14 Şubat 2012, Salı 09:28:59

YENİ HAVAALANI İKİNCİ PLANA DÜŞTÜ

Kayseri Erkilet Askeri Havaalanı’nın, yapılacak yeni yatırımlarla sivil uçakların geceleyebileceği ve çok sayıda uçağın iniş kalkışına uygun hale getirileceği açıklandı.
  • Başkanım Kayserimize yeni havaalanı şart. Yeni havaalanını şehir merkezinden dışarı almamız uygun olack.Merkez kaç sistemini hayata geçirmemiz lazim tüm dünya da bu böse. ..
  • Kayseri nin sehir nufusu 1 milyonu gecmis. 1 tane ucak inecek diyen sahisin dunyadan haberi yok sanirim. Kayseri orta anadolunun ankaradan sonraki en buyuk cografyasidir. Yurt ici ve yurtdisindan kayseriye direk inen ucak sayisi gunde en az 20 dir. Ustelik istanbuldan gelen ucaklar buyuk ucak olup hep doludur. Havalanina gelince 2-3 yil oncesine kadar icler acisiydi ancak biraz iyilestirmeler yapildi. Gece ucak konaklamasi sarttir! niye mi? anlatayim. Yurtdisina gitmek isterseniz ve rotanin istanbul dan gecmek zorundaysa buyuk ihtimalle ucusunuz sabah erken saatlerde istanbuldan kalkar. Sabah erken saatte istanbulda olmak icin maalesef gece 11-12 de istanbulda olup 7-8 saat havalaninda beklemeniz gerekmektedir. Bunu 3 aylik ve 5 yasinda cocuklarla yaptiginizi dusunun. Turkiyede hersey istanbul olmamalidir yeter artik baska cografyalara da yatirim yapilsin. Yoksa vatan dan felan bahsetmeyin.
  • Erkilet yolcularının %40'ı zaten Nevşehir yolcusudur.Politik yaklaşımları bir kenara bırakıp uçuşları gerçek destinasyonlarına yönlendirirlerse zaten sorun kalmaz ama bu yapılanma sebebiyle avuçlarını ovuşturak bekleyen bir sürü bıyıklı varken daha çok para sokağa(ceplere) dökülür.
  • ya bu ne komedidir ya? bu lafları eden insanlar ankara esenboğa havalimanında tam 6 (Yazıyla: Altı) senedir kamulaştırma yapılacağını, sürekli parasızlıktan ötelendiğini biliyorlar mı acaba? sırf laf üretiliyor memlekette. paranız kadar konuşun kardeşim. herkese mavi boncuk dağıtmakla maalesef olmuyor bu işler
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 250 milyon euroluk Erciyes Master Projesi çerçevesinde saatte 35 bin kişiye hizmet verebilecek mekanik tesislere gelen yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek Erkilet Havaalanı’nın bugünkü durumu ile yetersiz olduğuna dikkati çekti. Özhaseki şu bilgileri verdi:

"Bakan Taner Yıldız, Kayseri milletvekilleri ve askeri yetkililerle yapılan görüşmede ya yeni bir havalanı yapılması, ya da mevcut askeri alanın düzenleme ve koruma bandında yeni pistler yapılması ile hem inen uçak kapasitesinin, hem de askeri uçaklar dışında sivil uçakların da burada park ederek geceleme yapması sağlanacak. Kayseri- Ankara karayolunun yakınlarındaki Kocasinan İlçesine bağlı Himmetdede Beldesi dolaylarında yapılması düşünülen, Kayseri’nin yanı sıra Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat’a da katkıda bulunabilecek yeni bir askeri havalanının yapımı, oldukça pahalı olması nedeniyle ikinci plana düştü."
YENİ HAVAALANI İKİNCİ PLANA DÜŞTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

misafir ~ 3 yıl önce
Başkanım Kayserimize yeni havaalanı şart. Yeni havaalanını şehir merkezinden dışarı almamız uygun olack.Merkez kaç sistemini hayata geçirmemiz lazim tüm dünya da bu böse. ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
amerikali ~ 4 yıl önce
Kayseri nin sehir nufusu 1 milyonu gecmis. 1 tane ucak inecek diyen sahisin dunyadan haberi yok sanirim. Kayseri orta anadolunun ankaradan sonraki en buyuk cografyasidir. Yurt ici ve yurtdisindan kayseriye direk inen ucak sayisi gunde en az 20 dir. Ustelik istanbuldan gelen ucaklar buyuk ucak olup hep doludur. Havalanina gelince 2-3 yil oncesine kadar icler acisiydi ancak biraz iyilestirmeler yapildi. Gece ucak konaklamasi sarttir! niye mi? anlatayim. Yurtdisina gitmek isterseniz ve rotanin istanbul dan gecmek zorundaysa buyuk ihtimalle ucusunuz sabah erken saatlerde istanbuldan kalkar. Sabah erken saatte istanbulda olmak icin maalesef gece 11-12 de istanbulda olup 7-8 saat havalaninda beklemeniz gerekmektedir. Bunu 3 aylik ve 5 yasinda cocuklarla yaptiginizi dusunun. Turkiyede hersey istanbul olmamalidir yeter artik baska cografyalara da yatirim yapilsin. Yoksa vatan dan felan bahsetmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Erkilet yolcularının %40'ı zaten Nevşehir yolcusudur.Politik yaklaşımları bir kenara bırakıp uçuşları gerçek destinasyonlarına yönlendirirlerse zaten sorun kalmaz ama bu yapılanma sebebiyle avuçlarını ovuşturak bekleyen bir sürü bıyıklı varken daha çok para sokağa(ceplere) dökülür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ya bu ne komedidir ya? bu lafları eden insanlar ankara esenboğa havalimanında tam 6 (Yazıyla: Altı) senedir kamulaştırma yapılacağını, sürekli parasızlıktan ötelendiğini biliyorlar mı acaba? sırf laf üretiliyor memlekette. paranız kadar konuşun kardeşim. herkese mavi boncuk dağıtmakla maalesef olmuyor bu işler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000