14 Ekim 2011, Cuma 08:00:14

VEKİLLERE BEDAVA UÇAK BİLETİ VERİLECEK

Sayıştay’ın 3 bin TL fazla para ödendiğine ilişkin raporunun ardından maaşları tartışılan milletvekillerine bedava uçak bileti ve benzin alınması kararlaştırıldı...
  • cok sevindim, allah gule gule araba nasib etsin. ya allah bismillah
  • şu bir gerçek ki dünyada sosyalist olup emeği savunan bütün ınsanlara bakın hepsı gerıdeı tarıhe unutulmaz ızle rbırakmıstır ama hep fakır gıtmıslerdır bu dunyadan,bırde din imandan bahsedip bunla yatıp kalkan dunya malı fanı deyıp ama kendısı onunde kosan ınsanlarda hep zengın gıtmıstır bu ulkeden kapıtalıstı savunan ınsanlar ...
  • Arkadaslar daha çok yesin icsin gezsin diye, daha çok vergi ödemeye mahkum ediliyoruz. Onlar 6000cc.lik araçlara, bizlerde max. 1600cc.lik araçlara layığız. Avrupalılarda bunu enerji tasarrufu ve Co2 emisyonunu azaltma politikası olarak yorumluyor. Bence ise, sultanlık ve tebaa politikasına geri dönüş...
  • Valla demek vekillik için beyler bayanlar niçin birbirlerini yiyorlar iyice anlaşıldı , ne bu ya, sayın vekillerim benim emekli aylığım 820 TL tüm harcamalarımı bu paradan yapıyorum, bu noktayı atlamayın lütfen...
TBMM Başkanlık Divanı, Sayıştay’ın 3 bin TL fazla para ödendiğine ilişkin raporunun ardından maaşları tartışmaya açılan milletvekillerine, konuşma kotası dolmayan telefon faturalarından kalan parayla bedava uçak bileti ve benzin alınmasını kararlaştırdı.
 
Hesaplamalara göre, bütçeden milletvekillerine telefon ödeneğinden kalan 720 bin TL, bütçeye geri verileceğine, ilk kez vekillerin uçak bileti ve benzin masrafları için harcanacak.
 
Milletvekillerine bu dönem ücretsiz tablet bilgisayar ve 1 yardımcı personel tahsisi yapılmıştı. TBMM Başkanlık Divanı Toplantısı’nda Meclis Başkanı Cemil Çiçek, milletvekillerinin telefonuna çıkmayan ve taleplerini karşılamayan Genel Sekreter Sadettin Kalkan’ı sert bir üslupla eleştirdi.
 
Çiçek’ten sekretere uyarı
 
Başkanlık Divanı’nın önceki gün gerçekleştirilen toplantısında TBMM Genel Sekreteri Kalkan’ı Çiçek başta olmak üzere milletvekilleri sert uslüpla eleştirdi.
 
Milliyet'in haberine göre; Başkanlık Divanı’nın CHP’li üyesi Tanju Özcan, Genel Sekreter’in “milletvekillerinin patronu” gibi davrandığını belirterek, “Genel Sekreter uzun süredir sanki bu parlamentonun Meclis Başkanı, patronu gibi davranıyor. Genel sekreterlik TBMM Başkanı’nın, Başkanlık Divanı’nın ve milletvekillerinin sekreterya hizmetini yapar. Sayın Genel Sekreter selam vermediği gibi telefonlarımıza da çıkmıyor. Teleplerimize hiç dönmüyor. Başkanlık Divanı’na seçildik ‘hayırlı olsun’ bile demedi. Nihayetinde Başkanlık Divanı üyesiyiz. Küçük bir talep ilettim dönüş bile yapmadı. En azından iş olur olmaz önemli değil, dönüş yapar ve bir açıklama yapar. Başkanlık Divanı üyesi olarak bana dönmüyorsa normal milletvekiline hiç dönmez” dedi.
 
Bu eleştiriler üzerine Çiçek, sert bir uslüpla Kalkan’a, “Milletvekilerinin tüm taleplerine dönülecek. Başkanlık Divanı üyesinin talebine karşılık verilmemesi, telefonuna çıkılmaması kabul edilemez. Tekrarlanmasını istemiyorum” dedi.

Ücretsiz tablet bilgisayar
 
TBMM Başkanlığı, bu dönem milletvekillerine “tablet” bilgisayar verirken, bürolarında sekreter ve danışmanlarının kullandığı masa bilgisayarlarını da yenilemişti. Milletvekillerine dün dağıtılan tablet bilgisayarları nasıl kullanacakları konusunda eğitim verildi.
 
Başkanlık ayrıca bir danışman ve bir sekreteri bulunan milletvekillerine, maaşını devletin ödediği ve genellikle şoför olarak kullanılacak üçüncü yardımcı personeli de tahsis etmişti.
 
Toplu Konut İdaresi ise her dönem olduğu gibi bu dönem de milletvekilleri için proje hazırladı. İncek’te bu dönem milletvekilleri için planlanan kooperatif projesine tüm milletvekilleri girebilecek.
 
Çiçek’ten Kalkan'a sert eleştiri
 
Toplantıda, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, vekillerin telefonuna çıkmayan ve taleplerini karşılamayan Genel Sekreter Sadettin Kalkan’ı sert bir üslupla eleştirdi. 
 
Çiçek, Kalkan’a, “Milletvekilerinin tüm taleplerine dönülecek. Başkanlık Divanı üyesinin talebine karşılık verilmemesi, telefonuna çıkılmaması kabul edilemez. Tekrarlanmasını istemiyorum” dedi. 

CNN Türk
VEKİLLERE BEDAVA UÇAK BİLETİ VERİLECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 7 yıl önce
cok sevindim, allah gule gule araba nasib etsin. ya allah bismillah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
şu bir gerçek ki dünyada sosyalist olup emeği savunan bütün ınsanlara bakın hepsı gerıdeı tarıhe unutulmaz ızle rbırakmıstır ama hep fakır gıtmıslerdır bu dunyadan,bırde din imandan bahsedip bunla yatıp kalkan dunya malı fanı deyıp ama kendısı onunde kosan ınsanlarda hep zengın gıtmıstır bu ulkeden kapıtalıstı savunan ınsanlar ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaslar daha çok yesin icsin gezsin diye, daha çok vergi ödemeye mahkum ediliyoruz. Onlar 6000cc.lik araçlara, bizlerde max. 1600cc.lik araçlara layığız. Avrupalılarda bunu enerji tasarrufu ve Co2 emisyonunu azaltma politikası olarak yorumluyor. Bence ise, sultanlık ve tebaa politikasına geri dönüş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Valla demek vekillik için beyler bayanlar niçin birbirlerini yiyorlar iyice anlaşıldı , ne bu ya, sayın vekillerim benim emekli aylığım 820 TL tüm harcamalarımı bu paradan yapıyorum, bu noktayı atlamayın lütfen...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000