26 Mayıs 2015, Salı 11:56:14

Yerli uçağı Başbakan tanıtacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yarın Haliç Kongre Merkezi’nde yerli bölgesel uçağı tanıtacak.
  • Vaktiyle bir yazarı övmek için yazdigi kitaplar boyunu geçti demişlerdi.onu çekemeyenlerce dudak büküp onun boyu zaten kısa ne var bunda demişlerdi.bunun gibi bu olayı bir başlangıç olarak görmeyip sanki Airbus boeing bu noktalara bir anda gelmiş gibi kıyaslama yapıyorlar.
  • Arkadaşlar! Çekemeyen lütfen anten taksın. Karıncalanma yapmayın :)
  • Bu projenin tek doğru tarafı; iyi bir arpalık olduğudur. Onlarca yönetici, yüzlerce mühendis okullarda okurken veya okuturken tatmin edemedikleri duygularını burada masturbasyon yaparak giderecekler. Ülkenin parası, kimin umrunda! Zaten bu iş için ayrı bir fabrika kurulacak olup, TAI tesislerinden faydalanmamak bunu belli ediyor, gerçi orası da ne kadar fizibl ayrı bir konu. Sonunda ne mi olur, tarihe; Kayseri Uçak Fabrikası, Etimesgut uçak, daha sonra çelik dolap ve masa sonra da gaz maskesi fabrikası, Vecihi Hurkuş , Nuri DEMİRAĞ atelyeleri mi fabrikaları mı ne denirse, buna da Kazan Uçak Fabrikası denir. 20-30 belki 50 uçaktan sonra, TAI gibi Airbus veya Boeing'e 19 ya da bilmem kaç numaralı numaralı section'ı yapmaya, pardon monte etmeye devam ederiz.
  • Seçim yaklaştıkça ne yapacaklarını bilemez oldular.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yarın Haliç Kongre Merkezi’nde yerli bölgesel uçağı tanıtacak. 

GÖKLERDE BİR TÜRK

“Göklerde bir Türk” sloganıyla tanıtılacak olan milli uçağın ismini de Davutoğlu açıklayacak. Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Savunma Teknolojileri ve Mühendislik AŞ (STM), dev projede önemli görevler üstleniyor.

32 KİŞİLİK OLACAK

32 kişilik yolcu uçağının üretime girmesiyle eş zamanlı olarak daha büyük kapasitedeki bir uçağın da tasarımına başlanacak. Savunma ve havacılık firmalarının bu uçağın üretimine büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

DORNİER ÖNE ÇIKTI

Milli uçakla ilgili Boeing, Airbus, Bombardier ve Antonov gibi dünyanın önde gelen uçak üreticileriyle görüşmeler yapılmıştı. Milli uçağın tasarımında Dornier 328 modelinin tercih edildiği belirtiliyor. Uçak, başta TUSAŞ olmak üzere, yerli sanayi şirketlerinin katılımıyla üretilecek.

Uçak için Türkiye’de üretim tesisleri kurulumu başlayacak ve 5 yılda uçuşa hazır hale gelecek.

Yerli uçağı Başbakan tanıtacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Vaktiyle bir yazarı övmek için yazdigi kitaplar boyunu geçti demişlerdi.onu çekemeyenlerce dudak büküp onun boyu zaten kısa ne var bunda demişlerdi.bunun gibi bu olayı bir başlangıç olarak görmeyip sanki Airbus boeing bu noktalara bir anda gelmiş gibi kıyaslama yapıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Arkadaşlar! Çekemeyen lütfen anten taksın. Karıncalanma yapmayın :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu projenin tek doğru tarafı; iyi bir arpalık olduğudur. Onlarca yönetici, yüzlerce mühendis okullarda okurken veya okuturken tatmin edemedikleri duygularını burada masturbasyon yaparak giderecekler. Ülkenin parası, kimin umrunda! Zaten bu iş için ayrı bir fabrika kurulacak olup, TAI tesislerinden faydalanmamak bunu belli ediyor, gerçi orası da ne kadar fizibl ayrı bir konu. Sonunda ne mi olur, tarihe; Kayseri Uçak Fabrikası, Etimesgut uçak, daha sonra çelik dolap ve masa sonra da gaz maskesi fabrikası, Vecihi Hurkuş , Nuri DEMİRAĞ atelyeleri mi fabrikaları mı ne denirse, buna da Kazan Uçak Fabrikası denir. 20-30 belki 50 uçaktan sonra, TAI gibi Airbus veya Boeing'e 19 ya da bilmem kaç numaralı numaralı section'ı yapmaya, pardon monte etmeye devam ederiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Seçim yaklaştıkça ne yapacaklarını bilemez oldular.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000