16 Aralık 2013, Pazartesi 10:06:07

VİZESİZ UÇUŞLAR İÇİN TARİHİ İMZA ATILIYOR

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında bugün vize muafiyetiyle ilgili tarihi bir imza atılacak. AB Türkiye Delegasyonu Müsteşarı Naucodie: “Artık Türkiye’nin sınırları AB’nin sınırları oluyor”
  • Peki bu yazıda dikkatinizi çekmek isterim ki ! Türkiye ibaresi yer almaktadır. Türkiye bir CUMHURİYETTİR.
  • hepiniz tam sipersiniz..sesiniz çıkmıyor alaooo ????
  • Cok gezen biri olarak bu olaya cok sevindim.bu hukumetin buyuk bir basarisi oldugu icin geziciler her zamanki gibi camur atma derdinde. Vizeden dertleri yok. Zaten diger ulkeleri gorselerdi Turkiyenin ne denli guclu ve gelismis oldugunu gorebilirlerdi.
  • Gelen flaş haberler Türkiye'de bir dönemin kapanmakta olduğunu gösteriyor.

Türkiye vatandaşlarının yaklaşık üç yıl sonra Avrupa Birliği’ne vizesiz girebilmesinin yolunu açacak anlaşma bugün imzalanacak. Trabzon’da dün temaslarda bulunan AB Türkiye Delegasyonu Müsteşarı Francoise Naucodie, sürecin faydalı olacağını ümit ettiğini ifade edrek, “Türkiye-AB arasındaki vize muafiyeti anlaşmasıyla bir anlamda Türkiye’nin sınırları AB’nin sınırları haline gelecek” dedi. Konuk müsteşar şöyle devam etti:

‘Olumlu sonuç alacağız’

“Bu anlaşma ile kaçak göç konusunda bir takım adımlar atılacak. Artık Türkiye’nin sınırları AB’nin sınırları oluyor. Alınacak önlemlerin yanı sıra mali yardım ve kapasite güçlendirmesi sağlanacaktır. Türkiye’nin sınırları çok kolay değil. Yol haritası ile vize muafiyeti ile ilerlenecek. Olumlu sonuçlar alacağız.”

Vize kolaylığı

İş adamlarına yönelik olarak vizenin de kolaylaştırılacağını, bu konuda AB ülkelerini teşvik etmek istediklerini söyleyen Naucodie, “Türkiye ve AB’yi olumlu etkileyecek” diye konuştu.

Tüm üyelerin onayı gerekmiyor

Türk vatandaşlarına yönelik vize muafiyeti sürecnin başlaması için en çok çaba gösteren isimlerden biri olan AB Komisyonu’nun içişlerinden sorumlu üyesi Cecilia Malmström, “Türkiye ile AB arasındaki ilişkileri yakınlaştırmak açısından gerçekten son derece önemli bir adım” dedi. Malmström, Türkiye’de zaman zaman tartışma konusu olan “kararın nasıl alınacağı” konusuna da açıklık getirerek, “Nihai karar için tüm üyelerin onayı gerekmeyecek, oylama nitelikli çoğunluk yöntemiyle yapılacak. Herkesin olumlu görüş bildirmesi gerekmiyor” dedi.

BAKAN BAĞIŞ: ‘12 Eylül’ün bize attığı bir kazık’

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Eğemen Bağış, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Teşkilatı Hamm Bürosu’nun açılışına katıldı. Vizenin 12 Eylül rejiminin Türkiye’ye attığı çok kazık olduğunu ifade eden Bakan Bağış, “1963 Ankara Anlaşması vizesiz seyahati mümkün kılarken, darbeciler vizeye göz yummuşlardır. 30 yıl uğraştık bu kazığı çıkarttık. 28 AB ülkesi, AB Komisyonu’na vize muafiyet anlaşması yetkisi verdi. İnşallah 3-3.5 yıl içerisinde her Türk vatandaşı 28 Schengen ülkesine vizesiz seyahat edebilecek” diye konuştu. İmzalanacak geri kabul anlaşmasıyla, Avrupa’ya Türkiye üzerinden kaçak olarak girdiği kesin olarak belgelenenlerin Türkiye tarafından kabul edileceğini anlatan Bağış, bu anlaşmanın TBMM tarafından kabul edilmesinden 3 yıl sonra başlayacakğını söyledi. Bağış, “Bu sürede lojistik altyapıyı hazırlayacağız. Sınırların güvenliği için birim kuracağız” dedi.

VİZESİZ UÇUŞLAR İÇİN TARİHİ İMZA ATILIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Peki bu yazıda dikkatinizi çekmek isterim ki ! Türkiye ibaresi yer almaktadır. Türkiye bir CUMHURİYETTİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalakalar ~ 4 yıl önce
hepiniz tam sipersiniz..sesiniz çıkmıyor alaooo ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gezgin ~ 4 yıl önce
Cok gezen biri olarak bu olaya cok sevindim.bu hukumetin buyuk bir basarisi oldugu icin geziciler her zamanki gibi camur atma derdinde. Vizeden dertleri yok. Zaten diger ulkeleri gorselerdi Turkiyenin ne denli guclu ve gelismis oldugunu gorebilirlerdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kerim can ~ 4 yıl önce
Gelen flaş haberler Türkiye'de bir dönemin kapanmakta olduğunu gösteriyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000