03 Haziran 2015, Çarşamba 11:03:07

Yerli uçak 'Alman malı' iddialarına yanıt geldi

Türkiye’nin gurur kaynağı yerli uçak projesinin Alman malı olduğu iddialarına projenin yüklenici firmasından yanıt geldi.
  • Sanki sıfırdan tasarlanıyormuş gibi tanıtmaları büyük hata. Haklarını aldık, teknolojiyi transfer ettik desinler, doğrusu da bu. ADAC ın ilk yardım uçakları da bunlardan, inanmayan araştırıp baksın. Bu gereksiz böbürlenme, biz yaptık ettik havaları altı boş olunca çok komik oluyor. Her ne ise doğrusu söylensin, herkesi aptal yerine koymaya çalışmasınlar.
  • Süper oldu dornier seçimi. 1 taşla 5 kuş. Tabi havacılık bilene. Bilmeyen anlamaz kıymetini
  • hangi wikipedia'da yaziyor Hizndistanda üretildiği?? iyi bak
  • Bulmuşunuz 3 dünya ülkesini kakalayın bakalım. Bazı zavallılarda yandaşlık yapacağız diye bilmedikleri şeyleri savunuyor. Her işlerinde olduğu gibi cahilane davranıp bu ülkede çok şeylerin değiştiğini yazmaya devam ediyorlar, bu ülkede değişen tek şey medeniyetimizi kaybettiğimiz ve araplaşmaya başladığımızdır.
Türkiye’nin gurur kaynağı yerli uçak projesinin Alman malı olduğu iddialarına projenin yüklenici firmasından yanıt geldi.

Sierra Nevada Corporation şirketinin Başkanı Eren Özmen STAR’a yaptığı açıklamada, Türkiye’nin bu projenin merkezinde olduğunu söyledi. Özmen, Almanya’dan sadece bilgi birikimini kullandıklarını ve yerli uçağı en kısa sürede hayata geçirmek hedefinde olduklarını söyledi. Yerli uçağın Alman üretimi olmadığını belirten Özmen “Almanya ve ABD’deki firmalarımızda çalışan mühendislerimiz iki açıdan projeye destek olacaklardır. Birincisi tasarım sürecini kısaltmak için gerekli olan bilgi birikiminin oluşmasına yardımcı olmak, ikincisi uluslararası havacılık sertifikasyonun alınmasına destek olmak. Bu ortak çalışma başarımızın anahtarı olacaktır” diye konuştu.

Yerli uçak projesinin Alman malı olduğu iddialarına projenin yüklenici firmasından yanıt geldi. Türkiye’nin projede merkez olduğunu söyleyen Sierra Nevada Corporation Başkanı Eren Özmen, Almanya ve ABD’den bilgi birikimi desteği alınacağını belirtti.

ERKEN BİTİRMEK İÇİN ÇALIŞILACAK

Özmen hedeflerinin Türkiye’nin kuruluşunun yüzüncü yıl dönümüne Türk mühendisleri tarafından tasarlanmış bir yerli yolcu uçağı yetiştirmek olduğunu belirterek “Sertifikasyon süresini de düşündüğünüzde 10-14 yıl alacak olan bir çalışmayı 8 seneye sığdırmak ancak başarısı ispatlanmış bir platformdan elden edeceğiniz bilgi birikimi ile başlayarak mümkün olacaktır. Yalnızca Alman üretimi uçakların bilgi birikimini kullanarak tasarım süresini kısaltmak amacı ile bir basamak olarak kullanılması planlanmaktadır” diye konuştu. Yerli uçak projesinin tanıtımında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRJ 328 adı verilen yolcu uçağının 2019’da ilk uçuşunu gerçekleştireceğini belirtmişti.

 

Yerli uçak 'Alman malı' iddialarına yanıt geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Yorum ~ 3 yıl önce
Sanki sıfırdan tasarlanıyormuş gibi tanıtmaları büyük hata. Haklarını aldık, teknolojiyi transfer ettik desinler, doğrusu da bu. ADAC ın ilk yardım uçakları da bunlardan, inanmayan araştırıp baksın. Bu gereksiz böbürlenme, biz yaptık ettik havaları altı boş olunca çok komik oluyor. Her ne ise doğrusu söylensin, herkesi aptal yerine koymaya çalışmasınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Süper oldu dornier seçimi. 1 taşla 5 kuş. Tabi havacılık bilene. Bilmeyen anlamaz kıymetini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XXXXX Soru? ~ 3 yıl önce
hangi wikipedia'da yaziyor Hizndistanda üretildiği?? iyi bak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bulmuşunuz 3 dünya ülkesini kakalayın bakalım. Bazı zavallılarda yandaşlık yapacağız diye bilmedikleri şeyleri savunuyor. Her işlerinde olduğu gibi cahilane davranıp bu ülkede çok şeylerin değiştiğini yazmaya devam ediyorlar, bu ülkede değişen tek şey medeniyetimizi kaybettiğimiz ve araplaşmaya başladığımızdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000