13 Haziran 2012, Çarşamba 14:39:18

YEPYENİ BİR UÇUŞ OKULU GELİYOR

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hava Sporları Federasyonu bünyesi altında İstanbul Florya da yepyeni bir uçuş okulu kuruldu. İsmi Yavrukuş Uçuş Okulu…
  • Başta KKTC Hava Sporları Müdürü Mehmet Muhtaroğullar'ını ve emeği geçen herkesi tebrik ederim...Ben BU KKTC hükümetinin bu okulun kurulumunda pek bir desteği olduğuna inanmıyorum..Havacılık sektörünün değerini bilmeyip koskoca KTHY'yi devirmesi bu okula ne kadar destek olup olamayacağının göstergesidir..Tabi inşallah şahsi çıkarlar bir yana bırakılıp en azından bu okula sahip çıkılır da göklerdeki tek kalan bayrak taşıyıcımıza maddi ve manevi destek olunur..Bu işe gönül veren herkese başarılar..Yolunuz açık olsun..
  • Böylesine güzel bir olaya imza atan k.k.t.c hükümettine hava sporları federasyonu başkan pilot serdar turganer. yönetimkurulu ve perde arkası kahramanı gibi görünen ama gerçek kahraman pilot mehmet reşat MUHTAROGULLARINA nekadar teşekkür etsek azdır. Kazasız belasız ve hatasız ucuslar. Yolunuz açık olsun
  • Buokulun açilmasinda herkesten çok emegiolan ve isminden sözedilmeyen kahraman mehmet reşat MUHTAROGULLARI na ve hava sporları federasyonu yönetimine ve devletimize havacılığa gonulveren herkesin teşekkür yazısı yazması kanısındayım. Özellikle MUHTAROGULLARINA teşekkür etmeleri kanısındayım başarılarınızin devamini dileriz.iyi çalışmalar.
  • Merhaba, Meşakkatli bir çalışma sürecinden sonra okulumuzu kurduk ve hayali pilotluk olan gençlere kapılarımızı açtık. Bu okulu oluşturmak hiç kolay olmadı ama Yönetimimizin azmi sayesinde tüm engelleri aştık. Bu güzel oluşum için Airporthaber’e atılan mesajları okudukça da iyiki yapmışız diyor insan. Mesajların toplamından çıkardığım ortak bir paydadan hareketle söylemek isterim ki, okulumuz havacılık ile uğraşan herkes ile yakın işbirliği içerisinde olacaktır. Gerek okulumuz için, gerekse şahsıma yönelik teveccühleriniz için herkese teşekkür ederiz. Arkadaşlar, bilinmelidir ki havacılık meşalesinin yakıtı petrol değildir, bu meşalenin yakıtı gönül yağıdır. Yolu havacılık tutkusu ve hayalinden geçen herkesle, bir gün bir yerlerde buluşmak dileği ile. Plt. Serdar Turganer K.K.T.C. Hava Sporları Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Yavrukuş Uçuş Eğitimi Okulu Kurucu Genel Başkanı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hava Sporları Federasyonu tarafından 2 senedir kurulmaya çalışılan ve 26 Ocak’ta Sivil Havacılık Müdürlüğü tarafından denetimleri yapılarak PPL ve CPL lisans yetkisini alan uçuş okulunun çok yakında pilotaj eğitimlerine başlayacağı belirtildi.

12 kişilik sınıflarda eğitim verecek Yavrukuş Uçuş Okulu’nun bünyesinde 4 adet Cessna 172 tipi uçak bulunuyor.

Uçak bakımlarının Top Air Service tarafından yapılacağı belirtilen uçuş okulunun, uçuş  eğitimlerinin ise Çorlu, Yenişehir ve alternatif meydanlardan yapılacağı öğrenildi.

11 hafta sürecek PPL eğitimlerinin ardından ilerleyen günlerde lisans türlerinin çoğaltılacağı ve simülatör eğitimlerinin de yapılan protokol ile Tarkim Uçuş Okulu’nun simülatöründe Yavrukuş Uçuş Okulu öğretmenleri tarafından verileceği ifade edildi.

Okulun K.K.T.C. Hava Sporları Federasyonu bünyesinde olması ve homojen bir yapıya sahip olması güvence bakımından da olumlu karşılanırken, önümüzdeki günlerde 12 kişilik ilk kontenjan kadrosunun dolmasıyla birlikte eğitimlere başlanacağı ve 11 haftalık süreç sonunda ilk mezunlarını vereceği belirtildi.

 

©AirportHaber.com/ Murat Can Güllü

YEPYENİ BİR UÇUŞ OKULU GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

kıbrıslı bir havacı.. ~ 6 yıl önce
Başta KKTC Hava Sporları Müdürü Mehmet Muhtaroğullar'ını ve emeği geçen herkesi tebrik ederim...Ben BU KKTC hükümetinin bu okulun kurulumunda pek bir desteği olduğuna inanmıyorum..Havacılık sektörünün değerini bilmeyip koskoca KTHY'yi devirmesi bu okula ne kadar destek olup olamayacağının göstergesidir..Tabi inşallah şahsi çıkarlar bir yana bırakılıp en azından bu okula sahip çıkılır da göklerdeki tek kalan bayrak taşıyıcımıza maddi ve manevi destek olunur..Bu işe gönül veren herkese başarılar..Yolunuz açık olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havaci genc ~ 6 yıl önce
Böylesine güzel bir olaya imza atan k.k.t.c hükümettine hava sporları federasyonu başkan pilot serdar turganer. yönetimkurulu ve perde arkası kahramanı gibi görünen ama gerçek kahraman pilot mehmet reşat MUHTAROGULLARINA nekadar teşekkür etsek azdır. Kazasız belasız ve hatasız ucuslar. Yolunuz açık olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dosthane ~ 6 yıl önce
Buokulun açilmasinda herkesten çok emegiolan ve isminden sözedilmeyen kahraman mehmet reşat MUHTAROGULLARI na ve hava sporları federasyonu yönetimine ve devletimize havacılığa gonulveren herkesin teşekkür yazısı yazması kanısındayım. Özellikle MUHTAROGULLARINA teşekkür etmeleri kanısındayım başarılarınızin devamini dileriz.iyi çalışmalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Serdar Turganer ~ 6 yıl önce
Merhaba, Meşakkatli bir çalışma sürecinden sonra okulumuzu kurduk ve hayali pilotluk olan gençlere kapılarımızı açtık. Bu okulu oluşturmak hiç kolay olmadı ama Yönetimimizin azmi sayesinde tüm engelleri aştık. Bu güzel oluşum için Airporthaber’e atılan mesajları okudukça da iyiki yapmışız diyor insan. Mesajların toplamından çıkardığım ortak bir paydadan hareketle söylemek isterim ki, okulumuz havacılık ile uğraşan herkes ile yakın işbirliği içerisinde olacaktır. Gerek okulumuz için, gerekse şahsıma yönelik teveccühleriniz için herkese teşekkür ederiz. Arkadaşlar, bilinmelidir ki havacılık meşalesinin yakıtı petrol değildir, bu meşalenin yakıtı gönül yağıdır. Yolu havacılık tutkusu ve hayalinden geçen herkesle, bir gün bir yerlerde buluşmak dileği ile. Plt. Serdar Turganer K.K.T.C. Hava Sporları Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Yavrukuş Uçuş Eğitimi Okulu Kurucu Genel Başkanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000