18 Ekim 2010, Pazartesi 08:27:49

VAN FERİT MELEN GENİŞLETİLİYOR

Yılda 1 milyon 200 bin yolcunun kullandığı Ferit Melen Havaalanı’nda genişletme çalışmaları başladı.
  • ben vanliyim kardes merak etme bnden fazla g'tmemissindr..ne is yaptiklari kimseyi ilgilendirmez varmi yokmu onu sole..sen bu bogaz kenarinda yasayanlarin tertemiz paralarlami kazandigini soluyorsun bana
  • KARDESIM vana senden fazla gıtgım kesın.insanların maddı durumu ortada.. van'da range rover bınen insanların ne iş yaptıgını herkes bılıyor.sen nerde yaşıyorsun?ben namusu ıle para kazanan van halkından bahsedıyorum.yoksa adam kaçakcılık işini yapıp,charter ucaklara kaldıysa kafasını duvara vursun...bana bir tane fabrıka söyle,fınans kuruluşu soylermısın???
  • merhaba, gaziantep ve erzurum ikisi aynı zamanda liman kategorisine alındı, baktığımız zaman haftada 1 ya da 2 dış hat uçuşu ya var ya yok, mevsimsel bir yoğunluk oluyor bayramlarda bazen, erzurum ve gaziantep iç hat da van ferit melen in yolcu uçak sayısında yanına bile yakşamazlar, arkadaşa katılıyorum belki paris değil ama nasıl güneydoğunun parisi gaziantep diyarbakır ise doğunun parisi de Van dır, dış hatlarda sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum zira yurrtdışında yaşayan Van halkı oldukca fazka. saygılar
  • Eğer dış hatlarda gerekli karlılık sağlanması gerekıryorsa; şehrin ekonomık durumu,diğer ülkelerle ticari ilişkisi,insanların seyahat etme isteği ve gücü,diğer ülkede olan insan gücü hangisinin van'da oldugunuz bana soylıyebılırmısınız?hiçbiri;mılyonlarca dolar yatırım yapıcaksınız;va-koln-berlin-zürih dısında hat açamıyacaksınız;onuda haftada 2 kere yapıcaksınız? hangı tıcarı kuruluş boyle bir cılgınlık yapar.
Mevcut durumuyla ihtiyacı karşılamayan Ferit Melen Havalimanı’nın genişletme ve yenileme çalışmasına başlandı.

AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu yaptığı açıklamada 2009 yılı programına alınan ve geçtiğimiz Mart ayında ihalesi yapılan yeni havaalanı binasının yapımına başlandığını kaydetti. Türkmenoğlu, yeni havaalanı binasının 13 bin 374 metre kare olacağını ifade ederek, “Yer teslimi yapılarak çalışmalar başladı. Yeni bina ile birlikte havaalanında 13 bin metre kare genişleme olmuş olacak. Buda daha çok yolcunun daha konforlu bir şekilde terminali kullanması anlamına geliyor” dedi.

Türkmenoğlu "Havaalanında toplam 13 bin metre karelik genişleme olmuş olacak. Buda daha çok yolcunun daha konforlu bir şekilde terminali kullanması anlamına geliyor. Rahat bir şekilde seyahat edecek olan vatandaşlarımız iç ve dış hatlar başta olmak üzere havaalanımızın tüm yeniliklerinde faydalanabilecekler. Arttırılan bankolar sayesinde vatandaş uzun kuyruklarda beklemeyecek. Bölgeye de hitap edecek olan havaalanımız uluslar arası havalimanı olma yolunda da önemli noktaya gelmiş olacaktır” diye konuştu.

İhalesi yapılan ve yer tahsisi yapılan yeni havaalanı binası 13 bin 374 metre kare üzerine kurulacak. 16 milyon 921 bin TL’ye ihale edilen yeni havaalanı binasının yapım çalışmaları start aldı. Van’a modern bir havaalanı binası yapılırken, yolcu ve sefer sayılarının da artması bekleniyor.


Yeni Havaalanı binasında 10 tane bilet satış noktası, 20 adet check-ın bankosu ile 6 adet pasaport kontrol noktası oluşturulacak.

(Habervan)

 
VAN FERİT MELEN GENİŞLETİLİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
ben vanliyim kardes merak etme bnden fazla g'tmemissindr..ne is yaptiklari kimseyi ilgilendirmez varmi yokmu onu sole..sen bu bogaz kenarinda yasayanlarin tertemiz paralarlami kazandigini soluyorsun bana

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
KARDESIM vana senden fazla gıtgım kesın.insanların maddı durumu ortada.. van'da range rover bınen insanların ne iş yaptıgını herkes bılıyor.sen nerde yaşıyorsun?ben namusu ıle para kazanan van halkından bahsedıyorum.yoksa adam kaçakcılık işini yapıp,charter ucaklara kaldıysa kafasını duvara vursun...bana bir tane fabrıka söyle,fınans kuruluşu soylermısın???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
merhaba, gaziantep ve erzurum ikisi aynı zamanda liman kategorisine alındı, baktığımız zaman haftada 1 ya da 2 dış hat uçuşu ya var ya yok, mevsimsel bir yoğunluk oluyor bayramlarda bazen, erzurum ve gaziantep iç hat da van ferit melen in yolcu uçak sayısında yanına bile yakşamazlar, arkadaşa katılıyorum belki paris değil ama nasıl güneydoğunun parisi gaziantep diyarbakır ise doğunun parisi de Van dır, dış hatlarda sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum zira yurrtdışında yaşayan Van halkı oldukca fazka. saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Eğer dış hatlarda gerekli karlılık sağlanması gerekıryorsa; şehrin ekonomık durumu,diğer ülkelerle ticari ilişkisi,insanların seyahat etme isteği ve gücü,diğer ülkede olan insan gücü hangisinin van'da oldugunuz bana soylıyebılırmısınız?hiçbiri;mılyonlarca dolar yatırım yapıcaksınız;va-koln-berlin-zürih dısında hat açamıyacaksınız;onuda haftada 2 kere yapıcaksınız? hangı tıcarı kuruluş boyle bir cılgınlık yapar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000