14 Şubat 2012, Salı 13:20:45

YENİ BİR HAVAYOLU ŞİRKETİ KURULUYOR...

Türk sivil havacılığı yeni bir havayolu şirketi ile daha tanışmaya hazırlanıyor. Yeni şirketi kimler kuruyor, nerelere uçacak, merkezi neresi olacak? İşte ayrıntılar...
  • UMARIM BAŞARILI OLUR DOĞRU ZAMANDA DOĞRU TANITIMLARLA YER ALIRSA BAŞARILI OLUR AMA ANTALYA ŞARTLARINDA ULUSAL MARKA ÇIKMASI VE BAŞARILI OLMASI ÇOK ZOR OLUYOR YANLIŞ YÖNLENDİRMELERLE .
  • kisa zaman önce tanidigim sayin burhan beyin müthis insanligive dost anlayisi ile bu piyasada neler yapilacagini herkezin görmesi dileyi ile sevgi ve basarilar
  • havacılığa yeni adım atan şirketi, batan ile özdeşleştirmek negatif ticari reklam (kara iz) sayılıp dava konusu olmaz mı?
  • Kendinden önce ekibini ve sektörünü düşünen çok kalite bir insandır. En büyük dezavantajı çabuk demotive olur ve hassas bir ruh haline sahip olmasıdır. Ancak iş hayatı kaygan zemin,kurtlar sofrası...Çelik gibi sinirlere sahip olmak gerek. İşin üstesinden geleceğine hiç şüphem yok.
Azeri işkadını Dilruba Kurbanova ve Türk işadamı Mehmet Coşkun, havayolu şirketi kurmak için kolları sıvadı. Turkish Aircraft adında bir şirket kuran ortaklar, havayolu kurulumuna ilişkin bugün Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne başvurusunu yaptı.

Şirketin genel müdürlüğüne getirilen Burhan Tiryaki, Airporthaber’in sorularını cevaplarken, “ Az önce SHMG’ye başvurumuzu yaptık, en kısa zamanda operasyonlara başlamayı planlıyoruz” dedi.
 
Şirket Turkish Aircraft adıyla kuruldu ancak uçakların üzerinde ‘VIP Air’ yazacak. Şu anda iki adet Airbus 320 tipi uçağın satın alınmasına ilişkin kesin anlaşma sağlandı. Aynı tipte üçüncü uçağın da Nisan ayında filoya dahil edileceği kaydedildi.  Filonun zaman içerisinde 5 uçağa çıkarılacağı öğrenilirken operasyonlar, Antalya merkezli yürütülecek.
 
Charter (tarifesiz) olarak seferlere başlayacak olan havayolu şirketi Antalya’dan İran, Kazakistan ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerine seferler düzenleyecek.
 
Şirkette görev alan isimler arasında Genel Müdür Burhan Tiryaki’nin yanı sıra Genel Müdür Yardımcısı Turgut Davranap ve Teknik Başkanlığa ise Temel Karluk getirildi.
 
Bu arada şirketin yabancı ortaklarından Azeri işkadını Dilruba Kurbanova’nın havacılık sektöründe faaliyet gösteren İpek Aviation şirketinin sahibi olduğu öğrenildi.
 
ÇİZMECİ’NİN VIP AIR’I...
 
Bu arada VIP Air ismi havacılık sektörüne hiç de yabancı sayılmaz. 1990’lı yılların başında halen My Technic ve My Cargo şirketlerinin ortakları arasında bulunan Yavuz Çizmeci ve Ahmet Özal tarafından kurulan VIP Air, bir süre sonra tıpkı o dönem kurulan çok sayıda havayolu şirketi gibi yok olup gitmişti.

©AirportHaber Özel
YENİ BİR HAVAYOLU ŞİRKETİ KURULUYOR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (77)

Misafir ~ 6 yıl önce
UMARIM BAŞARILI OLUR DOĞRU ZAMANDA DOĞRU TANITIMLARLA YER ALIRSA BAŞARILI OLUR AMA ANTALYA ŞARTLARINDA ULUSAL MARKA ÇIKMASI VE BAŞARILI OLMASI ÇOK ZOR OLUYOR YANLIŞ YÖNLENDİRMELERLE .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
kisa zaman önce tanidigim sayin burhan beyin müthis insanligive dost anlayisi ile bu piyasada neler yapilacagini herkezin görmesi dileyi ile sevgi ve basarilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
havacılığa yeni adım atan şirketi, batan ile özdeşleştirmek negatif ticari reklam (kara iz) sayılıp dava konusu olmaz mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kendinden önce ekibini ve sektörünü düşünen çok kalite bir insandır. En büyük dezavantajı çabuk demotive olur ve hassas bir ruh haline sahip olmasıdır. Ancak iş hayatı kaygan zemin,kurtlar sofrası...Çelik gibi sinirlere sahip olmak gerek. İşin üstesinden geleceğine hiç şüphem yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000