01 Kasım 2014, Cumartesi 10:18:44

VIRGIN GALACTIC'İN UZAY GEMİSİ ÇÖLE ÇAKILDI

Virgin Galactic'in uzay turizm füzesi olan “SpaceShipTwo” (Uzay Gemisi 2) test uçusunda bilinmiyen bir nedenden dolayı kaza yaptı. Kaza sonucunda bir kişi hayatını kaybederken, bir kişi ağır yaralandı.
  • Ateistlerin sonuysa demek... Pilotlar oyunvqk olmuş
  • Mekiğin taşıyıcı uçaktan ayrıldıktan hemen sonra roket motorunu ateşlemesini takiben, muhtemelen yeni denedikleri bir yakıt karışımından meydana geldiği tahmin edilen bir patlama sonucu düştüğü belirtiliyor. Firma sahibi Branson kazadan sonra "Uzay çok zor bir alan ama biz hala buradayız" şeklinde açıklama yapmış. Düşük bütçeli özel sektör uzay yolculuklarının daha gideceği çok yol var anlaşılan.
  • Projeyi kapatsınlar ve rusyadan alsınlar diye, çalkalanıyor. ABD... :) bunlarda bişi bilmiyor canım. :)
  • Her habere yorum yapan ve her seferinde profesörlüğünü dile getiren değerli yorumculara ne oldu? Bu konuya yorum yapmak biraz bilgi gerektirdi sanırım herkes sus-pus...

Virgin Galactic'in uzay turizm füzesi olan “SpaceShipTwo” (Uzay Gemisi 2) test uçusunda bilinmiyen bir nedenden dolayı kaza yaptı. Kaza sonucunda bir kişi hayatını kaybederken, bir kişi ağır yaralandı.

ABD'de bir hafta içinde gerçekleşen ikinci uzay aracı kazası California'da meydana geldi. NBC'ye bağlı yerel televizyon kanalı KGET haberine göre, Virgin Galactic'in turizm füzesinin işletmesini yapan Mojave Air ve Space Port firması CEO'suna dayandırılan haberde, Uzay Gemisi 2'nin kaza yaptığı bildirildi. Uzay gemisinde bulunan iki pilottan biri hayatını kaybederken diğerinin ağır yaralandığı açıklandı. ABD'de bir hafta içinde meydana gelen ikinci uzay aracı kazası oldu.

Virgin Galactic firmasının Twitter mesajında ise “havada bir anormallik deneyimi” yaşandığı bildirildi. Uçuşun yapıldığı Kern şehri İtfahiye Teşkilatı'nın raporunda uzay gemisinin Mojave Çölü'ne doğru gittiği belirtilirken, California Otoyal Devriyesi de Cantil bölgesinde bir kaza raporu olduğunu bildirdi.

Virgin Galactic'e ait ilk 'özel mülkiyetli' uzay gemisi olan Uzay Gemisi 2'nin geliştirilmesi ve uçuş denemeleri,  Los Angeles'ın kuzeydoğusundaki Mojave Çölü'nde gerçekleştiriliyor. Uzay gemisi ilk uçuş denemesini 2010'da yapmış, uçuş 25 dakika sürmüştü. VIRGIN GALACTIC'İN UZAY GEMİSİ ÇÖLE ÇAKILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ateistlerin sonuysa demek... Pilotlar oyunvqk olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi gari ~ 4 yıl önce
Mekiğin taşıyıcı uçaktan ayrıldıktan hemen sonra roket motorunu ateşlemesini takiben, muhtemelen yeni denedikleri bir yakıt karışımından meydana geldiği tahmin edilen bir patlama sonucu düştüğü belirtiliyor. Firma sahibi Branson kazadan sonra "Uzay çok zor bir alan ama biz hala buradayız" şeklinde açıklama yapmış. Düşük bütçeli özel sektör uzay yolculuklarının daha gideceği çok yol var anlaşılan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Projeyi kapatsınlar ve rusyadan alsınlar diye, çalkalanıyor. ABD... :) bunlarda bişi bilmiyor canım. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi? ~ 4 yıl önce
Her habere yorum yapan ve her seferinde profesörlüğünü dile getiren değerli yorumculara ne oldu? Bu konuya yorum yapmak biraz bilgi gerektirdi sanırım herkes sus-pus...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000