12 Aralık 2017, Salı 14:02:54

Yeni Havalimanı metrosu 2019'da açılacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul’un yeni havalimanı için yapılacak metro hattının açılış tarihini müjdeledi.
  • Sayılan 5 yol bağlantısı ne ola ki? AHL ye TEM, E5, Sahil Yolu ve Tramvay olmak üzere 4 erişim var iki değil. Ayrıca da bilmem kaç milyon kapasiteli havalimanına mecidiyeköy gibi bugün bile gidilesi olmayan bir yerden metro baş durağı yapıyorlar (tabelalar onu diyor). Özetle iyi düşünülmemiş konular.
  • Yıllardır İBB bağlantılı sayfalarda 2019 yılında açılacak diyor zaten. Aynı konuda aldığımız 20. müjde.
  • Yine çekemeyenler yorum atıyo
  • Metro hattının ihalesi bile yok taksim hattı bağlanıyor diyorlar ama ben bi çalışma gormedim. Suan icin taksi tarifeleri belli. Taksim havalimani 100TL olarak konuşuluyor. Metro 2019da bitmez 2020 sonu anca. Havaş ise tarife olarak 30 tl diye söyleniyor. Havataş icinse 15TL tarifesi var. Neyse birileri kazanacak. Abi su limani herseyle bitirin sonra acin 1 sene sonra olsun ama guzel olsun. Rezilligi cekmeyelim kocaman havalimaninin yapilan yatirimin onune geçmesin eksikler aksakliklar.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Senegal'in başkenti Dakar'da Senegal'in başkenti Dakar'da Türk basın mensuplarıyla bir araya gelerek soruları yanıtladı.

Üçüncü Havalimanı’nda devam eden metro çalışmasının 2019’da bitirileceğini aktaran Arslan, “Kınalı bağlantısı da havalimanıyla birlikte bitecek. Biz şehrin muhtelif yerleri olmak üzere 4 ya da 5 noktadan havalimanına karayolu bağlantısı yapmaktayız. Metro ondan biraz daha sonra bitecek ancak havalimanına araç ve toplu taşıma bağlantı yollarını bitiriyoruz" dedi.

Bakan Arslan ilk metro hattını 2019'da açmayı planladıklarını belirterek: "Atatürk Havalimanı’na 60 milyon yolcu taşıyoruz. Oraya iki yol bağlantısı var, E-5 ve sahil yolu. Yeni Havalimanı’na ise 5 yol bağlantımız olacak. Korkulacak bir durum yok. Toplu taşıma servisleri de hızla devreye alınacak” diye konuştu.

Yeni Havalimanı metrosu 2019'da açılacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

Yanlış işler ~ 6 ay önce
Sayılan 5 yol bağlantısı ne ola ki? AHL ye TEM, E5, Sahil Yolu ve Tramvay olmak üzere 4 erişim var iki değil. Ayrıca da bilmem kaç milyon kapasiteli havalimanına mecidiyeköy gibi bugün bile gidilesi olmayan bir yerden metro baş durağı yapıyorlar (tabelalar onu diyor). Özetle iyi düşünülmemiş konular.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yıllardı ~ 6 ay önce
Yıllardır İBB bağlantılı sayfalarda 2019 yılında açılacak diyor zaten. Aynı konuda aldığımız 20. müjde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatansever ~ 6 ay önce
Yine çekemeyenler yorum atıyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cevap ~ 6 ay önce
Evet, herkes bizi kıskanıYO, bizi çekemiYO, sen de bu kafayla devam ediYON
Vatansever ~ 6 ay önce
Bence vatansever yazma. Vatanseverlik ülke sevgisi ister. Kültür ister. Kitap okumak ister. Sanat sevmek ister. Gericilik vatanseverlik olamaz.
Yalan! ~ 6 ay önce
Metro hattının ihalesi bile yok taksim hattı bağlanıyor diyorlar ama ben bi çalışma gormedim. Suan icin taksi tarifeleri belli. Taksim havalimani 100TL olarak konuşuluyor. Metro 2019da bitmez 2020 sonu anca. Havaş ise tarife olarak 30 tl diye söyleniyor. Havataş icinse 15TL tarifesi var. Neyse birileri kazanacak. Abi su limani herseyle bitirin sonra acin 1 sene sonra olsun ama guzel olsun. Rezilligi cekmeyelim kocaman havalimaninin yapilan yatirimin onune geçmesin eksikler aksakliklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000