22 Eylül 2011, Perşembe 11:01:44

YERLİ UÇAĞIN KAYNAĞI DEVLETTEN...

Yerli uçak üretiminde Türkiye en büyük faktör olacak...
  • yol üzerinde kendi uçağımızı yaptık diye bir reklam afişi görmüştüm seçimden önce bende bu fabrika nerde diye merak ediyodum meğer hayalmiş ver milletin parasını teşfik diye adamlar alsınlar parayı uçakdan başka her şeyi yapsınlar.
  • Cok vahim bu türkiyenin INSANLIKTAN nasibini almamis kisiliere.. müstehak size.. millet ne ile igrasmakta.. size neye takilip kaliyorsunuz-- Sayin bakan , uzaydan gelmedi.. TC vatandasi secti ve halan agliyorsunuz .. pes yani.. bunun LIBYA ile ne alaksi var.. yardim etmek ne zaman suc oldu??ayrica iyilik hic yaramiyor.. ne diyeyim.. EGITIM SART
  • Tabii tabii uçağımızı yaparız! Mevcut bürokrasiyle herşey hemen olur... Malzemeleri hiç gümrük problemi olmadan getiririz, sertifikasyon hemen olur, hiç bir otorite güçlük çıkarmaz, herkes çözüm sunmak için kendini paralar, bürokrasi elbirliğiyle gayret gösterir, vs. Ya da birileri teşvik alır, sonra da onunla gemi, yat, yalı alır...
  • Ya zahmet etmeyin sayın bakınım.....o uçağa harcayacağınız teşvik'i ....bir valize koyup yine libya'ya yollayın siz..! geçen hafta yaptığınız gibi..!
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, yerli uçak üretiminde devletin büyük katkısı olacağını belirtirken, konu ile paket çalışmaları olduğunu da vurguladı.

Yerli uçak ve yerli otomobil üretimi ile ilgili ekonomik hususların devlet tarafından karşılanacağını ifade eden Ergün, 'özel sektörün bu yatırıma girmesi durumu olursa ve devlet, sektörün geliştiğine ve başaracağına inanırsa hisselerini satıp projeden çıkar' dedi.

Bakan Nihat Ergün ayrıca, 'teşvik sistemi yeniden ele alınacak. Bu kapsamda yerli araba, yerli uçak üretimi, bilişim sektörü ile ilgili yatırımlar, 5 milyar dolarlık piyasası olan tablet bilgisayar ve akıllı tahtalar "odak proje" olarak değerlendirilecek ve bunlara farklı bir teşvik istemi uygulanacak' dedi.
YERLİ UÇAĞIN KAYNAĞI DEVLETTEN...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 7 yıl önce
yol üzerinde kendi uçağımızı yaptık diye bir reklam afişi görmüştüm seçimden önce bende bu fabrika nerde diye merak ediyodum meğer hayalmiş ver milletin parasını teşfik diye adamlar alsınlar parayı uçakdan başka her şeyi yapsınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Cok vahim bu türkiyenin INSANLIKTAN nasibini almamis kisiliere.. müstehak size.. millet ne ile igrasmakta.. size neye takilip kaliyorsunuz-- Sayin bakan , uzaydan gelmedi.. TC vatandasi secti ve halan agliyorsunuz .. pes yani.. bunun LIBYA ile ne alaksi var.. yardim etmek ne zaman suc oldu??ayrica iyilik hic yaramiyor.. ne diyeyim.. EGITIM SART

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Tabii tabii uçağımızı yaparız! Mevcut bürokrasiyle herşey hemen olur... Malzemeleri hiç gümrük problemi olmadan getiririz, sertifikasyon hemen olur, hiç bir otorite güçlük çıkarmaz, herkes çözüm sunmak için kendini paralar, bürokrasi elbirliğiyle gayret gösterir, vs. Ya da birileri teşvik alır, sonra da onunla gemi, yat, yalı alır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ya zahmet etmeyin sayın bakınım.....o uçağa harcayacağınız teşvik'i ....bir valize koyup yine libya'ya yollayın siz..! geçen hafta yaptığınız gibi..!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000