31 Ekim 2012, Çarşamba 15:50:11

YERLİ UÇAK İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Türk malı uçak üretimi için düğmeye basıldı. Dünyanın 3. büyük uçak üreticisi Brezilyalı Embraer şirketi ile anlaşan Türkiye, yerli uçak üretimi için kolları sıvadı.
  • bu kadar ınsan ne okudugunu anlayamamıs, ne kadar acı... ucak yapımı konusunda ısbırlıgı yok, ucak SATIMI konusunda var. adamlar ucak kakaladık demısler bız de gelın guvey oluyoruz, ne acı ne acı
  • daha sivil havacılık yasamız yok uçak yapıyoruz. o uçağı uçuracak teknik olsun, dispec olsun, kabin, kokpit olsun hala ilkel koşullarda calışıyor. Bak iki aydır maaş vermeyen şirket cayır cayır uçuyor.
  • nerde o ucak foto vs?? Ben hic embraer gormedim Turk ucaklari filosunda??
  • o dügmemidir nedir yalama oldu artık çalışmıyor

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Brezilya – Türkiye Ticaret Heyeti organizasyonu düzenledi. Brezilya Ticaret ve Yatırım Ajansı Apex Brasil Başkanı Mauricia Borges ve Brezilya Dış Ticaret Müsteşarı Tatiana Lacerda Prazeres’in öncülüğünde 17 Brezilyalı iş insanının katılımı ile gerçekleştirilen organizasyonda ikili iş görüşmeleri de yapıldı.

Edinilen bilgiye göre Türkiye, Brezilyalı dünyanın üçüncü büyük uçak üreticisi olan Embraer şirketinin desteği ile kendi uçağını üretmek için düğmeye basmış durumda. Türkiye ile ticari ilişkileri değerlendiren Brezilya Dış Ticaret Müsteşarı Tatiana Lacerda Prazeres, “İki ülke arasında sivil havacılık ve uçak ticareti konularında güzel ilişkiler yürütüyoruz. Türkiye bu anlamda söz sahibi bir ülke konumunda” dedi.

İLK UÇAK TESLİM EDİLDİ

2011 yılında Brezilya ve Türk hükümetleri arasında uçak ticareti konusunda önemli anlaşmalar sağladıklarını belirten Prazeres, “Anlaşma doğrultusunda 8 milyon dolar değerindeki ilk uçağımızı Türkiye’ye teslim ettik. Hedef bu sayının 40’a çıkarılması. Görüşmeler sürüyor” dedi. Organizasyon çerçevesinde aralarında gıdadan, makineye, tıbbi aletlerden deri ürünlerine kadar 17 Brezilyalı firmanın Türk firmaları ile buluştuğunu söyleyen Prazeres, “İki ülke arasındaki var olan potansiyeli yukarılara çıkarmamız lazım. Karşılıklı öğreneceğimiz çok şey var.  İki ülke bu ilişkileri birleştirebilir. Türk şirketleri bizimle konsorsiyum oluşturabilir. Biz bunlara açığız” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜME PARTNER

Brezilya Ticaret ve Yatırım Ajansı Apex Brasil Başkanı Mauricia Borges ise, ülkelerinde düzenlenecek olan olimpiyat oyunları ve dünya kupası nedeni ile kentsel dönüşüm projeleri başlattıklarını, Türk şirketlerin de kendileri ile partner oluşturabileceklerini belirtti. İki ülke arasındaki ticaretin, potansiyel olmasına rağmen, istedikleri seviyede olmadığının altını çizen Borges, “Hedefimiz iki ülke arasındaki ticareti yüzde 15 seviyelerine taşımak. Şu an bu oran yüzde 1’ler seviyesinde” dedi.


Uluslararası pazarlarda Brezilya ve Türk iş insanlarının çok güzel işlere imza atabileceğini de vurgulayan Borges, “Ajans olarak bizim amacımız karşılıklı ticareti artırmak. Bunun için her iki ülke iş insanlarına büyük görevler düşüyor. Olimpiyatlar bir fırsat. Kentsel dönüşüm projelerimiz var. Türk iş adamları bize büyük katkı sağlayabilirler. Ayrıca bizde olan ürünleri Türk iş adamları, Türk iş adamlarında olan ürünleri de Brezilyalı iş adamları farklı pazarlara satabilirler” dedi. (Habertürk)

YERLİ UÇAK İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

okudugunu anlamak ~ 6 yıl önce
bu kadar ınsan ne okudugunu anlayamamıs, ne kadar acı... ucak yapımı konusunda ısbırlıgı yok, ucak SATIMI konusunda var. adamlar ucak kakaladık demısler bız de gelın guvey oluyoruz, ne acı ne acı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
daha sivil havacılık yasamız yok uçak yapıyoruz. o uçağı uçuracak teknik olsun, dispec olsun, kabin, kokpit olsun hala ilkel koşullarda calışıyor. Bak iki aydır maaş vermeyen şirket cayır cayır uçuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emb ~ 6 yıl önce
nerde o ucak foto vs?? Ben hic embraer gormedim Turk ucaklari filosunda??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İzmir ~ 6 yıl önce
o dügmemidir nedir yalama oldu artık çalışmıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000