07 Nisan 2012, Cumartesi 22:35:43

YA UÇAK PAS GEÇERSE!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç bugün gittiği Alanya'da Gazipaşa Havalimanı'nda incelemelerde bulundu.
  • yakasındaki o karanfili umarım pas geçemeyen uçagın yolcularına kasap edasında takmaz !
  • yahu ne gerek vardı o kadar uzun piste 100 metre nerelerine yetmiyor ben araba park ederken için 3 metre yetiyor ....... büyüklerimiz o kadar yeter derse bence de yeter,uçak pas geçmemeli derse bence pas geçmeyi dününmemeliler bencede söyledikleri Allah kelamı nede olsa !
  • bir uçağın bir meydana inebilmesi için..bu ülkede mecliste bir milletvekilimizin olması yeterli... ne limit düşünülür ne sis ne yan rüzgar limiti... birileri oy toplamaya çalışır...o meydana inmek farzdır...hatay havalimanını oyutugördük...eski gölün üzerine yapılmış havalimanı...erzincan keza öyle etrafı dağlarla cevrili...iniş riskli...dağlık bir araziye rüzgarlı sisli havada yaklaşma yapında görelim...o uçak nası sağa sola...savruluyor...işi ekonomik boyutuyla değerlendirmek güzelde...ya emniyet?? sonrada ah vah tüh...national da kaza raporunda falan filan pişman...havacılığın tarihi kanla yazılmıştır bu aşikar...önemli olan uçuş emniyetini maksimum riskleri minimuma indirmek varken...bu zorlama neden?
  • Ülkemiz de hızlı tiren faciası yaşanmışken,tüm uyarılara kulak tıkayıp Çaycuma da köprü faciası yaşanmışken,Sayın Arınç havaalanında terminal binasını incelemiştir herhalde.Daha önce yazdığım gibi Borajet ATR lerle buraya özel ekiplerle uçmaya çalıştı,başarılı olamadı ,buinat niye,ayrıca Antalya trafiği henüz çok su kaldırır.
Bir dizi ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak üzere bugün Alanya'ya giden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gazipaşa Havalimanı'nda da incelemelerde bulundu.

Arınç, Gazipaşa Havalimanı'na büyük gövdeli uçakların inmeye hazır hale gelmesinin kendilerini çok memnun ettiğini, ilerleyen zamanda daha aktif bir duruma geleceğini, özel havayollarının da ilgisinin artacağını ve Türk Hava Yolları'nın da mutlaka Gazipaşa Havalimanı'na geleceğini belirtti.

Corendon Airlines'in ilk uçuşundan sonra Gazipaşa'yı yerinde görmeyi çok istediğini ifade eden Arınç, "Ankara'da yaptığımız çalışmalarda fotoğraflar ve haritaları inceleyerek pistin kısalığından endişe ediyorduk. Dağlar çıkıyordu önümüze. Uçak pas geçerse dağlar başımıza ne getirebilir diyorduk. Artık 2 bin metrelik bir pist sağlıklı uçuşlar için yeterli olacaktır" dedi.


YA UÇAK PAS GEÇERSE!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Misafir ~ 6 yıl önce
yakasındaki o karanfili umarım pas geçemeyen uçagın yolcularına kasap edasında takmaz !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yahu ne gerek vardı o kadar uzun piste 100 metre nerelerine yetmiyor ben araba park ederken için 3 metre yetiyor ....... büyüklerimiz o kadar yeter derse bence de yeter,uçak pas geçmemeli derse bence pas geçmeyi dününmemeliler bencede söyledikleri Allah kelamı nede olsa !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bir uçağın bir meydana inebilmesi için..bu ülkede mecliste bir milletvekilimizin olması yeterli... ne limit düşünülür ne sis ne yan rüzgar limiti... birileri oy toplamaya çalışır...o meydana inmek farzdır...hatay havalimanını oyutugördük...eski gölün üzerine yapılmış havalimanı...erzincan keza öyle etrafı dağlarla cevrili...iniş riskli...dağlık bir araziye rüzgarlı sisli havada yaklaşma yapında görelim...o uçak nası sağa sola...savruluyor...işi ekonomik boyutuyla değerlendirmek güzelde...ya emniyet?? sonrada ah vah tüh...national da kaza raporunda falan filan pişman...havacılığın tarihi kanla yazılmıştır bu aşikar...önemli olan uçuş emniyetini maksimum riskleri minimuma indirmek varken...bu zorlama neden?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Ülkemiz de hızlı tiren faciası yaşanmışken,tüm uyarılara kulak tıkayıp Çaycuma da köprü faciası yaşanmışken,Sayın Arınç havaalanında terminal binasını incelemiştir herhalde.Daha önce yazdığım gibi Borajet ATR lerle buraya özel ekiplerle uçmaya çalıştı,başarılı olamadı ,buinat niye,ayrıca Antalya trafiği henüz çok su kaldırır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000