23 Mart 2017, Perşembe 10:07:17

'Yasağın sebebi başka' iddiası!

Washington yönetiminin 8 ülkeden ABD’ye direkt uçuşlara uyguladığı elektronik cihaz yasağının, güvenlik gerekçesiyle değil, ekonomik nedenlerden kaynaklandığı iddia edildi.
  • İstanbul güvensiz ama Addis Adaba güvenli öyle mi? Yemeyin bizi. Olay ticari...
  • Yapılacak mantıklı iş şu olur, istanbuldan direkt uçuşla amerikaya gidecek kişilerin biletleri hangi firmalar adına alınıyor buna bakarsın ki çalışan portföyünü görebilesin. İkincisi gidiş dönüş biletlerinin tarihlerine bakarsın adam hafta başında Türkiye'de olacak şekilde bilet alıyor mu almıyor mu? Bu da ikinci bir fikir yaratır. 3.sü de resmi tarihlerde ve birleştirilen tatil tarihlerinde ya da yaz dönemlerinde hattaki bilet satış oranlarının artışına bakarsın ve bu söylediğim 3 maddeyi de 2010-2017 yılları arasında sorgulatırsın. Yaptırım uygulamaya gelince, avrupa ve amerikan şirketlerine slotları fahiş fiyattan çekersin, T.C. vatandaşlarına İstanbul dönüşü için ucuz bilet satarken yabancılara pahalıdan satarsın, amerikan ve eu vatandaşlarına pasaport kontrolünü sıkı denetimlerle sağlam bir sorgulama gerekirse INAD uygulaması yaparsın. Meksika Havana Kanada gibi çevre meydanlarına uçuş sayını arttırırsın. Yasaktan etkilenen ülkelerle turizm anlaşması imzalar bölgedeki canlılığı Batıya geçirmeden turizmi Doğu bölgesinde eritirsin. Uzak doğu turizmini canlandırırsan ve dönüşünde de bagaj hakkını 45 kg'a çıkarırsan Batının hiç bir esprisi kalmaz. Artı tepki olarak Nisan ayı sonu itibariyle şirketindeki eu vatandaşı abd vatandaşı ingiliz vatandaşı kim varsa iş akdine son verir kaptanlığı gelen f/o arkadaşları kaptan yapar ve alım açarsan da haziranda canavar gibi uçuş hattına hazır olursun. Havacılık sektörünü Türkiye adına hareketlendirirsin. 3. Havaalanı açılırken de bugünleri unutmaz geri dönüşünü misliyle alırsın. Bunları ben şuncacık aklımla gecenin bu saatinde sigaramı kahvemi içerken düşündüm. Üzerinde kafa yorulsa daha neler yapılır kim bilir. Kelebeğin zamansız kanat çırpışı 1000 km ötede fırtına yaratırmış, asıl mesele şu senin bunu yapmaya cesaretin var mı? Düşün taşın sonra beni bul yeğen ;))
  • Bu havayollarına verilen devlet desteklerine karşıdır. Örneğin THY. 40 trilyon zararla hala ayakta durabilen bir özel taşıyıcı gösterebilir misiniz.
  • Ali Can her yerde ABD'li Panasonic yazip duruyor. Bir de ogrenebilse Panasonic'in Japon oldugunu!

Washington yönetiminin 8 ülkeden ABD’ye direkt uçuşlara uyguladığı elektronik cihaz yasağının, güvenlik gerekçesiyle değil, ekonomik nedenlerden kaynaklandığı iddia edildi.

Amerikan Washington Post gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın ülkeye 8 farklı kentten belirli hava yollarıyla yapılacak direkt uçuşlara yönelik elektronik cihaz yasağının gerçek nedeninin güvenlik değil, ekonomik misilleme olduğunu öne sürdü.

Henry Farrell ve Abraham Newman imzalı haberde, Amerikan havayolu şirketlerinin Emirates, Etihad ve Katar havayollarını uzun zamandır aldıkları yüklü kamu desteği gerekçesiyle eleştirdikleri hatırlatıldı.

“Bu havayolları, aylardır Başkan Trump’ın misilleme yapabileceğinden sessizce endişeleniyordu. Bu, o misilleme olabilir.” ifadelerine yer verilen haberde, yasaktan etkilenen şirketlerin müşteri kaybedebileceği ileri sürüldü.

