24 Haziran 2012, Pazar 08:15:10

YAMAÇ PARAŞÜTÜ YARIŞI BAŞLADI

3. Ali Dağı Yamaç Paraşütü Yarışması başladı.
  • iyi güzel hoş olmuşta bari yazsaydınız bu talas hangi bölgede hangi şehirde diye?
  • Cok guzel haberler bunlar. Duymayi ozledigimiz haberler. SPorcular, pilotlar, vatandaslar, yerel yonetimler hepsi olayin icinde senlik havasinda faliyet yapiliyor. Sagolun aslanlar. Yokolmaya yuz tutmus sportif havaciligi tekrar halkin gundemine sokmaya calistiginiz icin sagolun.

Ali Dağı’nda düzenlenen açılış törenine İl Kültür Turizm Müdürü İsmet Taymuş, İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Kamil Akçadırcı, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, çok sayıda vatandaş ve yarışmacıları katıldı. Tören saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Ali Dağı Yamaç Paraşütü Yarışması’nda yarışmacılar hünerlerini sergileyecek.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden ve 7 ayrı ülkeden gelen toplam 140 yarışmacı, 3. Ali Dağı Paraşüt Yarışması’nda yarışacak. Açılış töreninde bir konuşma yapan Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, hava sporlarının önemine dikkat çekti.

Hava sporlarına yönelik çalışmalara devam edildiğini belirten Yıldırım, “Hava sporlarına yönelik tesislerimizi kalıcı bir şekle getiriyoruz. Dünya şu an da şehirlerin yarıştığı bir dönemde. Eskiden ülkeler, imparatorlar birbiriyle yarışırdı. Şimdi durum değişti, şehirler birbiriyle yarışıyor. Şehirler de markaları ile yarışmaktadır. Şehirler, Ne tür potansiyel varsa ortaya çıkarmalı” dedi.

Talas’ın, dünya tarafından tanındığını ifade eden Yıldırım, “Dünyaca tanınır bir şehir haline geldik. Gerek tarihi dokuların gerekse havacılık sporundaki çalışmalarımızla bu başarıyı elde ettik” şeklinde konuştu.
Yarışmacılar daha sonra, Ali Dağı’nın yamacından atlayarak havada uzun süre süzüldü. Yamaç Paraşütü Yarışması 30 Haziran Cumartesi günü sona erecek.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ YARIŞI BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar

nerede burası? ~ 6 yıl önce
iyi güzel hoş olmuşta bari yazsaydınız bu talas hangi bölgede hangi şehirde diye?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
COk guzel ~ 6 yıl önce
Cok guzel haberler bunlar. Duymayi ozledigimiz haberler. SPorcular, pilotlar, vatandaslar, yerel yonetimler hepsi olayin icinde senlik havasinda faliyet yapiliyor. Sagolun aslanlar. Yokolmaya yuz tutmus sportif havaciligi tekrar halkin gundemine sokmaya calistiginiz icin sagolun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000