19 Ağustos 2017, Cumartesi 09:27:44

Vecihi Hürkuş'un hayatı film oluyor

Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş'un hayatını konu alan filmin çekimleri sürüyor.
  • Büyük eksiklikti
  • Once Astsb dan pilot mu olur zihniyetine sahip insanlara izletmek lazim
  • Hayallerin bugun hedef olarak secim vaadi olarak sunuluyor ve ogun sana engel olan chp zihniyeti hala senin hayallerine yetisemedigi icin engel çıkartıyor ve bu olmaz biz ucak yapamayız diyor degisen birsey yok kisaca sen dogru olani yaptin dogru olarak yasayip dogru olarak öldün
  • "Hicbir basari cezasiz kalmaz"

Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş'un hayatını konu alan filmin çekimleri sürüyor.

Yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın üstlendiği filmde, Vecihi Hürkuş'u Hilmi Cem İntepe canlandırıyor.

Eğrikapı Prodüksiyon'un yapımcılığında gerçekleştirilen filmde İntepe'ye; Gizem Karaca, Bahadır Yenişehirlioğlu, Ali Nuri Türkoğlu ve Fatih Akın eşlik ediyor.

Filmde Vecihi Hürkuş'un komutanı ve kayınpederi Ratip Albay'ı canlandıran Bahadır Yenişehirlioğlu, filme ilişkin yaptığı açıklamada, Şener Şen'in 1977 yapımı "Gülen Gözler" filminde "Vecihi" karakterinin acemi bir pilot olarak canlandırıldığına işaret ederek, "Oysaki Vecihi Hürkuş, bilinenin aksine değeri yaşadığı süre boyunca anlaşılmamış bir simadır. Askeri personeldir ve rütbesi pilot astsubay başçavuştur. Balkan Savaşları, 1. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı'nda görev almıştır" ifadelerini kullandı.

Yenişehirlioğlu, Hürkuş'un, Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden biri olduğunu kaydederek, "Türkiye'nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisidir, Türkiye'nin ilk yerli uçağını tek başına üretmiş ancak yanlış anlaşıldığı için önce tebrik edilmiş sonra da izinsiz uçuş yaptığı için sürgün edilmiştir. Ruslara esir düşüp, Yılanlı Ada olarak bilinen Nargin Adası'ndan yüzerek kaçacak kadar da cesur biridir. Geç kalınmış bir proje. Bir halk kahramanımızı layığıyla tanıtıyor olmanın gururunu taşıyorum. Böylesine büyük bir projede yer almak benim için mutluluk verici" değerlendirmesinde bulundu.

Vecihi Hürkuş'un hayatı film oluyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Sonundaaaa ~ 11 ay önce
Büyük eksiklikti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kapak ~ 11 ay önce
Once Astsb dan pilot mu olur zihniyetine sahip insanlara izletmek lazim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hur karga ~ 11 ay önce
Hayallerin bugun hedef olarak secim vaadi olarak sunuluyor ve ogun sana engel olan chp zihniyeti hala senin hayallerine yetisemedigi icin engel çıkartıyor ve bu olmaz biz ucak yapamayız diyor degisen birsey yok kisaca sen dogru olani yaptin dogru olarak yasayip dogru olarak öldün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vecihi ~ 11 ay önce
"Hicbir basari cezasiz kalmaz"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mıntıka ~ 11 ay önce
Askeriyede mıntıka....

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000