21 Nisan 2013, Pazar 11:20:31

YENİ HAVALİMANINA İHTİYAÇ YOK!

Terkos bölgesine yapılacak üçüncü havaalanı için 360 bin ağaç kesilecekmiş. Akciğerlerimize uçak inecek yani...
  • Muhteremlerin gözü dolar yeşili dururken ağaç yeşilini görür mü?
  • AHL'na yapılacak kısmen viyadükler üzerinde ilave paralel pistlerle bu sorun hem daha ekonomik, hem de doğaya en az zarar verilerek çözülebilir. Bu çözümün hayata geçişine bir-iki yıl yeter.
  • 24 SAAT CALISAN BIR HAVALIMANIN ICERISINE KADAR OLAN METRO GECE 00:00 DEDIGINDE KAPANIYOR DUNYANIN NERESINDE BOYLE BIR UYGULAMANIN VAR OLDUGUNU SOYLEYEBILECEK BIR ARKADAS VARSA SAPKA CIKARIYORUM.BUNUNLA BIRLIKTE 3.HAVALIMANI ERTELENECEGINI DUSUNUYORUM DHMI ASKERI BOLGEYI GENISTLETMEK ICIN KOLLARI SIVADI 40 UCAKLIK PARK ALANI YAPACAK KAPASITEYE SAHIP OLAN ALANIN CALISMALARI BASLADI.THY MNG TEKNIGIDE ALMISKEN ALANDA GENISLEMEYE TERMINALLER DEGISMEYE ADIM ATMISKEN 3.HAVALIMANI HAYALDEN IBARETTIR.NEGATIF CEVRESEL FAKTORLERDE GOZ ONUNE ALINDIGINDA YAPILMAYACAGINI TAHMIN ETMEKTEYIM...
  • AHL BU AŞAMAYA GELİRKEN DE BİR ÇOK AĞAÇ KESİLDİ HATTA 10 GÜN ÖNCESİNDE OTOPARKIN ÖNÜNDEKİ AĞAÇLAR REKLAM TABELALARI İÇİN KESİLDİ. HALİ HAZIRDAKİ HAVALİMANININ GENİŞLETİLMESİ MÜMKÜNKEN SIRF YANDAŞ KESİM İÇİN YENİ RANT KAPISI AÇMAYA HAYIR ! BÖLGENİN KADERİYLE OYNAMAYA HAYIR !

Bu yeşil düşmanlığı nereye varacak bilmiyorum ama amatör bir pilot olarak İstanbul’a yeni bir havaalanı yapmanın hiçbir manası yok diyorum çünkü İstanbul’un dibinde Çorlu Havaalanı var.        

O havaalanı revize edilse, pistleri ve terminal binaları genişletilse bir de hızlı tren yapılsa İstanbul’la Çorlu arasında, İstanbul’un hava ulaşımının tüm sorunları çözülür.

“Hiçbir uçak havada kalmaz” diye bir pilot atasözü vardır. Eğer 360 bin ağaç kesilecekse, bu kez bırakalım havada kalsın diyoruz.

Gani Müjde / Milliyet

YENİ HAVALİMANINA İHTİYAÇ YOK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Yeşil ~ 5 yıl önce
Muhteremlerin gözü dolar yeşili dururken ağaç yeşilini görür mü?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alternatif var ~ 5 yıl önce
AHL'na yapılacak kısmen viyadükler üzerinde ilave paralel pistlerle bu sorun hem daha ekonomik, hem de doğaya en az zarar verilerek çözülebilir. Bu çözümün hayata geçişine bir-iki yıl yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CEVHEROGLU ~ 5 yıl önce
24 SAAT CALISAN BIR HAVALIMANIN ICERISINE KADAR OLAN METRO GECE 00:00 DEDIGINDE KAPANIYOR DUNYANIN NERESINDE BOYLE BIR UYGULAMANIN VAR OLDUGUNU SOYLEYEBILECEK BIR ARKADAS VARSA SAPKA CIKARIYORUM.BUNUNLA BIRLIKTE 3.HAVALIMANI ERTELENECEGINI DUSUNUYORUM DHMI ASKERI BOLGEYI GENISTLETMEK ICIN KOLLARI SIVADI 40 UCAKLIK PARK ALANI YAPACAK KAPASITEYE SAHIP OLAN ALANIN CALISMALARI BASLADI.THY MNG TEKNIGIDE ALMISKEN ALANDA GENISLEMEYE TERMINALLER DEGISMEYE ADIM ATMISKEN 3.HAVALIMANI HAYALDEN IBARETTIR.NEGATIF CEVRESEL FAKTORLERDE GOZ ONUNE ALINDIGINDA YAPILMAYACAGINI TAHMIN ETMEKTEYIM...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SORUN AĞAÇ DEĞİL ~ 5 yıl önce
AHL BU AŞAMAYA GELİRKEN DE BİR ÇOK AĞAÇ KESİLDİ HATTA 10 GÜN ÖNCESİNDE OTOPARKIN ÖNÜNDEKİ AĞAÇLAR REKLAM TABELALARI İÇİN KESİLDİ. HALİ HAZIRDAKİ HAVALİMANININ GENİŞLETİLMESİ MÜMKÜNKEN SIRF YANDAŞ KESİM İÇİN YENİ RANT KAPISI AÇMAYA HAYIR ! BÖLGENİN KADERİYLE OYNAMAYA HAYIR !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000