19 Kasım 2012, Pazartesi 15:20:18

VE BİNALİ YILDIRIM AÇIKLADI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul'a yapılacak 3. Havalimanının yerine ilişkin ayrıntılı açıklama yaptı.
  • ne ilemi dolduracaklar? hımm peki sen yeşilköyün altında ne var sanıyorsun? oradan eskiden dere geçiyordu ayrıca yığma toprak altında deniz suyu var.tamamen balçık gibi tarla...eski resimlerine açta bak...millet oralara piknik yapmaya giderdi at arabaları ile...ama ben eski istanbullulardan bahsediyorum tabi...kayaların çıktığı yerin altı zaten yine kaya.depremede en dayanıklı yerler...bomba düşse birşey olmaz...zemin etüdü sağlam kısacası...kanal istanbuldan yada marmaraydan çıkan toprağı oraya atarsın olur biter yada denize doğru uzatırsın...vatan caddeside yapılırken uçakmı indireceksin demiştiniz...aksi durumda böyle inerken ve kalkarken yeşilköyde gözümüze lazer tutmaya dewam ederler yada slot yemeye rötar yapmaya dewam...kaldırmıyor artık orası...kaldırmıyor...piste iniyorsun yarım saat turluyorsun bütün apronu öyle parkediyorsun.hangi havalimanında var böyle birşey.iniş yolu hep aynıdır değişmez bizde 2 dakikada herşey değişiyor.yok rüzgar değişti yok arıza var...
  • Burada amaç belli arkadaş. 1 taşla sürüsüyle kuş. En başta rantçılık ardından isminda Atatürk geçen herşeyi yoketmek. Buna havalimanıda dahil! 3. Havalimanının isminin ne olacağını sanıyorsunuz. Ayda 3 milyon kişi gelip gidiyor.
  • O cukur'lari nasil dolduracaklar?
  • Bu hava limanın yapılacağı yerdeki çukurlar öyle bildiğiniz çukurlardan değil. Çok büyük çukurlar var. Sadece çukur doldurma yıllar sürer. O doldurduğunuz yere de A380 i kolay kolay indiremezsiniz. Pist bir şekilde çökecektir. Zemin o kadar gevşektir.Bu çocuk doğsa bile ömrü fazla uzun olmayacaktır. Herşeyi ile problem. Bittiğini görmek de öngörülenden uzun sürecektir. Etrafına bir miktar otel de yapsalar iyi olur. Ben Hereke de oturuyorum. Yurtdışı bir uçuş için herhalde birgün önceden gelirim.

Bakan Binali Yıldırım, Plan va Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının bütçe sunumunda İstanbulluların merakla beklediği 3. havalimanının, İstanbul'un Karadeniz sınırına yakın olan kesiminde, Yeniköy ve Akpınar Köyü arasında, eski kömür ocaklarının bulunduğu yere inşa edileceğini söyledi.

Yıldırım, kömür ocaklarının bulunması nedeniyle çukur olan yerlerinde doldurulacağını bildirdi.

Bakan Yıldırım'ın açıklamasına göre, üçüncü havalimanı, Yeniköy  ile Akpınar köyleri arasında, 90 milyon metrekarelik alana yapılacak.

Konuya ilişkin daha önce yetkililerin yaptığı  açıklamada 3. Havalimanının 150 milyon yolcu kapasiteli olacağı, 5 yada 6 pistli ilk etapta 100 milyon yolcu taşıyacak kapasitede olacağı açıklanmıştı. (Hürriyet)

VE BİNALİ YILDIRIM AÇIKLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
ne ilemi dolduracaklar? hımm peki sen yeşilköyün altında ne var sanıyorsun? oradan eskiden dere geçiyordu ayrıca yığma toprak altında deniz suyu var.tamamen balçık gibi tarla...eski resimlerine açta bak...millet oralara piknik yapmaya giderdi at arabaları ile...ama ben eski istanbullulardan bahsediyorum tabi...kayaların çıktığı yerin altı zaten yine kaya.depremede en dayanıklı yerler...bomba düşse birşey olmaz...zemin etüdü sağlam kısacası...kanal istanbuldan yada marmaraydan çıkan toprağı oraya atarsın olur biter yada denize doğru uzatırsın...vatan caddeside yapılırken uçakmı indireceksin demiştiniz...aksi durumda böyle inerken ve kalkarken yeşilköyde gözümüze lazer tutmaya dewam ederler yada slot yemeye rötar yapmaya dewam...kaldırmıyor artık orası...kaldırmıyor...piste iniyorsun yarım saat turluyorsun bütün apronu öyle parkediyorsun.hangi havalimanında var böyle birşey.iniş yolu hep aynıdır değişmez bizde 2 dakikada herşey değişiyor.yok rüzgar değişti yok arıza var...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emre Ç. ~ 6 yıl önce
Burada amaç belli arkadaş. 1 taşla sürüsüyle kuş. En başta rantçılık ardından isminda Atatürk geçen herşeyi yoketmek. Buna havalimanıda dahil! 3. Havalimanının isminin ne olacağını sanıyorsunuz. Ayda 3 milyon kişi gelip gidiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
O cukur'lari nasil dolduracaklar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MRA ~ 6 yıl önce
Bu hava limanın yapılacağı yerdeki çukurlar öyle bildiğiniz çukurlardan değil. Çok büyük çukurlar var. Sadece çukur doldurma yıllar sürer. O doldurduğunuz yere de A380 i kolay kolay indiremezsiniz. Pist bir şekilde çökecektir. Zemin o kadar gevşektir.Bu çocuk doğsa bile ömrü fazla uzun olmayacaktır. Herşeyi ile problem. Bittiğini görmek de öngörülenden uzun sürecektir. Etrafına bir miktar otel de yapsalar iyi olur. Ben Hereke de oturuyorum. Yurtdışı bir uçuş için herhalde birgün önceden gelirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000