28 Ağustos 2014, Perşembe 15:35:58

VE BANKALAR BELLİ OLDU!

3. havalimanına hangi bankaların kredi kullandıracağı belli oldu. Yerli ve yabancı çok sayıda bankanın kredi vermek için kapıda beklediği ileri sürülen projeyi 3 Türk bankası fonlayacak.
  • Krediyi banka verdi de sanki hic kimsenin cebinden para cikmayacak gibi laflar dolaniyor bitsin cay 10lira olur artik
  • Arkadaşlar bu proje gereksiz yada pahalı olduğunu ve yanlış olduğunu düşünüyorsanız. kendinize önce şunu sorun neden başlangıç rakkamı 7 milyar Euro olan bir projeye Türkfirmaları en alt 4 milyar en yüksek 12 milyar dolar verdikleri açılış fiyatına neden fraport(Almanlar) 20 milyar Euro gibi yüksek bir fiyatla açılış yapsın. sizce Almanlar bu kadar mantıksız hareket eder mi ? Avrupalılar hiç bir zaman menfaat elde edemeyeceği işe girmez.Sizin yada bizim bilmediğimiz bir şeyler biliyorlar demekki.Bu bir havalimanı değil kompleks olacak sizin yada bizim yakınlarımız çalışacak.çok büyük bir yatırım umarım hakkıyla bitirirler.Bu proje bittiğinde bir çok kişi çalışacak.
  • Devlet bankası hepsi.Gecenay yabanci basinda haber vardı yabanci bankalar bu projeye kredi vermedigi icin baslama tarihi uzadi diye.Adamlar yolsuz usulsuz projeye kredi vermiyorlar normal olarak.Devlet bankası vatandastan alınan paralar yandaslar cukkalar.
  • Denizbank benim 10bin lira kredimi onaylamamıştı..

Borsatek’te yer alan habere göre, yerli ve yabancı çok sayıda bankanın kredi vermek için kapıda beklediği ileri sürülen projeyi 3 Türk bankası fonlayacak.

Habere göre 5’li konsorsiyum ile bankaların görüşmelerinde neredeyse sona yaklaşıldı. Yabancı bankaların çeşitli nedenlerle konsorsiyuma girmediğini söyleyen bir kaynağa göre, 4.5 milyar euroya yakın kredi Ziraat Bankası, Halkbank ve Denizbank’ın oluşturduğu ikisi kamu biri özel üç Türk bankası tarafından kullandırılacak, bazı kaynaklar ise şimdiye kadar Türkiye’deki bir proje için kullandırılacak en büyük kredinın 700 milyon euroya yakın kısmının Eximbank tarafından, yapılacak bazı düzenlemeler ile kullandırılabileceğini, bunun için ekonomi yönetimi ile tarafların ve konsorsiyumu yöneten bankaların görüştüğünü söylüyor.

İstanbul’un kuzeyine yapılacak 3. havalimanının ihalesini 22 milyar 152 milyon euroluk rekor teklifle Limak İnşaat-Kolin İnşaat-Cengiz İnşaat-Mapa İnşaat- Kalyon İnşaat Ortak Girişim Grubu kazanmıştı. KDV’si ile birlikte 36 milyar euroyu bulan ve mayıs ayının başında düzenlenen ihale ile 3. havalimanının 25 yıllık kullanım hakkını alan 5’li konsorsiyum üyeleri o dönem yaptıkları açıklamalarda, finansman sorunun olmadığını, yerli yabancı bir çok bankanın kapılarını çaldığını belirtmişti.

Konsorsiyuma yabancı bankaların katılmaması kredi anlaşmasının yapılması ve duyurulmasını da geciktirdi. Yabancı bankaların artan jeopolitik riskleri ileri sürerek konsorsiyuma katılmadıkları ileri sürülüyor.

VE BANKALAR BELLİ OLDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

kredi ~ 4 yıl önce
Krediyi banka verdi de sanki hic kimsenin cebinden para cikmayacak gibi laflar dolaniyor bitsin cay 10lira olur artik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bmx ~ 4 yıl önce
Arkadaşlar bu proje gereksiz yada pahalı olduğunu ve yanlış olduğunu düşünüyorsanız. kendinize önce şunu sorun neden başlangıç rakkamı 7 milyar Euro olan bir projeye Türkfirmaları en alt 4 milyar en yüksek 12 milyar dolar verdikleri açılış fiyatına neden fraport(Almanlar) 20 milyar Euro gibi yüksek bir fiyatla açılış yapsın. sizce Almanlar bu kadar mantıksız hareket eder mi ? Avrupalılar hiç bir zaman menfaat elde edemeyeceği işe girmez.Sizin yada bizim bilmediğimiz bir şeyler biliyorlar demekki.Bu bir havalimanı değil kompleks olacak sizin yada bizim yakınlarımız çalışacak.çok büyük bir yatırım umarım hakkıyla bitirirler.Bu proje bittiğinde bir çok kişi çalışacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalan dolan ~ 4 yıl önce
Devlet bankası hepsi.Gecenay yabanci basinda haber vardı yabanci bankalar bu projeye kredi vermedigi icin baslama tarihi uzadi diye.Adamlar yolsuz usulsuz projeye kredi vermiyorlar normal olarak.Devlet bankası vatandastan alınan paralar yandaslar cukkalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Denizbank benim 10bin lira kredimi onaylamamıştı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000