11 Ekim 2011, Salı 08:21:52

YARIN HAVA ULAŞIMI DURACAK

Almanya’da havayolu sektöründe çalışanların hak talepleri ve çalışma koşulları için gerçekleştirecekleri eylemlerin yer hizmetlerini aksatabileceği belirtiliyor.
  • Çizmeci'ye verin adam eder ATC'leri
  • tam bu sebeplerden dolayi kriz bizi vurmuyor:))
  • havacılık tazminatlarımızı 15 aydır vermeyen yetkililere teşekkürler.personele dağıtılmayıp eurocontrole iade edilen yürocuklar* italya ve almanya gibi uyanık ülkelerdeki atclerin cebine girecek. nasıl olsa biz daha bi 15 sene bekleriz ypk kararı çıksın diye. güzel ülkemin güzel bürokrasisi :))
Almanya genelinde bugünden itibaren havaalanlarında yer hizmetleri personeli işyeri çalışan temsilcilikleri toplantıları gerçekleştirecek.

Yalnızca ülkenin en büyük havalimanı Frankfurt Havalimanı’nda 2.000 civarında personelin toplantıya katılacağı ve işyeri çalışan temsilcilikleri toplantılarının ülke genelinde yer hizmetlerinin aksamasına yol açacağı ifade ediliyor. Toplantıların ana konusunu ise Avrupa Birliği Komisyonu’nun havaalanlarındaki yer hizmetlerinde daha fazla rekabeti öngören kararının oluşturduğu bildirildi.

Bu kararın kendileri açısından dezavantaj yaratacağını savunan sendikalar ve havaalanlarındaki yer hizmetleri personeli, bu durumu görüşmek üzere Almanya’nın farklı havaalanlarında bir araya geliyor.

Frankfurt dışında Hamburg, Köln/Bonn, Münih, Nürnberg, Berlin ve Stuttgart havalimanlarında da işyeri çalışan temsilcilikleri toplantılarının planlandığı belirtildi.

Öte yandan 12 Ekim 2011 Çarşamba günü ise Almanya genelinde kule görevlileri bir günlüğüne iş bırakmaya hazırlanıyorlar.

Uçuş Güvenliği Sendikası (GDF)’nın çağrısı ile 24 saatliğine iş bırakacağı belirtilen havaalanı kule görevlilerinin greve gidip gitmeyeceği henüz kesinlik kazanmasa da, grevin gerçekleşmesi durumunda Alman havaalanlarında ulaşıma olumsuz etkisinin büyük olacağı ifade ediliyor. Geçtiğimiz cuma akşamı, GDF’nin işverenle uzlaşma görüşmelerinden sonuç alınamamıştı.

(Tourexpi)
YARIN HAVA ULAŞIMI DURACAK

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
Çizmeci'ye verin adam eder ATC'leri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
tam bu sebeplerden dolayi kriz bizi vurmuyor:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
havacılık tazminatlarımızı 15 aydır vermeyen yetkililere teşekkürler.personele dağıtılmayıp eurocontrole iade edilen yürocuklar* italya ve almanya gibi uyanık ülkelerdeki atclerin cebine girecek. nasıl olsa biz daha bi 15 sene bekleriz ypk kararı çıksın diye. güzel ülkemin güzel bürokrasisi :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000