14 Ekim 2010, Perşembe 08:41:02

YENİ HAVAYOLU NE ZAMAN KURULACAK?

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, yeni hava yolu şirketi kurulması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.
  • Merak etmeyin. Havayolu kurulduktan 6 ay sonra grevler başlar ve sendika bunu da batırır. Acele etmeyin. Bekleyin görün.
  • Aynı yıl yine bat. Tüm dünya da karlılığa arttırmak için çabalayan şirketler, nasıl eleman sayısını azaltırız diye kafa yorarlarken sen maksimum sayıda adamı işe almayı planlıyorsun. Helal olsun sana. Bu kafa ile başarı garantidir.
  • Ben yakın arkadaşım için KTHY'nın internet sayfasından kredi kartı ile bilet aldım. Toplam 9 kişi. Fakat uçuş yasağından dolayı yolcular uçamadılar. Bilet paralarının geri ödenmesi için Türkie bürolarından cevap alamadık. Londra bürosu ile de 1 kez görüşmemiz oldu ve cevap lamadık. Bu konuda bilgisi olanlar lutfen yardımcı olsun
  • oh ne güzel vala kthy neden battı unuttular galiba uçan kuşa kadar olan borç harç ne olacak,herşey oldu bittiye mi gelecek o kadar kolay mı yani,pişkinlik olurda bu kadarıda pes doğrusu ayıp ayıp gidin borcunuzu temizleyin daha sonra temiz bir sayfa açın varsa sermaye sonra yeni şirketten bahsedin,yüssüzlüğünde bu kadarı,biraz onurlu olun

Kıbrıs Türk Hava Yolları çalışanlarının durumu konusunda şimdiden bir şey söylemenin mümkün olmadığını ifade eden Saner, ancak kurulacak ortaklık şirketinde,  çalışanların maksimum düzeyde istihdam edilmesini amaçladıklarını dile getirdi.

Bakan Saner, Bayrak Haber’de yayınlanan Akşama Doğru Programına katılarak  açıklamalarda bulundu.

Bakan Saner,  yeni hava yolu şirketinin kurulması için çalışmaların sürdüğüne dikkat çekti.

Kıbrıs Türk Hava Yolları çalışanlarının  durumu konusunda ise Saner, “Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın sürdürülebilirliğini kaybetmemesi için çalışıyoruz, çalışanların haklarının maksimum seviyede korunarak  yola   devam edilmesi arzusundayız” dedi.

Saner,  “Atlasjet’le  imzalanan protokol gereği  çalışanların yüzde 65’inin çalışmaya devam etmesi için yola çıkmıştık fakat  daha sonra bunun gerçekleşemeyeceği ortaya çıktığı için kopma noktasına gelinmiştir” diye konuştu.

İkinci bir plan olan  yeni hava yolu şirketi kurulması yönünde çalıştıklarına işaret eden Bakan Saner, Kıbrıs Türk Hava Yolları çalışanlarının durumu konusunda şimdiden bir şey söylemenin mümkün olmadığını ancak kurulacak ortaklık şirketinde,  çalışanların maksimum düzeyde istihdam edilmesini amaçladıklarını dile getirdi.

Ankara temaslarına da değinen Bakan Saner,  Kıbrıs Türk Hava Yolları konusunu Ankara’da Türkiye Devlet  Bakanı Cemil Çiçek’le de yeniden görüştüklerini belirterek, çalışmaların tamamlanmasıyla yeni şirketin Mart 2011’de uçmasının hedeflendiğini belirtti.

Özel hava yolu şirketlerini de değerlendiren Bakan Saner,  turizmin önünü açmak adına charter uçuş isteyen  hava yollarına full charter uçuş hizmet yetkisinin de sivil havacılık dairesi tarafından verildiğini söyledi.

YENİ HAVAYOLU NE ZAMAN KURULACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
Merak etmeyin. Havayolu kurulduktan 6 ay sonra grevler başlar ve sendika bunu da batırır. Acele etmeyin. Bekleyin görün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Aynı yıl yine bat. Tüm dünya da karlılığa arttırmak için çabalayan şirketler, nasıl eleman sayısını azaltırız diye kafa yorarlarken sen maksimum sayıda adamı işe almayı planlıyorsun. Helal olsun sana. Bu kafa ile başarı garantidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ben yakın arkadaşım için KTHY'nın internet sayfasından kredi kartı ile bilet aldım. Toplam 9 kişi. Fakat uçuş yasağından dolayı yolcular uçamadılar. Bilet paralarının geri ödenmesi için Türkie bürolarından cevap alamadık. Londra bürosu ile de 1 kez görüşmemiz oldu ve cevap lamadık. Bu konuda bilgisi olanlar lutfen yardımcı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
oh ne güzel vala kthy neden battı unuttular galiba uçan kuşa kadar olan borç harç ne olacak,herşey oldu bittiye mi gelecek o kadar kolay mı yani,pişkinlik olurda bu kadarıda pes doğrusu ayıp ayıp gidin borcunuzu temizleyin daha sonra temiz bir sayfa açın varsa sermaye sonra yeni şirketten bahsedin,yüssüzlüğünde bu kadarı,biraz onurlu olun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000