05 Aralık 2010, Pazar 13:39:41

"YAKIT FİYATLARI YÜKSELEBİLİR!"

İngiliz havayolu şirketi Virgin Atlantic'in kurucusu milyarder Richard Branson, temiz enerji odaklı ekonomi politikaları izlenmediği takdirde, petrolün varil fiyatının 200 dolara yükselebileceği uyarısını yaptı.
  • bu fotografta ne prim yapti arkadas!
Meksika'nın Cancun şehrinde gerçekleşen iklim değişikliği zirvesinde konuşan Branson, "En kısa zamanda enerji tasarrufu yapmaz ve alternatif enerji kaynaklarını kullanmaya başlamazsak, petrol fiyatlarında uçuk denebilecek hızlı bir yükselişin yaşanması kaçınılmaz" dedi.

Branson ek olarak, küresel çapta hükümetlerin petrol gibi fosil yakıtlara alternatif olarak yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmayı yeterince teşvik etmemesi durumunda, inanılmaz derecede sancılı ekonomik sonuçlarla karşı karşıya kalabileceklerini söyledi.

Aynı zamanda İngiltere'nin en zengin insanları arasında yer alan Branson, karbon kullanımını ücretlendirme çabalarının geçen yıl Senato engeline takıldığı ABD için de kötümser tahminlerde bulundu. Branson ABD’de işsizliğin rekor seviyelere çıkmaya devam edebileceğine işaret etti.
"YAKIT FİYATLARI YÜKSELEBİLİR!"

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
bu fotografta ne prim yapti arkadas!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000