02 Ekim 2016, Pazar 11:35:51

Yeni bir havayolu şirketi kurulacak

Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Rus yatırımcılarının Rusya'nın güneyine seferler düzenleyecek "Azimut" adı altında yeni havayolu kurma projesini değerlendirdiklerini bildirdi.
  • Şu airbus A-350 tipini bir ben mi beğenmiyorum :(
  • Bu firmanin ortagi kesin Cankuttur.
  • Ülkemizde neden yeni bir havayolu kurulmuyor?? Bu işi yapacak kimse yok mu?

Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Rus yatırımcılarının Rusya'nın güneyine seferler düzenleyecek "Azimut" adı altında yeni havayolu kurma projesini değerlendirdiklerini bildirdi. Sokolov, şirketin parkının Sukhoi Superjet 100 uçağından oluşacağını ve 2017 yılında kurulabileceğini belirtti.

Sokolov konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Azimut adı altında kurulacak havayolu şirketinin SSJ100 uçaklarıyla Rusya'nın güneyine seferlerin düzenleneceğini belirterek, "Projenin hayata geçirilmesi yatırımcıların iradesine bağlıdır. Yatırımcı garantili mali destek sağlarsa, önümüzdeki sene gerçekleştirebiliriz. Aynı zamanda Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın gerçekleştireceği programın ikinci aşaması bütçe finansmanına bağlıdır. Bu Rus Superjet uçaklarının satın alımı ve daha sonra seferler için kullanılmasını ön görüyor. Bu yüzden bu proje devlet destek kararının alınmasına bağlı" ifadelerini kullandı.

Bakan, "Bu Rusya içi uçak seferlerinin düzenlenmesi için havayolu şirketi kurulmasına ilişkin tek proje değil. Kuzey Kafkasya bölgesi başta olmak üzere daha lokal projeler de var" diye konuştu.

Yeni bir havayolu şirketi kurulacak

Facebook Yorum

Yorumlar

A-350 ~ 2 yıl önce
Şu airbus A-350 tipini bir ben mi beğenmiyorum :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CB ~ 2 yıl önce
Bu firmanin ortagi kesin Cankuttur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airline ~ 2 yıl önce
Ülkemizde neden yeni bir havayolu kurulmuyor?? Bu işi yapacak kimse yok mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bati4 ~ 2 yıl önce
Var olan devlet ve ozel havayollarinin akibetine bakiniz..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000