02 Eylül 2016, Cuma 09:17:03

Viyana Havalimanı'nda skandal!

Dün British Airways'in arızalanarak Viyana'ya inen uçağının Türk yolcuları adeta mahsur bırakıldı.
  • Abla ucar ama havacilik kurallarindan haberi yok! Once bir dunya kurallarini ogren ondan sonra konus. Belli ki abla reklama pek bir merakli. Sevin artik dunya kurallarindan haberi olmayan bir suru dar gorusluyu arkana aldin. Abla turk oldugu icin cezalandirildigini saniyo yaw ne kadar saplantisiniz dunya sanki turkun etrafinda donuyo! Dua et ki medeni bir havayolu ile uctun da ortalarda kalmadin - her ne kadar ortalikta kaldik desen de! Sacmalama abla yaaa british airways asla oyle bisi yapmaz! Tabi ya gercekleri konususup da bu kadar medyatik olunmayacagini biliyodun dimi?! Hadi iyisin yakinda dizi teklifleri de gelir. Mesela acilarin kadini filmini cekersin!
  • Adamlar belkide haklı vizenin olmamasından ziyade neden olmadığı üzerine düşünelim.Sebebine gelince merak eden dışarı çıkıp yarım saat sağına soluna baksın tomarla sebep bulacaktır.Avrupalının bize yaklaşımı bizim suriyelilere olan yaklaşımımızla aynıdır.Kimse huzuru düzeni bozulsun istemiyor.Haklıda .Öz eleştirimizi yapmadıkça muamele aynı.Vize istiyorsun ama hergün biraz daha ortadoğu ülkesi oluyorsun.
  • Bunun turkluk murklukla hic bir alakasi yok. Vize isteyen herhangi bir ulkeye THY ile de inseniz, Delta ile de inseniz, Lufthansa ile de inseniz, Cinli da olsaniz, Marsdan da gelseniz ayni uygulama yapilir. Bu komplekslerden artik vazgecmemiz gerekir. Doga etsinler de US Immigration un eline dusmediler......
  • Yil olmus 2016 hala vize de vize. Romeni, Bulgari, Arap Emirligi vatandaslari Avrupa'da vizesiz gezsin, Turklere vize. Sen bunlarin vatandaslarini turizm geliri diye vizesiz sok, onlar senin vatandasina ikinci sinif muamele ceksin.

Dün British Airways'in arızalanarak Viyana'ya inen uçağının Türk yolcuları adeta mahsur bırakıldı. 

Avusturya'nın başkenti Viyana'ya zorunlu iniş yapan İstanbul-Londra uçağının çoğunluğu Türk olan 49 yolcusunun, Schengen vizeleri olmadığı gerekçesiyle ülkeye girişine izin verilmedi.

Alınan bilgiye göre, British Airways firmasına ait İstanbul-Londra seferini yapan bir uçak, arıza nedeniyle Viyana Schwechat Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı.

Havayolu firmasının yetkilileri, uçakta bulunan 249 yolcunun geceyi geçirebilmeleri için Viyana'daki otellerde yer ayırttı. Schengen vizesi bulunan yolcuların havalimanından çıkış yapmalarına izin veren Avusturya polisi, bu vizeye sahip olmadıkları gerekçesiyle 49 kişiyi çıkartmadı.

Çoğunluğu Türk olan bu yolcular, otele gidemedikleri için havalimanında mahsur kaldı.

Çocuk, yaşlı ve hastaların da bulunduğu yolculara 30 avro, battaniye, su ve yemek fişi verildiği öğrenildi.

"Böyle rezillik görmedim"

Yolculardan TRT muhabiri Yusuf Sami Kamadan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, havalimanında mahsur kaldıklarını ifade etti.

Uluslararası hukuka aykırı muameleye tabi tutulduklarını savunan ve Türkiye'ye döndüğünde British Airways'e dava açacağını yazan Kamadan, yolcuların yaşadıkları durumunu anlatan bir video paylaştı.

Sosyal medyada kısa sürede yayılan videoda, iki çocuklu bir kadın, havalimanında mahsur kaldıklarını ve otele gitmelerine izin verilmediğini anlattı.

Bu kadın yolcu, şunları kaydetti:

"Uçağımız arıza yaptığı için mecburi iniş yaptık. British Airways bize otel ayarladı. Türk vatandaşı olduğumuz için bizi ülkelerine almıyorlar. Bir yaşında çocuğum. Şu an valizimi de vermiyorlar. Her şeyim valizimde, çocuğum aç. Buradaki bütün insanlar, biz Türküz diye mağdur durumdayız. Diyecek bir şey yok. Bu geceyi düşünüyorum. Hiçbir şey, valizimi bile vermiyorlar. Daha ötesi yok. Böyle rezillik görmedim. Her zaman ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyoruz."
 

Viyana Havalimanı'nda skandal!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (76)

Cicek ~ 2 yıl önce
Abla ucar ama havacilik kurallarindan haberi yok! Once bir dunya kurallarini ogren ondan sonra konus. Belli ki abla reklama pek bir merakli. Sevin artik dunya kurallarindan haberi olmayan bir suru dar gorusluyu arkana aldin. Abla turk oldugu icin cezalandirildigini saniyo yaw ne kadar saplantisiniz dunya sanki turkun etrafinda donuyo! Dua et ki medeni bir havayolu ile uctun da ortalarda kalmadin - her ne kadar ortalikta kaldik desen de! Sacmalama abla yaaa british airways asla oyle bisi yapmaz! Tabi ya gercekleri konususup da bu kadar medyatik olunmayacagini biliyodun dimi?! Hadi iyisin yakinda dizi teklifleri de gelir. Mesela acilarin kadini filmini cekersin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sierra ~ 2 yıl önce
Adamlar belkide haklı vizenin olmamasından ziyade neden olmadığı üzerine düşünelim.Sebebine gelince merak eden dışarı çıkıp yarım saat sağına soluna baksın tomarla sebep bulacaktır.Avrupalının bize yaklaşımı bizim suriyelilere olan yaklaşımımızla aynıdır.Kimse huzuru düzeni bozulsun istemiyor.Haklıda .Öz eleştirimizi yapmadıkça muamele aynı.Vize istiyorsun ama hergün biraz daha ortadoğu ülkesi oluyorsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kara Mustafa ~ 2 yıl önce
Bunun turkluk murklukla hic bir alakasi yok. Vize isteyen herhangi bir ulkeye THY ile de inseniz, Delta ile de inseniz, Lufthansa ile de inseniz, Cinli da olsaniz, Marsdan da gelseniz ayni uygulama yapilir. Bu komplekslerden artik vazgecmemiz gerekir. Doga etsinler de US Immigration un eline dusmediler......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşi bilen ~ 2 yıl önce
Kesinlikle doğru. bu yolcular thy ile londra İstanbul uçsa ve viyana ya diğet etseler yine giremezler. Bunu çarpıtmak profesyonel olmadığının kompleksli olduğunun kanıtıdır. Bize gereken işi bilen ve karakterli adam gibi adam.
Partizan ~ 2 yıl önce
Yil olmus 2016 hala vize de vize. Romeni, Bulgari, Arap Emirligi vatandaslari Avrupa'da vizesiz gezsin, Turklere vize. Sen bunlarin vatandaslarini turizm geliri diye vizesiz sok, onlar senin vatandasina ikinci sinif muamele ceksin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000