21 Nisan 2015, Salı 10:10:04

YENİ BİR UÇUŞ OKULU DAHA GELİYOR

Adana’ya Tarkim ve Barış Havacılık’tan sonra bir uçuş okulu daha geliyor. İşte ayrıntılar…
  • Arkadaslar issiz bir pilot olarak geleceginizi sakin bu ise yatirmayin 800 isiz pilot var thy torpile aliyor diger firmalar ise tip egtimin yoksa yuzune bakmazlar.olsada 1500 saat dolana kadar bedava calisacaksin diyor. Piyasa bu kadar daralmisken benim anlamadigim okullar bir bir aciliyor zengin egolu cocuklarin parasini kapma pesindeler bu o pilot ihtiyaci donemi olan 2012 de bitti vasifsiz ezik hisseden zengin burcuvalar icin bu okular paran yoksa yuzune bile bakmiyorlar ki davutlarda bunlardan biri arkadasin birini bayaği incitmistiler pazarlik bile etmiyorlar yok hazirana kadar doluyuz size sonra donecez burcuva Vasıf yetistirme kurumlarindan baska birsey değiller.
  • BAŞARILAR VE EMNİYETLİ UÇUŞLAR DİLİYORUM
  • İşsiz bir pilot olarak şunu söylemek isterim bu işe başlayacak arkadaşlara, öncelikle yaklaşık 105 bin Euro kadar paranız olması lazım, ayrıca yaklaşık 4 yıl gibi bir zaman için geçinecek para ve sabır. Barış hariç diğer uçuş okulları mezun listesinde işsiz pilotların isimlerini listeye koymadığını biliyor musunuz. Evet, Kaptan ihtiyacı var ama F/O ihtiyacı kesinlikle yok, şuan piyasada 500 civarı işsiz pilot var ve her geçen gün artıyor bunu da unutmayın.
  • Antalya cok bosta kaldi.Er-Ah dan baska firma yok ....

Türkiye’de son yıllarda sayısı artan uçuş eğitim organizasyonlarına bir yenisi daha katılıyor. Adana merkezli pilotaj eğitimi vermek için hazırlıklarını sürdüren Davut Havacılık, genel havacılık ruhsatını aldı.

Tarkim ve Barış Havacılık’tan sonra Adana’daki üçüncü uçuş okulu olacak olan Davut Havacılık, Milli Eğitim Bakanlığı ve SHGM onayından sonra eğitimlere başlayacak. Kendisi de amatör pilot lisansı olan işadamı Sarper Davut tarafından kurulan uçuş okulunun elinde şu anda bir adet Cessna 172 tipi uçak bulunuyor. Redbird model simulatörünü de Mayıs ayı içerisinde teslim alacak olan okul, sonrasında bir adet Cessna 172 ile bir de çok motorlu uçağı filosuna katacak.

Eğitimlere ilk etapta 4 uçakla ve 24 kişilik öğrenci kontenjanıyla başlanacak. Uçuş okulu, uçuş eğitimlerini Adana Havalimanı’nda verecek. ©Airporthaber.com

YENİ BİR UÇUŞ OKULU DAHA GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Uzak durun ~ 2 yıl önce
Arkadaslar issiz bir pilot olarak geleceginizi sakin bu ise yatirmayin 800 isiz pilot var thy torpile aliyor diger firmalar ise tip egtimin yoksa yuzune bakmazlar.olsada 1500 saat dolana kadar bedava calisacaksin diyor. Piyasa bu kadar daralmisken benim anlamadigim okullar bir bir aciliyor zengin egolu cocuklarin parasini kapma pesindeler bu o pilot ihtiyaci donemi olan 2012 de bitti vasifsiz ezik hisseden zengin burcuvalar icin bu okular paran yoksa yuzune bile bakmiyorlar ki davutlarda bunlardan biri arkadasin birini bayaği incitmistiler pazarlik bile etmiyorlar yok hazirana kadar doluyuz size sonra donecez burcuva Vasıf yetistirme kurumlarindan baska birsey değiller.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HASAN KESKİN ~ 3 yıl önce
BAŞARILAR VE EMNİYETLİ UÇUŞLAR DİLİYORUM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Portos ~ 3 yıl önce
İşsiz bir pilot olarak şunu söylemek isterim bu işe başlayacak arkadaşlara, öncelikle yaklaşık 105 bin Euro kadar paranız olması lazım, ayrıca yaklaşık 4 yıl gibi bir zaman için geçinecek para ve sabır. Barış hariç diğer uçuş okulları mezun listesinde işsiz pilotların isimlerini listeye koymadığını biliyor musunuz. Evet, Kaptan ihtiyacı var ama F/O ihtiyacı kesinlikle yok, şuan piyasada 500 civarı işsiz pilot var ve her geçen gün artıyor bunu da unutmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Antalya cok bosta kaldi.Er-Ah dan baska firma yok ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
portos ~ 3 yıl önce
Antalya trafik yoğunluğundan dolayı yaz aylarında uçmak çok zor, Adana hava durumu ve trafik açısından bence en uygun yerlerden biri.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000