10 Şubat 2012, Cuma 09:47:02

USAŞ'TA ÇAĞRI SÜRESİ SONLANDI

Yüzde 56,25’lik çoğunluk hissesi Aralık 2011'de Işıklar Holding bünyesindeki Turkraft Holding'e 61.42 milyon TL bedelle satılan Uçak Servisi A.Ş.'nin (USAŞ) diğer ortaklarının sahip olduğu hisse senetlerine yönelik çağrı işlemi tamamlandı.
  • Bence DO & CO denilen restaurant keşke USAŞ tan biraz eğitim alsaydı. AtlasJetin sandviçleri bile THY ikramından daha iyi. Sanırım Sancak veriyor.
  • arkadaşlar 2011 yılında turk hava yolları avrupanın en iyi hava yolu seçildi bu ne sayesinde oldu tabiki ikram sayesinde do&co işini iyi kaliteli yapıyor.bütün dünyadaki en iyi havayollarına da ikram hizmeti sunmaktadır bu başarıyı göz ardı etmeyelim.
  • Arkadaslar bosuna kurek cekiyorsunuz. Bosunu birbirinizi kiriyorsunuz. Turk Ikram Piyasasinda bugunun lideri " Sancak Ikram "oldu.
  • USAŞ bir okuldu. Ve dünya standartlarında ikram veriyordu. Ama yeni gelen şirketin böyle bir tecrübesi yok. Daha önce bildiğim kadarı ile Viyanada restaurant işletiyormuş. Dolayısı ile USAS ile kıyaslamak büyük hata olur kanısındayım.
Buna göre USAŞ'ın halka açıklık oranı yüzde 16,14 olarak gerçekleşirken, Turkraft Holding'in payı yüzde 83,86’ya ulaştı.
 
Bir Işıklar Holding girişimi olan Turkraft'ın satın aldığı Uçak Servisi A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık oldu. 34 milyon 200 bin TL sermayeli USAŞ, bundan böyle Işıklar Grubu bünyesinde büyüyecek. 
 
26 Ocak-8 Şubat 2012 tarihleri arasında Bizim Menkul Değerler aracılığıyla çağrı süreci gerçekleşen USAŞ'ta Turkraft Holding'in payı yüzde 0,1'i A grubu, yüzde 83,76'sı B grubu olmak üzere 83,86'ya yükseldi. USAŞ'ın halka açıklık oranı ise yüzde 16,14 oldu. 
 
1958 yılında kurulan USAŞ'ın hisseleri uzun yıllardır İMKB'de işlem görüyor. USAŞ, Işıklar Grubu bünyesinde yeniden yapılandırılacak ve büyümeye odaklanacak. 
USAŞ'TA ÇAĞRI SÜRESİ SONLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 6 yıl önce
Bence DO & CO denilen restaurant keşke USAŞ tan biraz eğitim alsaydı. AtlasJetin sandviçleri bile THY ikramından daha iyi. Sanırım Sancak veriyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
arkadaşlar 2011 yılında turk hava yolları avrupanın en iyi hava yolu seçildi bu ne sayesinde oldu tabiki ikram sayesinde do&co işini iyi kaliteli yapıyor.bütün dünyadaki en iyi havayollarına da ikram hizmeti sunmaktadır bu başarıyı göz ardı etmeyelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Arkadaslar bosuna kurek cekiyorsunuz. Bosunu birbirinizi kiriyorsunuz. Turk Ikram Piyasasinda bugunun lideri " Sancak Ikram "oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
USAŞ bir okuldu. Ve dünya standartlarında ikram veriyordu. Ama yeni gelen şirketin böyle bir tecrübesi yok. Daha önce bildiğim kadarı ile Viyanada restaurant işletiyormuş. Dolayısı ile USAS ile kıyaslamak büyük hata olur kanısındayım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000