05 Eylül 2009, Cumartesi 13:20:42

YA HAVADAYKEN ALEV ALSAYDI?

Air India’ya ait Boeing 747-400 tipi bir yolcu uçağı 213 yolcu ve 15 mürettebatıyla birlikte kalkışa hazırlanırken bir anda motorları alev aldı.
  • arkadasım dıkkatını takfır edıyorum valla, hangı sırkette hangı gorevdesın bılmıyorum ama gercekten takdır ettım dıkkatını ve ıs bılgını.Saygılarımla...
  • Baslik neden Boeing korkuttu degil?
  • havada alev alsaydi yine birsey degismezdi. zira hepmizin bildigi gibi motorlardaki yanginlara havada da kokpitten mudahele mudahale edilebiliniyor. Benzer bir olay gecen ay bodrumda yada dalamanda olmasi lazim bir 757 nin basina geldi havadayken hemde ancak basarili bir emergency inis yapti ucak.
  • demekki amerikan uçaklarıda motor yakıyormuş

Hindistan’ın  Mumbai Havalimanı’ndan Riyad’a gitmek üzere hareket eden AI-829 sefer sayılı Boeing 747-400 tipi yolcu uçağının  sol motoru alev aldı. Motorun alev almasıyla birlikte uçak içerisinde büyük bir panik yaşandığı belirtildi.

Mumbai-Riyad seferinin yolcuları, patlatılan slide’ları kullanarak tahliye edildi.

21 kişinin hafif şekilde yaralandığı öğrenilirken, yaralı yolcuların havalimanında bulunan sağlık ekipleri tarafından tedavi edildiği ifade edildi.

Hindistan Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yapılan açıklamada, uçağın kanat kısmında yakıt sızıntısı olduğu ve motorun bu yüzden alev aldığı konusunda düşüncelerin ağır bastığı söylenirken, olayla ilgili soruşturma açıldığı belirtildi.

YA HAVADAYKEN ALEV ALSAYDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
arkadasım dıkkatını takfır edıyorum valla, hangı sırkette hangı gorevdesın bılmıyorum ama gercekten takdır ettım dıkkatını ve ıs bılgını.Saygılarımla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Baslik neden Boeing korkuttu degil?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
havada alev alsaydi yine birsey degismezdi. zira hepmizin bildigi gibi motorlardaki yanginlara havada da kokpitten mudahele mudahale edilebiliniyor. Benzer bir olay gecen ay bodrumda yada dalamanda olmasi lazim bir 757 nin basina geldi havadayken hemde ancak basarili bir emergency inis yapti ucak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
demekki amerikan uçaklarıda motor yakıyormuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000