10 Nisan 2016, Pazar 09:15:25

Volocopter ilk insanlı uçuşunu gerçekleştirdi

Almanya'da E-volo çalışanları tarafından üretilen Volocopter VC200 isimli helikopter ilk insanlı uçuş testini gerçekleştirdi.
  • Aynen cep telefonu gibi hızla piyasası büyüyecek 10-15 yıl sonra hepimizin artık bir otomobili değilde bir VOLOCOPTER'i olacak.Yanlız cep telefonuna bugüne kadar ülke olarak 25 milyar dolar para ödedik.Aklımızı başımıza alalım bunu olsun ülkemizde biz yapalım da aynı rezil akibete uğramayalım.Haydi Türkiye tarihten ders al.İşine başla.Geç kalmakta kaybetmektir.
  • Adamlar Ne Yapmış Böyle...
  • Aşağıyı saçma yorumlarla doldurmuş şahsa söylüyorum, arkadaşım sen hasta mısın? Derdin ne? Her haberin altına biz geriyiz onlar ileri türü benzer saçmalıklar yazıyorsun. Bu kadar ezik olmana gerek yok.
  • Allah aşkına nereye inip kalkacan bununla geniş alan gerekiyor, manevrası nasıl olacak trafiği olacak bilmemne.

Alman E-volo firması tarafından üretilen VC200 model hava aracı ilk insanlı uçuşunu geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi.

İnsanlı drone olarak nitelenen hava aracı Alexander Zosel tarafından test edildi. Geleceğin ulaşım aracı olarak kullanılması planlanan VC200'de helikopter benzeri bir uçuş sistemi kullanılıyor. Tabii ki bu hava aracını kullanmak, bir helikopter kullanmak kadar meşakkatli olmasa da uçuş deneyimine sahip olmayı gerektiriyor.

Volocopter, dikey iniş ve kalkış (VTOL) yapabilen ve herhangi bir sınıfa dahil edilemeyen hava araçları olarak biliniyor. Tamamen elektrikli olması Volocopter'i diğer hava araçlarından ayıran en büyük unsur. Üzerinde birbirine temas etmeyen çok sayıda pervane bulunuyor.

Test aşamasında VC200 25 km/s hız ile uçuruldu. Bir sonraki denemde bu hız 50'ye, bir sonrakinde ise saatte 100 km'ye çıkarılacak. Volocopterin Önümüzdeki 2 sene içinde satışa sunulması bekleniyor. Öte yandan VC200'ün fiyatının 340 bin dolar civarı olacağı tahmin ediliyor. Volocopter ilk insanlı uçuşunu gerçekleştirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Canip SEVİNÇ ~ 2 yıl önce
Aynen cep telefonu gibi hızla piyasası büyüyecek 10-15 yıl sonra hepimizin artık bir otomobili değilde bir VOLOCOPTER'i olacak.Yanlız cep telefonuna bugüne kadar ülke olarak 25 milyar dolar para ödedik.Aklımızı başımıza alalım bunu olsun ülkemizde biz yapalım da aynı rezil akibete uğramayalım.Haydi Türkiye tarihten ders al.İşine başla.Geç kalmakta kaybetmektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ALMAN ~ 2 yıl önce
Adamlar Ne Yapmış Böyle...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tedavi şart ~ 2 yıl önce
Aşağıyı saçma yorumlarla doldurmuş şahsa söylüyorum, arkadaşım sen hasta mısın? Derdin ne? Her haberin altına biz geriyiz onlar ileri türü benzer saçmalıklar yazıyorsun. Bu kadar ezik olmana gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel tamam ama ~ 2 yıl önce
Allah aşkına nereye inip kalkacan bununla geniş alan gerekiyor, manevrası nasıl olacak trafiği olacak bilmemne.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000