16 Kasım 2015, Pazartesi 14:44:18

Yerli uçak meclis gündeminde

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, “Ortada uçak yok reklamları var.” diyerek yerli uçak konusunu TBMM gündemine taşıdı.
  • marka ampul çaşıima şekli dua beddua nereye uçar cennet cehennem isteğe göre
  • kemal helal olsun Davutoğlu böyle cevap vermezdi;)
  • Cidden anlamıyorum. Ülkemizde okuma yazma bilen oranı bu kadar fazlayken neden ağırlıklı olarak AKP'yi destekleyen vatandaşlar Türkçe'yi katletmeye bu kadar meraklı? Bazı yerine Bagzı gibi salak saçma yazılar, gereksiz yorumlar.
  • Hürkuş var ya pervaneli pır pır. Gelecek pırpır uçaklarda.. Bu arada Çin'in uzay aracı Ay'da, Hindistan'ın uydusu Mars'ın yörüngesinde..

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, “Ortada uçak yok reklamları var.” diyerek yerli uçak konusunu TBMM gündemine taşıdı. Bayraktutan, yerli uçak fabrikasını ziyaret etmek istediğini belirterek, Davutoğlu’ndan fabrikanın adresini kendisine vermesini istedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi sunan Uğur Bayraktutan, şu hatırlatmada bulundu: “2011 yılında yapmış olduğunuz seçim kampanyasında ‘yerli uçağımız göklerde’ afişlerinde dönemin başbakanının fotoğraflarının da olduğu kırmızı bir yolcu uçağı kullanılmıştı. 2015 yılında yaptığınız bir kampanyada ise bizzat Başbakan olarak fotoğrafınızın da bulunduğu afişte Türkiye’deki bütün billboardlara ‘yerli yolcu uçağımızı yapıyoruz’ şeklinde yazılar yazdınız. Kamuoyunda 2011 yılında bahsettiğiniz ‘yerli uçağımız göklerde’ ve 2015 seçim kampanyasında bahsettiğiniz ‘yerli uçağımızı yapıyoruz’ beyanlarınız karşısında söz konusu uçak fabrikasının nerede olduğu ve şu ana kadar ne kadar uçak üretildiği konusunda soru işaretleri oluşmuştur."

Bir milletvekili olarak 2011 yılında dönemin başbakanının ‘göklerde’ diye tarif ettiği, Davutoğlu’nun da ‘yerli uçağımızı yapıyoruz’ şeklindeki beyanlarına göre belirtilen uçak fabrikasını ziyaret etmek istediğine dikkat çeken CHP’li Bayraktutan, şu soruları yöneltti:

“Yerli uçağımızın yapıldığı fabrika hangi ilimiz sınırları içerisindedir?

Söz konusu uçak fabrikasının tam adresini belirtir misiniz?

2011 yılından bugüne kadar söz konusu fabrikada kaç adet yerli yolcu uçağı üretilmiştir?

Eğer böyle bir fabrika ve üretim yoksa 4 yıldır bu halka neden bu şekilde bir açıklama yaptınız? Gerekçesini açıklar mısınız?”

(Son Dakika)

Yerli uçak meclis gündeminde

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

veriyorum ~ 3 yıl önce
marka ampul çaşıima şekli dua beddua nereye uçar cennet cehennem isteğe göre

Yanıtla

Kalan karakter 1000
QWD ~ 3 yıl önce
ONCE BI YAZMAYI OGREN
erhan ~ 3 yıl önce
kemal helal olsun Davutoğlu böyle cevap vermezdi;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlamıyorum. ~ 3 yıl önce
Cidden anlamıyorum. Ülkemizde okuma yazma bilen oranı bu kadar fazlayken neden ağırlıklı olarak AKP'yi destekleyen vatandaşlar Türkçe'yi katletmeye bu kadar meraklı? Bazı yerine Bagzı gibi salak saçma yazılar, gereksiz yorumlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Derya ~ 3 yıl önce
Türkçemizde "salak saçma" gibi bir ikileme yoktur :) Saçma sapan olmasın o? :D Demek ki diğer partileri destekleyenler de Türkçe'yi hatalı kullanabiliyorlarmış, kaldı ki kınadığın arkadaşımız yabancı klavye kullanmış :) Demem o ki, her olaya siyasi bakma... Bu arada ağzına sağlık Kemal kardeş :)
mt ~ 3 yıl önce
Hürkuş var ya pervaneli pır pır. Gelecek pırpır uçaklarda.. Bu arada Çin'in uzay aracı Ay'da, Hindistan'ın uydusu Mars'ın yörüngesinde..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000