04 Ocak 2012, Çarşamba 08:12:12

YAHUDİ TEKNİSYEN MÜSLÜMAN OLDU

Adana'da İncirlik Hava Üssünde uçak teknisyeni olarak çalışan Peter Michael Kern, Müslüman oldu.
  • kafayı yemiş.ben bir yahudi bayan bulsam hemen din değiştirip evlenirim walla.
  • Kız için olmuş işte. Çok sevdiğinden değil. Bende diyeyim ben hristiyan oldum, musevi oldum diye. Ne var bunda.
  • Doğru, adam "gayri müslim" değil ki. 1- Adam zaten Musevi bir annenden, ana dili İbranice ve doğal olarak da Arapça, 2- Babası İsevi, yani Hz. Musa'nın öğretilerine değişiklik ve ilaveleri bildiren bir Nebi'ye inanan, 3- Geriye bir tek Hz. Muhammedin değişiklik ve düzenlerini kabul etmek kalmış, oda onu yapıvermiş. Bundan doğal ne olabilir?
  • adam hayatını kurtarmış
Sarıçam Müftülüğündeki ihtida töreninde Kelime–i Şehadet getirerek Müslüman olan ve 'Ali' ismini alan Peter Kern'e Müftü Murat Demir tarafından Kur'an hediye edildi.

Kalifornia'da büyüyen 25 yaşındaki Katolik Peter M. Kern, hiçbir baskı ve zorlama olmadan kendi özgür iradesiyle İslam dinine girdiğini beyan etti.

Sarıçam Müftüsü Murat Demir, İslam'ı seçen Ali'ye, İslam dini hakkında bilgiler verdi. Demir, İslam'ın, kelime olarak barış ve esenlik anlamına geldiğini vurgulayarak, İslam'ın yardımlaşma dini olduğunu ifade etti.

Demir, "İslam dini, Cenabı Allah'ın, Hz Muhammed (sas) vasıtası ile kıyamete kadar insanlık için gönderdiği dinin adı. İslam inancına göre bütün peygamberlere, kitaplara inanılması gerekir. Son peygamber Hz. Muhammed (sas) ve son kitabın Kur'an-ı Kerim olduğuna inanılması gerekir." diye ifade etti.

Annesinin Yahudi babasının da Hristiyan olduğunu belirten Peter M. Kern, tanıştığı ailenin İslam'ı yaşama tarzının kendisini çok etkilediğini belirterek, Müslümanlığı seçtiğini dile getirdi.

Uçak teknisyeni Peter Michael Kern'in altı ay önce Türkiye'ye geldiği ve burada Ayşecan Kıyıcı ile tanıştığı belirtilerek, onunla evlenmek için de Müslüman olduğu bildirildi.
YAHUDİ TEKNİSYEN MÜSLÜMAN OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 6 yıl önce
kafayı yemiş.ben bir yahudi bayan bulsam hemen din değiştirip evlenirim walla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kız için olmuş işte. Çok sevdiğinden değil. Bende diyeyim ben hristiyan oldum, musevi oldum diye. Ne var bunda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Doğru, adam "gayri müslim" değil ki. 1- Adam zaten Musevi bir annenden, ana dili İbranice ve doğal olarak da Arapça, 2- Babası İsevi, yani Hz. Musa'nın öğretilerine değişiklik ve ilaveleri bildiren bir Nebi'ye inanan, 3- Geriye bir tek Hz. Muhammedin değişiklik ve düzenlerini kabul etmek kalmış, oda onu yapıvermiş. Bundan doğal ne olabilir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
adam hayatını kurtarmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000