02 Aralık 2013, Pazartesi 09:03:07

YENİ CONCORDE İÇİN SEFERBERLİK BAŞLATILDI

ABD'deki uçak yapım şirketleri Boeing, Lockheed Martin ve Gulfstream, efsanevi Concorde uçaklarının halefi yeni süpersonik uçaklar için seferber oldu.
  • Yanmaya başlayıp düşünce uçuştan çektiler.. ya da benzin fiatı artınca yılın ticari aracı Kartalı ve Şahini uçuştan çektiler :)
  • Bu uçakları kim alabilir kimin gucu yeter
  • Filmin tekinde vardı, dünyanın içinden geçen boydan boya kateden bir tren hattı, 20 dk da diğer yarımkure, insanlar hayal edebildiklerini aynı zamanda yapıyorlarda, olursa uzun mesafelerde uçağa gerek kalmıyacak
  • concordlar sonic boom nedeniyle SADECE VE SADECE INGILTERE-FRANSA VE AMERIKAYA UCABILIORDU sadece bunlar kabul ediolardi diyer ulkeler kabul etmedi ses nedenile.

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre yeni uçakların Londra-Sidney arasını 4 saatte kat etmesi bekleniyor. Halen ticari uçaklar bu mesafeyi ancak 20 saatte katediyor. NASA da sesten hızlı uçaklar için yardım ediyor.

Yeni prototiplerin önümüzdeki ay Farnborough'daki hava gösterisi sırasında açıklanması bekleniyor. Bu 3 şirket de süpersonik uçaklarda meydana gelen ses bombası tesirinin azaltılmasında ilerleme sağladığını açıkladı. Daha hafif malzemeler, daha gelişmiş motorlar, daha küçük uçak gövdeleriyle yeni jetlerin saatte 2.485 mil süratle Concorde'un 2 katı sürate çıkabileceği bildirildi. 

Kıtalararası uzun yolculuklar için düşünülmüş, özel süpersonik araçlar serisinin ilk örneği Concorde'lar, gürültü bombardımanı sebebiyle Kasım 2003'te seferden kaldırıldı.

YENİ CONCORDE İÇİN SEFERBERLİK BAŞLATILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Eksıdınt ~ 4 yıl önce
Yanmaya başlayıp düşünce uçuştan çektiler.. ya da benzin fiatı artınca yılın ticari aracı Kartalı ve Şahini uçuştan çektiler :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyp ~ 4 yıl önce
Bu uçakları kim alabilir kimin gucu yeter

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir hayal ~ 4 yıl önce
Filmin tekinde vardı, dünyanın içinden geçen boydan boya kateden bir tren hattı, 20 dk da diğer yarımkure, insanlar hayal edebildiklerini aynı zamanda yapıyorlarda, olursa uzun mesafelerde uçağa gerek kalmıyacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tutmaz kardes yanlis ~ 4 yıl önce
concordlar sonic boom nedeniyle SADECE VE SADECE INGILTERE-FRANSA VE AMERIKAYA UCABILIORDU sadece bunlar kabul ediolardi diyer ulkeler kabul etmedi ses nedenile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000