18 Nisan 2010, Pazar 08:57:19

Vize almak eziyet

TBMM Araştırma Merkezi tarafından uygulamaya konulan Vize Şikayet Hattı Projesi’nin 2 aylık sonuçları belli oldu. Bugün'ün haberine göre; Bu sürede bin civarında şikayet alındı. Elde edilen sonuçlara göre en yoğun şikayet Almanya ile ilgili oldu.
  • Haklısın. Hangi konsolosluğa gidersen git hepsinde aynı muamele. Ne hallere düştüğümüzün göstergesidir. Utanacaklar kendini bilir.
  • Kaç tane ülkeyi ziyaret ettiniz hayatınız boyunca? ve nasıl muamele gördünüz öğrenebilir miyim?
  • Türkiyede Türk vatandaşının düştüğü durumlara bakın. Bu hükümetin basiretsizliğini gösterir. Irak'a vizeyi kaldırmak kolay.
  • Bir alman vatandaşı bırakın aylar öncesinden vize almayı, kimliginle elini kolunu sallıya sallıya 5 kuruş para vermeden ülkemize giriyor. ya biz konsolosluk önünde aylarca sıra bekliyip hayvana davranır gibi davranıyorlar

İkinci sırada Fransa, üçüncü sırada ise İngiltere yer aldı. En az şikayet ise birer şikayetle Litvanya, İrlanda, Finlandiya ve Slovenya ile ilgili oldu. Rakamlara göre reddedilen 420 vize talebinin yüzde 63’ünde herhangi bir gerekçe bildirilmediği ortaya çıktı.

RENCİDE EDİCİ SORULAR

60 euro olarak standart olması gereken vize ücretinin kimi zaman bu rakamı aştığı belirlendi. Vatandaşlar, vizenin reddedilmesi durumunda geri verilmeyen vize ücreti ile yapılan ek masrafların büyük yük oluşturduğunu aktardı.

Özellikle aile birleşiminde yaşanan sıkıntılar, çiftler için en büyük sorun. Başvuru sürecinde çiftlerin özel hayatına dair rencide edici sorular sorulduğu belirtildi.

 

Vize almak eziyet

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 8 yıl önce
Haklısın. Hangi konsolosluğa gidersen git hepsinde aynı muamele. Ne hallere düştüğümüzün göstergesidir. Utanacaklar kendini bilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kaç tane ülkeyi ziyaret ettiniz hayatınız boyunca? ve nasıl muamele gördünüz öğrenebilir miyim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Türkiyede Türk vatandaşının düştüğü durumlara bakın. Bu hükümetin basiretsizliğini gösterir. Irak'a vizeyi kaldırmak kolay.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bir alman vatandaşı bırakın aylar öncesinden vize almayı, kimliginle elini kolunu sallıya sallıya 5 kuruş para vermeden ülkemize giriyor. ya biz konsolosluk önünde aylarca sıra bekliyip hayvana davranır gibi davranıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000