31 Aralık 2010, Cuma 09:57:42

VERGİLER, UÇAK BİLETİNDEN DAHA PAHALI!

Türk Hava Yolları’nın alt markası AnadoluJet’in internet sitesinden bilet almak isteyenler ilginç bir fiyat tablosuyla karşılaşıyor.
  • 110 TL içerisinde 15,86 KDV ve 6 TL meydan vergisi vardır. 88,14 TL net satış fiyatıdır. Bu böyle biline...
  • GÜYA THY ALT MARKASI VE UCUZ VERECEK OLAN FİRMA!! ALAKASI YOK; NE HİZMETİ,NE UÇUŞU,NEDE FİYATLARI DÜZGÜN!! UYAN HALKIM UYAN; BUNLAR HEPSİ SİYASİ, ACABA BUNLARDAN KİMLER RANT SAĞLIYOR? ANADOLUJET AÇILALI KİMLERE İŞ KAPILARI AÇILDI? AYIP YA AYIP? SAW ÇOKMU KÖTÜ BİR HAVALİMANIDA KALİTESİNİ BİR ALT SINIFA DÜŞÜRÜYORLAR? BUKADARMI HİZMETTDE SORUN YARATAN BİR HAVALİMANI DA BUNLARI YAPIYORLAR? THY BİRAN ÖNCE BURAYA TEKRARA GELMELİ!!!
  • Sahtekarlıkdan başka bir şey değil. Uçak biletinin içinden vergiyi düşüyor işte fiyatım bu cok ucuz dıyor. sonra tekrar üzerıne ılave edıyor ve 2 kat fıyatı buluyor. Bu bir pazarlama hilesidir, ticari ahlak anlayısına sıgmaz. Toplam ücret neyse onu dırek belirtmenız lazım. 50 tl reklam yapıp sonra 110 tl talep etmek aldatmaktan başka bir şey değildir!!!
  • Şu karalama kampanyası yapmayı bırakın ya. Adam aktarmalı uçuş yapıyor. Biraz önceki arkadaş da değinmiş muhtemelen 3 ayrı havalimanına vergi kesiliyor.

Türk Hava Yolları’nın low-cost markası olarak ucuz fiyat politikası uygulayan AnadoluJet’ten bilet almak için internet sitesine giren yolcular gözlerine inanamadı.

Anadolujet’le Ankara’dan (Sabiha Gökçen aktarmalı) Antalya’ya uçuş yapmak isteyen bir yolcu bilet satış ekranında bilet ücreti olarak 53 TL vergi kısmında ise 56 TL rakamıyla karşılaşıyor. Yani aldığı hizmetin bedeli olarak ödediği ücretten daha fazlasını vergiye ödemek zorunda kalıyor. Ve biletme servis ücreti olarak da 5 TL ödedikten sonra ancak 114 TL karşılığında uçma hakkına sahip olabiliyor.

Konuyla ilgili AirportHaber’e ulaşan bazı yolcular bu durumu “vergi adaletsizliği” olarak değerlendirdi.©AirportHaber.com

VERGİLER, UÇAK BİLETİNDEN DAHA PAHALI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 7 yıl önce
110 TL içerisinde 15,86 KDV ve 6 TL meydan vergisi vardır. 88,14 TL net satış fiyatıdır. Bu böyle biline...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
GÜYA THY ALT MARKASI VE UCUZ VERECEK OLAN FİRMA!! ALAKASI YOK; NE HİZMETİ,NE UÇUŞU,NEDE FİYATLARI DÜZGÜN!! UYAN HALKIM UYAN; BUNLAR HEPSİ SİYASİ, ACABA BUNLARDAN KİMLER RANT SAĞLIYOR? ANADOLUJET AÇILALI KİMLERE İŞ KAPILARI AÇILDI? AYIP YA AYIP? SAW ÇOKMU KÖTÜ BİR HAVALİMANIDA KALİTESİNİ BİR ALT SINIFA DÜŞÜRÜYORLAR? BUKADARMI HİZMETTDE SORUN YARATAN BİR HAVALİMANI DA BUNLARI YAPIYORLAR? THY BİRAN ÖNCE BURAYA TEKRARA GELMELİ!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sahtekarlıkdan başka bir şey değil. Uçak biletinin içinden vergiyi düşüyor işte fiyatım bu cok ucuz dıyor. sonra tekrar üzerıne ılave edıyor ve 2 kat fıyatı buluyor. Bu bir pazarlama hilesidir, ticari ahlak anlayısına sıgmaz. Toplam ücret neyse onu dırek belirtmenız lazım. 50 tl reklam yapıp sonra 110 tl talep etmek aldatmaktan başka bir şey değildir!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Şu karalama kampanyası yapmayı bırakın ya. Adam aktarmalı uçuş yapıyor. Biraz önceki arkadaş da değinmiş muhtemelen 3 ayrı havalimanına vergi kesiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000