16 Ağustos 2016, Salı 09:57:06

Yangın uçağı Bodrum'a acil iniş yaptı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale eden ve havada arızalanınca deniz üzerine acil iniş yapan yangın uçağı, tekneye bağlanan halat yardımıyla Güvercinlik Koyu’na çekildi.
  • Yalnız uçak 2. dünya savaşından kalma galiba :) hala uçması bile başarı.
  • he he tamam sizssiniz thk teknikmis yorumlari yazan sizler once gidinde inonudeki ucamayan hangarda ve giriste curuyen vilgalari ve plonorleri ucusa hazir hale getirin. getirinde lisans almaya yurtdisina cikmayalim. maas alamiyorlarmis neden hala kurumdasiniz ozaman. sevdiginizdenmi hayir. okadar beceriksizsiniz ki cikarsaniz baska yerde is bulamayacaginizdan hala o vasat kurumda calisiyorsunuz. cok sukur ben ciktim sivil hava yollarindayim . ha bizede belge video yayinlatmayin. degilse bakimlarin nasil yapildigi yapilmadan yapildi formu duzenleyenler birnbir cikar ortaya ama hepsinin zamani var sayin yorumcu bakimcilar
  • Biraz gurur duyun yaa. :) kaç ülkede var bu uçaktan. Ana, ben bile uçak dedim yaa
  • THK daki sıkıntılar olmasa şu güzelim uçaklarda uçmak isterdim.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale eden ve havada arızalanınca deniz üzerine acil iniş yapan yangın uçağı, tekneye bağlanan halat yardımıyla Güvercinlik Koyu’na çekildi.

Edinilen bilgiye göre, Güvercinlik Mahallesi Kuyucak mevkisinde ormanlık alanda çıkan yangına müdahale eden 2 yangın uçağından birinin motoru arızalanınca güvercinlik koyuna iniş yaptı. Tek motorunda arıza oluşan uçağın pilotu yerleşim yerlerine yakın bir yere uçağı indirerek olası bir faciayı önledi.

Uçağı ağaca bağladılar

Tekne ile bulunduğu bölgeden Güvercinlik Koyu’na çekilen yangın uçağı vatandaşların yardımlarıyla bir ağaca bağlandı. Uçağa bağlanan halatları çeken vatandaşlar bir süre halatı tutarak uçağın denize açılmasını engelledi. Daha sonra halatlar yardımı ile uçağı elleriyle çeken vatandaşlar karaya yakın bir bölgeye bağladı. Bazı vatandaşlar ise uçağa elleriyle yön vererek zarar görmesini engelledi. Uzun bir halata bağlanan uçak ağaca bağlanarak sabitlendi. Uçağı çalıştırmak için ise bölgeye teknik servis elemanları geldi.

Yangın uçağı Bodrum'a acil iniş yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

antika ~ 2 yıl önce
Yalnız uçak 2. dünya savaşından kalma galiba :) hala uçması bile başarı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gonyali ~ 2 yıl önce
he he tamam sizssiniz thk teknikmis yorumlari yazan sizler once gidinde inonudeki ucamayan hangarda ve giriste curuyen vilgalari ve plonorleri ucusa hazir hale getirin. getirinde lisans almaya yurtdisina cikmayalim. maas alamiyorlarmis neden hala kurumdasiniz ozaman. sevdiginizdenmi hayir. okadar beceriksizsiniz ki cikarsaniz baska yerde is bulamayacaginizdan hala o vasat kurumda calisiyorsunuz. cok sukur ben ciktim sivil hava yollarindayim . ha bizede belge video yayinlatmayin. degilse bakimlarin nasil yapildigi yapilmadan yapildi formu duzenleyenler birnbir cikar ortaya ama hepsinin zamani var sayin yorumcu bakimcilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurur ~ 2 yıl önce
Biraz gurur duyun yaa. :) kaç ülkede var bu uçaktan. Ana, ben bile uçak dedim yaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 2 yıl önce
Abartmayalim Cl-415 olsa dediginiz dogru ama bunlar eski versiyolar cogu ulke kolaylikla bulundurabilir.
pilot ~ 2 yıl önce
THK daki sıkıntılar olmasa şu güzelim uçaklarda uçmak isterdim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000