06 Nisan 2012, Cuma 08:48:20

VALİ AÇIKLADI: TERMİNAL BİNASI GELİYOR...

Balıkesir'e yeni havaalanı terminal binası yapılacak.
  • Sayın Valim Balıkesir'in 2 değil 3 havaalanı var. Bandırma'daki askeri havaalanının sivil uçuşlara açılmasını istiyoruz. Günde karşılıklı Bandırma Ankara seferi konulsa yeterli doluluk yakalanacağına eminiz. Bandırma halkı ve çevre ilçeler için karayalu ile Ankara'ya gitmek 8 saat. Biz de 1 saat gibi kısa bir sürede Ankara'ya ulaşmak istiyoruz.
  • YA ALLAH AŞKINA TÜRKİYENİN BAŞKENTİNDE İZMİRİNDE İKİ HAVA ALANI YOK AMA BALIKESİRDE İKİ HAVAALANI VAR BU NE SACMA İŞ ANLAMAK MUMKUN DEĞİL AYRICA O KÖYÜN İSMİDE HOTAŞ DEĞİL HALHALCA
Balıkesir'e yeni havaalanı terminal binası yapılacak. Yeni terminal binasının Balıkesir-Bursa-İzmir çevre yolu üzerindeki uygun bir alana inşa edileceği bildirildi. Vali Yılmaz Arslan, merkez havaalanı terminal binasının müjdesini Gazeteciler Cemiyetine yaptığı ziyarette verdi. 
 
Vali Yılmaz Arslan, Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Burada basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Arslan, güncel konularda sohbet ettiği gazetecilerle bazı konularla ilgili görüş alış verişinde bulundu, düşüncelerini paylaştı. Kendisine yöneltilen soruları da cevaplayan Vali Yılmaz Arslan, geçtiğimiz hafta sonu Balıkesir'in Edremit ilçesine gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile yaptığı görüşmeyi de gazetecilerle paylaştı. Vali Arslan, körfez havaalanındaki temel atma töreninde Bakan Yıldırım ile yaptığı görüşmede Balıkesir Merkez Havaalanı için yeni terminal binası yapımı için olur alındığını, hatta Bakan Binali Yıldırım'ın törenden sonra genel müdüre kendi yanında bu işin bitirilmesi için talimat verdiğini açıkladı. Yılmaz Arslan, mevcut sivil havaalanının halen askeri uçuş bölgesinde bulunduğunu, Hotaşlar köyünden girilen terminal binasının köyden ayrılıp bağımsız hale getirileceğini kaydetti. Vali Arslan, "Yeni terminal binasını çevre yolu ile askeri üssün nizamiyesi arasında ilerisindeki boş alana yapılmasını planlıyoruz" dedi. 
 
Vali Yılmaz Arslan, yeni terminal binasının inşa edileceği bölgede kamulaştırma çalışması yapacaklarını bildirdi. Merkez Havaalanı için yapılacak terminal binası haberi gazetecileri heyecanlandırdı. Memnuniyet verici bir gelişme olarak değerlendirilen yeni terminal binasının hizmete girmesiyle birlikte Balıkesir'deki sivil uçuşların yeni bir ivme kazanacağı, ulaşımda hava yolunun çok daha fazla tercih edilebilir olmasının beklendiği kaydedildi. 
VALİ AÇIKLADI: TERMİNAL BİNASI GELİYOR...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
Sayın Valim Balıkesir'in 2 değil 3 havaalanı var. Bandırma'daki askeri havaalanının sivil uçuşlara açılmasını istiyoruz. Günde karşılıklı Bandırma Ankara seferi konulsa yeterli doluluk yakalanacağına eminiz. Bandırma halkı ve çevre ilçeler için karayalu ile Ankara'ya gitmek 8 saat. Biz de 1 saat gibi kısa bir sürede Ankara'ya ulaşmak istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
YA ALLAH AŞKINA TÜRKİYENİN BAŞKENTİNDE İZMİRİNDE İKİ HAVA ALANI YOK AMA BALIKESİRDE İKİ HAVAALANI VAR BU NE SACMA İŞ ANLAMAK MUMKUN DEĞİL AYRICA O KÖYÜN İSMİDE HOTAŞ DEĞİL HALHALCA

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000