09 Ocak 2011, Pazar 09:40:59

VAN'A İLK GECE UÇUŞUNU KİM YAPACAK?

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Van Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı Abdullah Tunçdemir, Van Ferit Melen Havaalanı'nda ilk gece uçuşunun 15 Ocak'ta yapılacağını açıkladı.
  • 'VAN'a riskli diye inemeyen pilot ben pilotum demesin' mantiginiz cok yanlis.Burada konusulan riskli oldugu, inilemez oldugu degil.Her havaalani belli kural ve min.lari goze alarak yapilir ama her havaalninin risk faktoru ayni degildir.Bazi meydanlarda yapilacak bir hata hicbir sorun yaratmazken baska bir meydanda kazaya sebep olabilir.Riskleri bilip ona gore davranmak emniyetli ucusun temel kurallarindandir.Otorite min.lari belirler, VAN gibi yuksek riskli bir meydana gitmeden once egitim gerektigine sirketlerde karar verebilir.Riski gormemezlikten gelmek, olaya o meydana inemeyen pilot degildir mantigi ile yaklasmak kazaya davetiye cikarmaktir.Havacilikta 'gereksiz kahramanligin' yeri yoktur.
  • 11:41'e diye yazan kisiye:: Duzeltme icin tesekkurler. Yazarken yanlislik yapmisim. Sizin de dediginiz dibi VOR yaklasmasi 03'e ve turlu yaklasma 21'e. Ikisi de zorlu ama ozellikle gece turlu yaklasma yapmak bence cok riskli.
  • Baska bir cozum, heryere yapilan havalimanlarindan bir tane daha yapilabilir Van'a.gayet de guzel olur. Tesekkurler. Herkese iyi ucuslar..
  • Abdullah Tunçdemir yaptığı işten bi haber!!! Çok komik ya:) Yarın öbür gün çıkar Vana ilk gelen havayolu der:) Sky ıda kandırdı galiba:)
Van'da her gün tarifeli sefer düzenleyen hava yollarının sayısının arttığını belirten Tunçdemir, ancak bir türlü gece uçuşlarını yapamadıklarını kaydetti. Van Ferit Melen Havaalanı'nın gece uçuşlarına müsait olduğunu ve teknik anlamda hiçbir sıkıntının bulunmadığını söyleyen Tunçdemir, uçuşların gündüz saatlerinde yapılmasından dolayı hava alanında hem personel hem de yolcular açısında zaman zaman istenmeyen sıkıntıların yaşandığını ve bunu 24 saate yaymak istediğini söyledi.

Gece uçuşunu ilk kez 15 Ocak 2011 tarihinde Sky Hava Yolları tarafından yapılacağını da dile getiren Tunçdemir, "Sky Hava Yolları Ankara ve İstanbul seferleri başlayacak. Ankara-Van ve Van-İstanbul seferleri gece yapılacak. Yaz tarifesinde ise İran'ın Tebriz, Urumiye ve Tahran illeri ile Ermenistan'ın Erivan ve Irak'ın Erbil şehirlerine uçuşlar düzenleyecek." dedi.

Van'da haftada karşılıklı 180 civarında uçuşun yapıldığını söyleyen Tunçdemir, 2010 yılında Van Ferit Melen Havaalanı'nda yaklaşık 900 bin civarında yolcunun taşındığını ve 2011 yılındaki hedeflerini ise bir milyon yolcu olduğunu söyledi.
VAN'A İLK GECE UÇUŞUNU KİM YAPACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 7 yıl önce
'VAN'a riskli diye inemeyen pilot ben pilotum demesin' mantiginiz cok yanlis.Burada konusulan riskli oldugu, inilemez oldugu degil.Her havaalani belli kural ve min.lari goze alarak yapilir ama her havaalninin risk faktoru ayni degildir.Bazi meydanlarda yapilacak bir hata hicbir sorun yaratmazken baska bir meydanda kazaya sebep olabilir.Riskleri bilip ona gore davranmak emniyetli ucusun temel kurallarindandir.Otorite min.lari belirler, VAN gibi yuksek riskli bir meydana gitmeden once egitim gerektigine sirketlerde karar verebilir.Riski gormemezlikten gelmek, olaya o meydana inemeyen pilot degildir mantigi ile yaklasmak kazaya davetiye cikarmaktir.Havacilikta 'gereksiz kahramanligin' yeri yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
11:41'e diye yazan kisiye:: Duzeltme icin tesekkurler. Yazarken yanlislik yapmisim. Sizin de dediginiz dibi VOR yaklasmasi 03'e ve turlu yaklasma 21'e. Ikisi de zorlu ama ozellikle gece turlu yaklasma yapmak bence cok riskli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Baska bir cozum, heryere yapilan havalimanlarindan bir tane daha yapilabilir Van'a.gayet de guzel olur. Tesekkurler. Herkese iyi ucuslar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Abdullah Tunçdemir yaptığı işten bi haber!!! Çok komik ya:) Yarın öbür gün çıkar Vana ilk gelen havayolu der:) Sky ıda kandırdı galiba:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000