26 Eylül 2011, Pazartesi 07:54:27

VİZE İÇİN BÜYÜK GÜN 28 EYLÜL...

Avrupa Parlamentosu'nda Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın katılımıyla Schengen vizesi ile ilgili toplantı yapılacak...
  • siz vermeyenlerle berabermi yemek yiyorsunuz?sonucta denensin....
  • anadolu insanı ipsiz de değil sapsız.herkes kendi dünyasında birşeylerle meşgul.galiba bazı insanlarda diğerlerini küçük görmekle meşgul.
  • Anlaşılan sen şu sıralar bazıları avrupa görmemiş! evet, ilk anda bir sürü ipsiz sapsız gidecek ama çok değil 3 ay sonra topu geri gelecek!!! Avrupa o 30 sene önceki avrupa değil, vize kalksın, meraklı tazeler daha yakından anlayacak bunu!!! hepsi aç kalınca memleketim melketim diye inleye inleye geri, dönecek!!!
  • Bir balon daha şişiriliyor ya hadi bakalım, Arnavutluk, Bosna Hersek gibi ülkelere AB vizesi sessiz sedasız kalktı. Kaldı ki bu ülkeler AB adayı bile değil. Eloğlu gitti aya, biz yine kaldık yaya..
Avrupa Birliği Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakan Bağış'ın, 28-29 Eylül 2011 tarihlerinde Strazburg'u ziyaret edeceği, ziyarette, Bakan Bağış ile Avrupa Komisyonu'nun İçişlerinden sorumlu üyesi Cecilia Malmström'ün katılımıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulanan Schengen vizesi konusunun, 28 Eylülde Avrupa Parlamentosu'nda ilk defa özel bir oturumda ele alınacağı bildirildi.

CNN Türk'ün haberine göre; açıklamada, "Avrupa Parlamentosu ile Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinden oluşan ve Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki ilişkilerin siyasi organı olan Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu'nun Strazburg'da düzenleyeceği toplantıda, ilişkilerin en önemli ve sorunlu konularından biri haline gelen vize meselesi tüm boyutlarıyla değerlendirileği, birçok ülkeye vize muafiyeti uygulamaya başlayan veya bu yönde görüşmeler yapan AB'nin, tam üyelik müzakerelerini sürdüren Türkiye ile vize muafiyetine yönelik süreci başlatmaktan dahi imtina etmesinin yanlışlığına dikkat çekilecektir" denildi.
 
Bağış'ın, bu ziyaret sırasında ayrıca, Avrupa Komisyonu'nun Genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle ve İçişlerinden sorumlu üyesi Cecilia Malmström'ün yanı sıra, Avrupa Parlamentosu'nda temsil edilen siyasi grupların ve komisyonların başkan ve üyeleriyle de ikili görüşmelerde bulunmasının öngörüldüğü belirtildi.
VİZE İÇİN BÜYÜK GÜN 28 EYLÜL...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
siz vermeyenlerle berabermi yemek yiyorsunuz?sonucta denensin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
anadolu insanı ipsiz de değil sapsız.herkes kendi dünyasında birşeylerle meşgul.galiba bazı insanlarda diğerlerini küçük görmekle meşgul.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Anlaşılan sen şu sıralar bazıları avrupa görmemiş! evet, ilk anda bir sürü ipsiz sapsız gidecek ama çok değil 3 ay sonra topu geri gelecek!!! Avrupa o 30 sene önceki avrupa değil, vize kalksın, meraklı tazeler daha yakından anlayacak bunu!!! hepsi aç kalınca memleketim melketim diye inleye inleye geri, dönecek!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bir balon daha şişiriliyor ya hadi bakalım, Arnavutluk, Bosna Hersek gibi ülkelere AB vizesi sessiz sedasız kalktı. Kaldı ki bu ülkeler AB adayı bile değil. Eloğlu gitti aya, biz yine kaldık yaya..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000