22 Şubat 2014, Cumartesi 17:00:33

'YENİ HAVALİMANI DOĞANIN DENGESİNİ BOZACAK'

Fransa'nın Nantes kentinde, yeni havalimanı projesi karşıtları eylem yaptı.
  • bunuda ucgenciler karistirdi galiba :D
  • Sevgili Aviatior, Gezi Olaylarının başlandığı sabah sanıyorum sen Fransa'daydın.. Nitekim olaya gayet fransızsın.. Uzatmayayım, vakit senden değerli..;) sadece şunu bil, parka sabah 5'te ilk baskını yapan ve vatandaşa şiddet uygulayan polislere ne bir kaldırım taşı atan vardı ne de devlet malı yakan... sonrasında olayları tırmandıran da budur zaten... Allah senin gibilere biraz akıl versin inşallah..
  • Dalga geçen zevat bakında eylem görün kimse devletin malını yakmıyor. Kimse kaldırımları söküp polise atmıyor adam olun adam.
  • Adamlar ideolojik olarak mi havalimani karsitlari olmuslar :)

Fransa'nın Nantes kentinde, yeni havalimanı projesi karşıtları eylem yaptı.

Ülkenin Atlantik kıyısında yer alan şehirlerinden Nantes'da eylemciler, şehir merkezinden, hükümetin bu yıl temelini atacağı yeni havalimanının şantiyesine kadar yürüdü.

Nantes ve çevresinde 50'den fazla sivil toplum örgütü ve sendikanın destek verdiği, tarım araçlarının da kullanıldığı protestoda eylemciler, yeni havalimanının şantiyesine doğru hareket etti.

Nantes sakinleri, Atlantik bölgesinde yapılacak yeni havalimanı inşaatının, "verimli tarım arazilerine zarar vereceğini ve ekolojik dengeyi bozacağını" düşünüyor.

Şehirdeki eski havalimanının yıkılarak Loire Atlantique bölgesinde, Notre-Dame-des-Landes isimli yeni bir havalimanı yapılması planlıyor. Yeni havalimanı projesi için 2 bin hektardan fazla tarım alanı ve ormanlık alanın şantiyeye çevrileceği ifade ediliyor.

'YENİ HAVALİMANI DOĞANIN DENGESİNİ BOZACAK'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
bunuda ucgenciler karistirdi galiba :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator Cahiline ~ 4 yıl önce
Sevgili Aviatior, Gezi Olaylarının başlandığı sabah sanıyorum sen Fransa'daydın.. Nitekim olaya gayet fransızsın.. Uzatmayayım, vakit senden değerli..;) sadece şunu bil, parka sabah 5'te ilk baskını yapan ve vatandaşa şiddet uygulayan polislere ne bir kaldırım taşı atan vardı ne de devlet malı yakan... sonrasında olayları tırmandıran da budur zaten... Allah senin gibilere biraz akıl versin inşallah..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 4 yıl önce
Dalga geçen zevat bakında eylem görün kimse devletin malını yakmıyor. Kimse kaldırımları söküp polise atmıyor adam olun adam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rumuz ~ 4 yıl önce
polis bizdeki gibi yasak deyip millet zor yoluyla dagitiyormu?
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Adamlar ideolojik olarak mi havalimani karsitlari olmuslar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000