıda, “2010’da sadece 7 tane sivil uçak üretilmiş. Bu çok düşük bir rakam. 2000’e kıyasla yüzde 40 düşüş demek” diye yakındı.

YERLİ UÇAKTAN VAZ MI GEÇİYORLAR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 7 yıl önce
Kitap adı gibi: "Kafamdaki spaydırmen" :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Uçan tenekede olsa netice uçuyormu ? EVET ! Yolcu taşıyormu ? EVET ! Kargo taşıyormu ? EVET... Sorun daha nerde... Keşke bizdede o kadarı olsada dışa bağımlılıktan kurtulsak. Bir savaş uçagı alıyoz, kodları yok. Yazılım neyi içeriyor bilmiyoz ! Yarınkı zaman savaşa girersek bu ucaklarla kime vuracagımız veya vuramayacagız bile şüpheli ! Yolcu ucakların bile en ucuzu 737 ler 45.000.000 USD Emin olun biz üretsek maliyeti 20.000.000 USD yi geçmez ! Keşke ama yok işte ama rus dedigin votkacılar hepsini kendileri yapıyor. Düşünce olarak geri olabilirler ama mevcut teknolojılere ile iyi bir yerlere gelmişler. Bugün dünyanın en büyük topragına sahip ülke Rusya dır ! Ne kadar gelişmişde olsa yinede komunızmden kurtulamadı bir türlü :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
laleliye cevap yazmaniz bnece. kendisini takunyacinin en onde gidenidir.zihniyeti bellidir.beynin orumcekler vardir.ugrasmaya degmez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Uzaya uçmuş ay'a ayak basmış kendi jetlerini uzak mekiklerini uydularını üretip uzaya giden bir millet hakkında ayyaş diyerek bahsetmen çok yanlış rus milletinin geleneğinde votka olabilir bizde de rakı kültürü var bizdemi ayyaşız yorum çok saçma bilgisizce ve cahilce rus uçaklarını beğenmiyorsan binmezsin ama şunuda öğretiyim sana dünyanın en büyük kullanılan uçağı Rus Antonov ' dur böyle onada konserve dersen insanlar sana başka yerleri ile güler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000