Özellikle uçakta çalışmayı seven birinci sınıf müşterilerin, 8 yabancı havayoluna getirilen yasak nedeniyle Amerikan havayolu şirketlerini tercih edebileceğini belirten Washington Post yazarları, ayrıca, elektronik cihaz yasağından etkilenen geçiş merkezi (hub) niteliğindeki havaalanlarının da ziyaretçi kaybına uğrayabileceğine işaret etti.

ABD yönetiminin, 8 ülkeden yapılan direkt uçuşlarda boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihazları kabine almalarını yasaklayan kararı, Kahire, Amman, Kuveyt, Kazablanka, Doha, Riyad, Cidde, Abu Dabi, Dubai ve İstanbul’dan kalkan uçakları etkiliyor. Yasaktan etkilenen sefer sayısının günlük 50 civarında olduğu belirtiliyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı Vekil Sözcüsü Mark Toner, dün yaptığı açıklamada, yasak kararının, adı geçen kentlerdeki havaalanlarından güçlü terör tehditlerinin ticari uçaklara sızma riski nedeniyle alındığını söylemişti.

'Yasağın sebebi başka' iddiası!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Etiyopya? ~ 1 yıl önce
İstanbul güvensiz ama Addis Adaba güvenli öyle mi? Yemeyin bizi. Olay ticari...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstatistikler yalan söylemez ~ 1 yıl önce
Yapılacak mantıklı iş şu olur, istanbuldan direkt uçuşla amerikaya gidecek kişilerin biletleri hangi firmalar adına alınıyor buna bakarsın ki çalışan portföyünü görebilesin. İkincisi gidiş dönüş biletlerinin tarihlerine bakarsın adam hafta başında Türkiye'de olacak şekilde bilet alıyor mu almıyor mu? Bu da ikinci bir fikir yaratır. 3.sü de resmi tarihlerde ve birleştirilen tatil tarihlerinde ya da yaz dönemlerinde hattaki bilet satış oranlarının artışına bakarsın ve bu söylediğim 3 maddeyi de 2010-2017 yılları arasında sorgulatırsın. Yaptırım uygulamaya gelince, avrupa ve amerikan şirketlerine slotları fahiş fiyattan çekersin, T.C. vatandaşlarına İstanbul dönüşü için ucuz bilet satarken yabancılara pahalıdan satarsın, amerikan ve eu vatandaşlarına pasaport kontrolünü sıkı denetimlerle sağlam bir sorgulama gerekirse INAD uygulaması yaparsın. Meksika Havana Kanada gibi çevre meydanlarına uçuş sayını arttırırsın. Yasaktan etkilenen ülkelerle turizm anlaşması imzalar bölgedeki canlılığı Batıya geçirmeden turizmi Doğu bölgesinde eritirsin. Uzak doğu turizmini canlandırırsan ve dönüşünde de bagaj hakkını 45 kg'a çıkarırsan Batının hiç bir esprisi kalmaz. Artı tepki olarak Nisan ayı sonu itibariyle şirketindeki eu vatandaşı abd vatandaşı ingiliz vatandaşı kim varsa iş akdine son verir kaptanlığı gelen f/o arkadaşları kaptan yapar ve alım açarsan da haziranda canavar gibi uçuş hattına hazır olursun. Havacılık sektörünü Türkiye adına hareketlendirirsin. 3. Havaalanı açılırken de bugünleri unutmaz geri dönüşünü misliyle alırsın. Bunları ben şuncacık aklımla gecenin bu saatinde sigaramı kahvemi içerken düşündüm. Üzerinde kafa yorulsa daha neler yapılır kim bilir. Kelebeğin zamansız kanat çırpışı 1000 km ötede fırtına yaratırmış, asıl mesele şu senin bunu yapmaya cesaretin var mı? Düşün taşın sonra beni bul yeğen ;))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karar ~ 1 yıl önce
Bu havayollarına verilen devlet desteklerine karşıdır. Örneğin THY. 40 trilyon zararla hala ayakta durabilen bir özel taşıyıcı gösterebilir misiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Panasonic ~ 1 yıl önce
Ali Can her yerde ABD'li Panasonic yazip duruyor. Bir de ogrenebilse Panasonic'in Japon oldugunu!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000